xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 701-710 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Root jelszó #2111374
    xcut
    Felhasználó
      vasy05 wrote:
      Nem, nem. Programozó a sráv és írt magának egyet. Ez frankón így van. Én sem hittem el, de tényleg saját kernele van.

      Persze, persze. A gcc-t én írtam (egyedül!), tudtad? ^^

      Hozzászólás: Root jelszó #2111371
      xcut
      Felhasználó
        vasy05 wrote:
        Aha. Az jó. Viszont skacok végzett a forgatásal, restart is volt. De még mindíg nem hajlandó elfogadni a jelszót. 🙁

        és mégis, ha nem titok, akkor milyen hibaüzenetet ír ki?

        Hozzászólás: Root jelszó #2111372
        xcut
        Felhasználó
          vasy05 wrote:
          Aha. Az jó. Viszont skacok végzett a forgatásal, restart is volt. De még mindíg nem hajlandó elfogadni a jelszót. 🙁

          és mégis, ha nem titok, akkor milyen hibaüzenetet ír ki?

          Hozzászólás: Root jelszó #2111357
          xcut
          Felhasználó
            vasy05 wrote:
            Aha. Köszi.Bár én leragadok, leragadtam Gentoo-nál. 🙂 Nekem ez bőven elég. Sok embert kérdeztem, hogy milyennek tartja. És mindenki azt mondta, hogy tökéletes. Van egy haverom neki van egy ismerőse programozó a srác, neki saját kernele van Gentoo alá. Ő is Gentoo-t használ. Teljesen meg van vele elégedve. Pedig aztán tényleg tud a srác, hiszen azért szerintem nem egyszerű egy kernelt írni.

            Tuti nem saját maga írta a kernelt. Még legjobb esetben is szedett egy vanillát, és megpatchelte, lefordította.

            Hozzászólás: Root jelszó #2111358
            xcut
            Felhasználó
              vasy05 wrote:
              Aha. Köszi.Bár én leragadok, leragadtam Gentoo-nál. 🙂 Nekem ez bőven elég. Sok embert kérdeztem, hogy milyennek tartja. És mindenki azt mondta, hogy tökéletes. Van egy haverom neki van egy ismerőse programozó a srác, neki saját kernele van Gentoo alá. Ő is Gentoo-t használ. Teljesen meg van vele elégedve. Pedig aztán tényleg tud a srác, hiszen azért szerintem nem egyszerű egy kernelt írni.

              Tuti nem saját maga írta a kernelt. Még legjobb esetben is szedett egy vanillát, és megpatchelte, lefordította.

              Hozzászólás: Root jelszó #2111351
              xcut
              Felhasználó

                A legnehezebb Linux talán az, ha kézzel rakod össze a programokat, forrásból fordítva. A gond az, hogy patch-eket kell hozzá keresgélni. Ezt könnyíti meg az LFS, mert ott már be vannak építve ezek a patch-ek.
                Szóval az LFS esetén tényleg a 0-ról rakod össze a disztribúciót, de abba még nekem is beletört jó 2 éve a fogam (valami glibc gond volt).
                Az LFS nem tartalmaz csomagkezelőt, neked kell kézzel managelni a rendszert.

                De inkább próbálgass BSD-ket (csak utána, hogy 3 hónapot használtad újratelepítés nélkül a gentoo-t). Az openbsd egész kellemes kis rendszer, nagyon átlátható tud lenni.
                A FreeBSD már inkább használható, mint asztali rendszer, csak kicsit régebbiek a programok benne. Az opensolaris is hasonló, mint a freebsd (régebbiek benne a programok). Igazából nem nagyon foglalkoztam még unix-okkal (érettségi nem rulez), de tervben vannak.

                Hozzászólás: Root jelszó #2111352
                xcut
                Felhasználó

                  A legnehezebb Linux talán az, ha kézzel rakod össze a programokat, forrásból fordítva. A gond az, hogy patch-eket kell hozzá keresgélni. Ezt könnyíti meg az LFS, mert ott már be vannak építve ezek a patch-ek.
                  Szóval az LFS esetén tényleg a 0-ról rakod össze a disztribúciót, de abba még nekem is beletört jó 2 éve a fogam (valami glibc gond volt).
                  Az LFS nem tartalmaz csomagkezelőt, neked kell kézzel managelni a rendszert.

                  De inkább próbálgass BSD-ket (csak utána, hogy 3 hónapot használtad újratelepítés nélkül a gentoo-t). Az openbsd egész kellemes kis rendszer, nagyon átlátható tud lenni.
                  A FreeBSD már inkább használható, mint asztali rendszer, csak kicsit régebbiek a programok benne. Az opensolaris is hasonló, mint a freebsd (régebbiek benne a programok). Igazából nem nagyon foglalkoztam még unix-okkal (érettségi nem rulez), de tervben vannak.

                  Hozzászólás: Root jelszó #2111323
                  xcut
                  Felhasználó
                    vasy05 wrote:
                    De akkor sem megy a jelszóm így sem úgy sem. 🙁

                    wheel csoport tagja-e vagy?
                    kdelibs-et újra-e fordítottad?

                    Hozzászólás: Root jelszó #2111324
                    xcut
                    Felhasználó
                      vasy05 wrote:
                      De akkor sem megy a jelszóm így sem úgy sem. 🙁

                      wheel csoport tagja-e vagy?
                      kdelibs-et újra-e fordítottad?

                      Hozzászólás: gentoo telepítés #2017992
                      xcut
                      Felhasználó
                        vasy05 wrote:
                        Sziasztok. Olyna problémám lenne, hogy szeretném feltenni a kde-t (gnome alatt vagyok) és kiír nekem egy hibát. Lássátok:

                        vasy ~ # emerge kde
                        Calculating dependencies… done!

                        !!! Error: the =app-dicts/aspell-en-0.5* package conflicts with another package;
                        !!!        the two packages cannot be installed on the same system together.
                        !!!        Please use ’emerge –pretend’ to determine blockers.

                        For more information about Blocked Packages, please refer to the following
                        section of the Gentoo Linux x86 Handbook (architecture is irrelevant):

                        http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/handbook-x86.xml?full=1#blocked

                        vasy ~ #

                        Kiír hibát az aspellnek. De nem csak kde-nél hanem sok más proginál is. Probáltam megoldani (google, gentoo) akkor sem bukkantam rá semmire. Nem tudjátok, hogy mi lehet a probléma???

                        Előre is köszönöm.

                        Na jó. Fordítsd le szépen magyarra a hibaüzenetet, és írd le ide.

                      10 bejegyzés megtekintése - 701-710 / 3,339