Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
vasy05 wrote:Nem, nem. Programozó a sráv és írt magának egyet. Ez frankón így van. Én sem hittem el, de tényleg saját kernele van.
Persze, persze. A gcc-t én írtam (egyedül!), tudtad? ^^
vasy05 wrote:Aha. Az jó. Viszont skacok végzett a forgatásal, restart is volt. De még mindíg nem hajlandó elfogadni a jelszót. 🙁és mégis, ha nem titok, akkor milyen hibaüzenetet ír ki?
vasy05 wrote:Aha. Az jó. Viszont skacok végzett a forgatásal, restart is volt. De még mindíg nem hajlandó elfogadni a jelszót. 🙁és mégis, ha nem titok, akkor milyen hibaüzenetet ír ki?
vasy05 wrote:Aha. Köszi.Bár én leragadok, leragadtam Gentoo-nál. 🙂 Nekem ez bőven elég. Sok embert kérdeztem, hogy milyennek tartja. És mindenki azt mondta, hogy tökéletes. Van egy haverom neki van egy ismerőse programozó a srác, neki saját kernele van Gentoo alá. Ő is Gentoo-t használ. Teljesen meg van vele elégedve. Pedig aztán tényleg tud a srác, hiszen azért szerintem nem egyszerű egy kernelt írni.Tuti nem saját maga írta a kernelt. Még legjobb esetben is szedett egy vanillát, és megpatchelte, lefordította.
vasy05 wrote:Aha. Köszi.Bár én leragadok, leragadtam Gentoo-nál. 🙂 Nekem ez bőven elég. Sok embert kérdeztem, hogy milyennek tartja. És mindenki azt mondta, hogy tökéletes. Van egy haverom neki van egy ismerőse programozó a srác, neki saját kernele van Gentoo alá. Ő is Gentoo-t használ. Teljesen meg van vele elégedve. Pedig aztán tényleg tud a srác, hiszen azért szerintem nem egyszerű egy kernelt írni.Tuti nem saját maga írta a kernelt. Még legjobb esetben is szedett egy vanillát, és megpatchelte, lefordította.
A legnehezebb Linux talán az, ha kézzel rakod össze a programokat, forrásból fordítva. A gond az, hogy patch-eket kell hozzá keresgélni. Ezt könnyíti meg az LFS, mert ott már be vannak építve ezek a patch-ek.
Szóval az LFS esetén tényleg a 0-ról rakod össze a disztribúciót, de abba még nekem is beletört jó 2 éve a fogam (valami glibc gond volt).
Az LFS nem tartalmaz csomagkezelőt, neked kell kézzel managelni a rendszert.De inkább próbálgass BSD-ket (csak utána, hogy 3 hónapot használtad újratelepítés nélkül a gentoo-t). Az openbsd egész kellemes kis rendszer, nagyon átlátható tud lenni.
A FreeBSD már inkább használható, mint asztali rendszer, csak kicsit régebbiek a programok benne. Az opensolaris is hasonló, mint a freebsd (régebbiek benne a programok). Igazából nem nagyon foglalkoztam még unix-okkal (érettségi nem rulez), de tervben vannak.A legnehezebb Linux talán az, ha kézzel rakod össze a programokat, forrásból fordítva. A gond az, hogy patch-eket kell hozzá keresgélni. Ezt könnyíti meg az LFS, mert ott már be vannak építve ezek a patch-ek.
Szóval az LFS esetén tényleg a 0-ról rakod össze a disztribúciót, de abba még nekem is beletört jó 2 éve a fogam (valami glibc gond volt).
Az LFS nem tartalmaz csomagkezelőt, neked kell kézzel managelni a rendszert.De inkább próbálgass BSD-ket (csak utána, hogy 3 hónapot használtad újratelepítés nélkül a gentoo-t). Az openbsd egész kellemes kis rendszer, nagyon átlátható tud lenni.
A FreeBSD már inkább használható, mint asztali rendszer, csak kicsit régebbiek a programok benne. Az opensolaris is hasonló, mint a freebsd (régebbiek benne a programok). Igazából nem nagyon foglalkoztam még unix-okkal (érettségi nem rulez), de tervben vannak.vasy05 wrote:De akkor sem megy a jelszóm így sem úgy sem. 🙁wheel csoport tagja-e vagy?
kdelibs-et újra-e fordítottad?vasy05 wrote:De akkor sem megy a jelszóm így sem úgy sem. 🙁wheel csoport tagja-e vagy?
kdelibs-et újra-e fordítottad?vasy05 wrote:Sziasztok. Olyna problémám lenne, hogy szeretném feltenni a kde-t (gnome alatt vagyok) és kiír nekem egy hibát. Lássátok:vasy ~ # emerge kde
Calculating dependencies… done!!!! Error: the =app-dicts/aspell-en-0.5* package conflicts with another package;
!!! the two packages cannot be installed on the same system together.
!!! Please use ’emerge –pretend’ to determine blockers.For more information about Blocked Packages, please refer to the following
section of the Gentoo Linux x86 Handbook (architecture is irrelevant):http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/handbook-x86.xml?full=1#blocked
vasy ~ #
Kiír hibát az aspellnek. De nem csak kde-nél hanem sok más proginál is. Probáltam megoldani (google, gentoo) akkor sem bukkantam rá semmire. Nem tudjátok, hogy mi lehet a probléma???
Előre is köszönöm.
Na jó. Fordítsd le szépen magyarra a hibaüzenetet, és írd le ide.
-
SzerzőBejegyzés