Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Vasy! Rakj egy ubuntut. A Gentoo nem neked való, túl nagy falat lesz a számodra.
Én is anno akartam slackware-t, amikor még nem volt meg hozzá a tudásom, és beletört a bicskám, mert nem voltam tisztában azzal, hogy hogyan „gondolkodik” a Linux. Megtanultam, az alapjaival együtt, és fel tudtam rakni Gentoo-t. Kisebb megszakításokkal 3 éve használom.
Tanulj még (van mit) és utána nem fogsz visszajönni, mert magadtól (kis google-es segítséggel) menni fog.Tony Magic wrote:Szeretnék 2 éven belül kiváló Linux-os rendszergazda lenni. Milyen magyar nyelvű leírásokat javasoltok, amikből becsületesen fel lehet 1-2 év kitartó munkával készülni?Nézz ki magadnak egy disztrót (tipp: Slackware, Debian, Gentoo vagy valami hasonló), berheld szét (pl.: kernel forgatás; vagy próbálj meg letörölni fontos dolgokat (pl.: csomagkezelő, glibc) és visszarakni őket kézzel), és rakd össze újra. Közben lőjj be minden olyasmit, ami egy szerverre kellhet. Kezdd azzal, hogy dobj fel egy apacsot, virtualhostokkal, rakj fel hozzá python-t, ruby-t és php-t. Rakj az apacshoz tomcat-et is, ezzel jsp-t is tudsz futtatni. Aztán rakj az egész alá valami jó masszív db backend-et: mysql, postgres, firebird. Ezeket lődd be, hogy menjenek. Aztán jöhet a levelezés (pop3+imap+smtp) és spamszűrés/vírusírtás. Utánna variáld át az egészet chrootosra. Nem árt még a SELinux ismerete sem.
Ha ez megvan, akkor csináld meg ugyanezt LFS-sel.
Ez legalább fél év, ha sikerült, akkor onnan már látni fogod, hogy merre tovább.Leírások meg vannak, google a barátod. Ha tudod mit akarsz, akkor lesz hozzá tutorial.
pomm wrote:Nem nekem, hanem Hamvas Bélának 🙂 Nem véletlen nevezi őt Weöres Sándor mesterének a Teljesség felé c.művének előszavábanAmúgy tényleg érdemes végig olvasni!
Meg úgy általában is érdemes olvasgatni. Sok jó dolgot írt, nem véletlen volt a tiltott listán az előző rendszerben.
vizsla wrote:Különben, ha lenne, akkor – szerintem – oda is ítélnék… („pár ezer éve” nem bírják megoldani a problémát… szóval jó eséllyel indulna. :))De ilyen erővel már megoldhatnánk az ikerprímek kérdését is ^^
vizsla wrote:Különben, ha lenne, akkor – szerintem – oda is ítélnék… („pár ezer éve” nem bírják megoldani a problémát… szóval jó eséllyel indulna. :))De ilyen erővel már megoldhatnánk az ikerprímek kérdését is ^^
Nincsen matematikai Nobel-díj (Nobel nem szerette a matekot).
Ha már prímkedünk, akkor csinálhatnánk olyat, hogy a prímek mellé odaírjuk, hogy esetleg Mersenne, Fermat vagy sima prím-e. Illetve ki tud hozzá a legoptimalizáltabb algoritmust írni…
Nincsen matematikai Nobel-díj (Nobel nem szerette a matekot).
Ha már prímkedünk, akkor csinálhatnánk olyat, hogy a prímek mellé odaírjuk, hogy esetleg Mersenne, Fermat vagy sima prím-e. Illetve ki tud hozzá a legoptimalizáltabb algoritmust írni…
kisbetu wrote:xcut wrote:geniue szoftverekkell a geniue validation
ehh, elírtam
„geniue”
Furcsa szót találtatok ki.kisbetu wrote:xcut wrote:geniue szoftverekkell a geniue validation
ehh, elírtam
„geniue”
Furcsa szót találtatok ki.pomm wrote:Macskajancsi wrote:vizsla wrote:Bizony! Az illegális renccert megtámadja a vírus, meg minden…Ez így nem pontos.
Kedvenc miniszterünk szájából így hangzott: a legális windows-t NEM támadja meg a vírus. ;D ;D ;DHehe, lehet hogy tudott vmit, amit mi nem…
Lehet van inteligens, „Valódi előny” vírus, ami azt nézi, hogy regelted-e a wint, ha nem, akkor format c: 😀Mellesleg ez a valódi előny dolog eléggé sántít. A WMP 11 is kér ilyen ellenőrzést, de egy dll fájl átnevezése megoldja a dolgot. Ha lusta az ember a geniue szoftverek direkt letöltési linkjeit keresgetni és fájlokat átnevezni, akkor egy néhány kb-os reg fájllal megoldhatja a problémát.
Én két dolgot tartok elképzelhetőnek:
a.) direkt írták meg ilyen gyengére
b.) igaz az az állítás, hogy az MS-nél csak designerek dolgoznak, programozók nemMint windowst is használó user teljesen tagadni tudom azt az állítást, hogy az illegális windows sérülékenyebb. Igaz, hogy bizonyos frissítésekhez kell a geniue validation, de könnyű kijátszani. Ráadásul az AVG (antivirus, antispyware, antirootkit) + Kerio PFW tökéletesen védi a rendszert (me gnem használok IE-t).
-
SzerzőBejegyzés