xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 711-720 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: gentoo telepítés #2017984
    xcut
    Felhasználó

      Vasy! Rakj egy ubuntut. A Gentoo nem neked való, túl nagy falat lesz a számodra.
      Én is anno akartam slackware-t, amikor még nem volt meg hozzá a tudásom, és beletört a bicskám, mert nem voltam tisztában azzal, hogy hogyan „gondolkodik” a Linux. Megtanultam, az alapjaival együtt, és fel tudtam rakni Gentoo-t. Kisebb megszakításokkal 3 éve használom.
      Tanulj még (van mit) és utána nem fogsz visszajönni, mert magadtól (kis google-es segítséggel) menni fog.

      Hozzászólás: Oktatás #2060829
      xcut
      Felhasználó
        Tony Magic wrote:
        Szeretnék 2 éven belül kiváló Linux-os rendszergazda lenni. Milyen magyar nyelvű leírásokat javasoltok, amikből becsületesen fel lehet 1-2 év kitartó munkával készülni?

        Nézz ki magadnak egy disztrót (tipp: Slackware, Debian, Gentoo vagy valami hasonló), berheld szét (pl.: kernel forgatás; vagy próbálj meg letörölni fontos dolgokat (pl.: csomagkezelő, glibc) és visszarakni őket kézzel), és rakd össze újra. Közben lőjj be minden olyasmit, ami egy szerverre kellhet. Kezdd azzal, hogy dobj fel egy apacsot, virtualhostokkal, rakj fel hozzá python-t, ruby-t és php-t. Rakj az apacshoz tomcat-et is, ezzel jsp-t is tudsz futtatni. Aztán rakj az egész alá valami jó masszív db backend-et: mysql, postgres, firebird. Ezeket lődd be, hogy menjenek. Aztán jöhet a levelezés (pop3+imap+smtp) és spamszűrés/vírusírtás. Utánna variáld át az egészet chrootosra. Nem árt még a SELinux ismerete sem.
        Ha ez megvan, akkor csináld meg ugyanezt LFS-sel.
        Ez legalább fél év, ha sikerült, akkor onnan már látni fogod, hogy merre tovább.

        Leírások meg vannak, google a barátod. Ha tudod mit akarsz, akkor lesz hozzá tutorial.

        Hozzászólás: Kocsma topik #1950805
        xcut
        Felhasználó
          pomm wrote:
          Nem nekem, hanem Hamvas Bélának 🙂 Nem véletlen nevezi őt Weöres Sándor mesterének a Teljesség felé c.művének előszavában

          Amúgy tényleg érdemes végig olvasni!

          Meg úgy általában is érdemes olvasgatni. Sok jó dolgot írt, nem véletlen volt a tiltott listán az előző rendszerben.

          Hozzászólás: Fejtörő – „csak guruknak”… #2104385
          xcut
          Felhasználó
            vizsla wrote:
            Különben, ha lenne, akkor – szerintem – oda is ítélnék… („pár ezer éve” nem bírják megoldani a problémát… szóval jó eséllyel indulna. :))

            De ilyen erővel már megoldhatnánk az ikerprímek kérdését is ^^

            Hozzászólás: Fejtörő – „csak guruknak”… #2104386
            xcut
            Felhasználó
              vizsla wrote:
              Különben, ha lenne, akkor – szerintem – oda is ítélnék… („pár ezer éve” nem bírják megoldani a problémát… szóval jó eséllyel indulna. :))

              De ilyen erővel már megoldhatnánk az ikerprímek kérdését is ^^

              Hozzászólás: Fejtörő – „csak guruknak”… #2104373
              xcut
              Felhasználó

                Nincsen matematikai Nobel-díj (Nobel nem szerette a matekot).

                Ha már prímkedünk, akkor csinálhatnánk olyat, hogy a prímek mellé odaírjuk, hogy esetleg Mersenne, Fermat vagy sima prím-e. Illetve ki tud hozzá a legoptimalizáltabb algoritmust írni…

                Hozzászólás: Fejtörő – „csak guruknak”… #2104374
                xcut
                Felhasználó

                  Nincsen matematikai Nobel-díj (Nobel nem szerette a matekot).

                  Ha már prímkedünk, akkor csinálhatnánk olyat, hogy a prímek mellé odaírjuk, hogy esetleg Mersenne, Fermat vagy sima prím-e. Illetve ki tud hozzá a legoptimalizáltabb algoritmust írni…

                  xcut
                  Felhasználó
                    kisbetu wrote:
                    xcut wrote:
                    geniue szoftverek

                    kell a geniue validation

                    ehh, elírtam
                    „geniue”
                    Furcsa szót találtatok ki.

                    xcut
                    Felhasználó
                      kisbetu wrote:
                      xcut wrote:
                      geniue szoftverek

                      kell a geniue validation

                      ehh, elírtam
                      „geniue”
                      Furcsa szót találtatok ki.

                      xcut
                      Felhasználó
                        pomm wrote:
                        Macskajancsi wrote:
                        vizsla wrote:
                        Bizony! Az illegális renccert megtámadja a vírus, meg minden…

                        Ez így nem pontos.
                        Kedvenc miniszterünk szájából így hangzott: a legális windows-t NEM támadja meg a vírus.  ;D ;D ;D

                        Hehe, lehet hogy tudott vmit, amit mi nem…
                        Lehet van inteligens, „Valódi előny” vírus, ami azt nézi, hogy regelted-e a wint, ha nem, akkor format c: 😀

                        Mellesleg ez a valódi előny dolog eléggé sántít. A WMP 11 is kér ilyen ellenőrzést, de egy dll fájl átnevezése megoldja a dolgot. Ha lusta az ember a geniue szoftverek direkt letöltési linkjeit keresgetni és fájlokat átnevezni, akkor egy néhány kb-os reg fájllal megoldhatja a problémát.
                        Én két dolgot tartok elképzelhetőnek:
                        a.) direkt írták meg ilyen gyengére
                        b.) igaz az az állítás, hogy az MS-nél csak designerek dolgoznak, programozók nem

                        Mint windowst is használó user teljesen tagadni tudom azt az állítást, hogy az illegális windows sérülékenyebb. Igaz, hogy bizonyos frissítésekhez kell a geniue validation, de könnyű kijátszani. Ráadásul az AVG (antivirus, antispyware, antirootkit) + Kerio PFW tökéletesen védi a rendszert (me gnem használok IE-t).

                      10 bejegyzés megtekintése - 711-720 / 3,339