xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 721-730 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • xcut
    Felhasználó
      pomm wrote:
      Macskajancsi wrote:
      vizsla wrote:
      Bizony! Az illegális renccert megtámadja a vírus, meg minden…

      Ez így nem pontos.
      Kedvenc miniszterünk szájából így hangzott: a legális windows-t NEM támadja meg a vírus.  ;D ;D ;D

      Hehe, lehet hogy tudott vmit, amit mi nem…
      Lehet van inteligens, „Valódi előny” vírus, ami azt nézi, hogy regelted-e a wint, ha nem, akkor format c: 😀

      Mellesleg ez a valódi előny dolog eléggé sántít. A WMP 11 is kér ilyen ellenőrzést, de egy dll fájl átnevezése megoldja a dolgot. Ha lusta az ember a geniue szoftverek direkt letöltési linkjeit keresgetni és fájlokat átnevezni, akkor egy néhány kb-os reg fájllal megoldhatja a problémát.
      Én két dolgot tartok elképzelhetőnek:
      a.) direkt írták meg ilyen gyengére
      b.) igaz az az állítás, hogy az MS-nél csak designerek dolgoznak, programozók nem

      Mint windowst is használó user teljesen tagadni tudom azt az állítást, hogy az illegális windows sérülékenyebb. Igaz, hogy bizonyos frissítésekhez kell a geniue validation, de könnyű kijátszani. Ráadásul az AVG (antivirus, antispyware, antirootkit) + Kerio PFW tökéletesen védi a rendszert (me gnem használok IE-t).

      Hozzászólás: Kocsma topik #1950784
      xcut
      Felhasználó
        majorlacko wrote:
        http://www.sg.hu/cikkek/52376/vityi_peter_a_vista_bevezeteserol
        Erről kár lenne lemaradni reggelizés közben 🙂

        A cikkből kiderül, hogy a Vista csak innovációt tartalmaz. Programkód egy sor sincsen benne, csak innováció! ^^

        Mellesleg fogja a halál használni. Nincs kedvem MS bétateszternek lenni (mert a Vista béta állapotban van; az XP-re már legalább rá lehet fogni, hogy készen van); ráadásul annyival nem tud többet, mint amennyit megeszik. Főleg az én kis DX6-os videókártyámmal semmi értelme.

        Hozzászólás: PHP SESSION #2077347
        xcut
        Felhasználó

          van egy classom ilyesmi esetre (pl.: az extra.hu-n nagyon hamar lejár a _SESSION):

          Code:
          class DataHandler{

          public static function getData($key){
              if(isset($_SESSION[$key])) return $_SESSION[$key];
              elseif(isset($_COOKIE[$key])) return $_COOKIE[$key];
              else return false;
          }

          public static function setData($key,$data){
            if(self::getData($key)===false || $_SESSION[$key]!=$data) $_COOKIE[$key]=$data;
            $_SESSION[$key]=$data;
          }

          }

          Ez arra jó, hogy ha a _SESSION-nal gáz van, akkor cookie-ben raktározza az adatokat. Ez a class csak szemléltetés, nagyon nem biztonságos, élesben ne használd.

          Hozzászólás: PHP SESSION #2077345
          xcut
          Felhasználó
            kayapo wrote:
            MyCroft linkjei aranyat érnek, bizony biztonság!
            Azt se felejtsd el, hogy ez mind a memória mind az elérés tekintetében vas zabáló megoldás, itt nem is arról beszélek, ha van 5 változód, hanem úgy 20-30 változónál kifizetődőb és szebb (programozáskor jobban kézbentartható) megoldás a session-ök tárolására adatbázist használni.
            És ami (szvsz) igen fontos, hogy ha a session-t lezárod eltakaritsd magad után a szemetet (változók felszabadítása)

            A _SESSION hasznos dolog, mivel komolyabb helyeken a DB backend külön szerveren van, nem socketen csatlakozik a PHP hozzá. Mindenféleképpen a hálózatot terheled vele, de még ha socket is, akkor is _sokkal_ lassabb az adatbázisból lekérni az adatokat, mint _SESSION-ból lehúzni. Ráadásul a _SESSION elengedhetetlen a felhasználó nyomonkövetésénél, arról már nem is beszélve, hogy _sokkal_ nehezebb jó adatbázist tervezni, és jó query-ket írni hozzá, mint a _SESSION-t használni.

            Hozzászólás: Fejtörő – „csak guruknak”… #2104309
            xcut
            Felhasználó
              Code:
              mkdir tmpdir
              for i in $verziok; do touch tmpdir/$i; done
              $rendezett=`ls tmpdir/`
              rm -r tmpdir
              Hozzászólás: Fejtörő – „csak guruknak”… #2104310
              xcut
              Felhasználó
                Code:
                mkdir tmpdir
                for i in $verziok; do touch tmpdir/$i; done
                $rendezett=`ls tmpdir/`
                rm -r tmpdir
                Hozzászólás: Fejtörő – „csak guruknak”… #2104305
                xcut
                Felhasználó

                  van egy ötletem rá, de én PHP-ben írtam meg… a perlhez és a bash scripthez nem értek;

                  Code:
                  class vizsla_feladata{
                  protected static function mInArray($needle,array $haystack){
                  $num=count($haystack);
                  for($i=0;$i<$num;$i++)
                  if($haystack[$i]==$needle) return $i;
                  return -1;
                  }

                  public static function unio($arr0,$arr1){
                  $num=count($arr0);
                  for($i=0;$i<$num;$i++)
                  if(self::mInArray($arr0[$i],$arr1)==-1) $arr1[]=$arr[$i];
                  return $arr1;
                  }

                  public static function metszet($arr0,$arr1){
                  $retval=array();
                  $num=count($arr0);
                  for($i=0;$i<$num;$i++)
                  if(self::mInArray($arr0[$i],$arr1)!=-1) $retval[]=$arr[$i];
                  return $retval;
                  }

                  public static function kulonbseg($arr0,$arr1){
                  $retval=array();
                  $num=count($arr0);
                  for($i=0;$ifilecontent=fread($f,filesize($f));
                  fclose($f);
                  }

                  public function getArray(){
                  $retval=array();
                  $pointer=0;
                  $strlen=strlen($this->filecontent);
                  for($i=0;$ifilecontent{$i}==”n”){
                  $pointer++;
                  $retval[$pointer]=””;
                  }else{
                  $retval[$pointer].=$this->filecontent{$i};
                  }
                  return $retval;
                  }
                  }

                  a használata valami ilyesmi lenne:

                  Code:
                  $f1=new loader(„1.txt”);
                  $f2=new loader(„2.txt”);
                  $arr0=$f1->getArray();
                  $arr1=$f2->getArray();
                  print_r(vizsla_feladata::unio($arr0,$arr1));
                  print_r(vizsla_feladata::metszet($arr0,$arr1));
                  print_r(vizsla_feladata::kulonbseg($arr0,$arr1));
                  Hozzászólás: Fejtörő – „csak guruknak”… #2104306
                  xcut
                  Felhasználó

                    van egy ötletem rá, de én PHP-ben írtam meg… a perlhez és a bash scripthez nem értek;

                    Code:
                    class vizsla_feladata{
                    protected static function mInArray($needle,array $haystack){
                    $num=count($haystack);
                    for($i=0;$i<$num;$i++)
                    if($haystack[$i]==$needle) return $i;
                    return -1;
                    }

                    public static function unio($arr0,$arr1){
                    $num=count($arr0);
                    for($i=0;$i<$num;$i++)
                    if(self::mInArray($arr0[$i],$arr1)==-1) $arr1[]=$arr[$i];
                    return $arr1;
                    }

                    public static function metszet($arr0,$arr1){
                    $retval=array();
                    $num=count($arr0);
                    for($i=0;$i<$num;$i++)
                    if(self::mInArray($arr0[$i],$arr1)!=-1) $retval[]=$arr[$i];
                    return $retval;
                    }

                    public static function kulonbseg($arr0,$arr1){
                    $retval=array();
                    $num=count($arr0);
                    for($i=0;$ifilecontent=fread($f,filesize($f));
                    fclose($f);
                    }

                    public function getArray(){
                    $retval=array();
                    $pointer=0;
                    $strlen=strlen($this->filecontent);
                    for($i=0;$ifilecontent{$i}==”n”){
                    $pointer++;
                    $retval[$pointer]=””;
                    }else{
                    $retval[$pointer].=$this->filecontent{$i};
                    }
                    return $retval;
                    }
                    }

                    a használata valami ilyesmi lenne:

                    Code:
                    $f1=new loader(„1.txt”);
                    $f2=new loader(„2.txt”);
                    $arr0=$f1->getArray();
                    $arr1=$f2->getArray();
                    print_r(vizsla_feladata::unio($arr0,$arr1));
                    print_r(vizsla_feladata::metszet($arr0,$arr1));
                    print_r(vizsla_feladata::kulonbseg($arr0,$arr1));
                    Hozzászólás: PHP #2024681
                    xcut
                    Felhasználó

                      A $$var az megint más; arra való, hogy a változó neve a $var értéke; a $$var=5; az ugyanaz, mint az eval(„${$var}=5;”);

                      Hozzászólás: Beryl. #2107417
                      xcut
                      Felhasználó

                        a Beryl a videókártyádat használja, szóval inkább annak a teljesítménye a mérvadó…

                      10 bejegyzés megtekintése - 721-730 / 3,339