Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
pomm wrote:Macskajancsi wrote:vizsla wrote:Bizony! Az illegális renccert megtámadja a vírus, meg minden…
Ez így nem pontos.
Kedvenc miniszterünk szájából így hangzott: a legális windows-t NEM támadja meg a vírus. ;D ;D ;DHehe, lehet hogy tudott vmit, amit mi nem…
Lehet van inteligens, „Valódi előny” vírus, ami azt nézi, hogy regelted-e a wint, ha nem, akkor format c: 😀Mellesleg ez a valódi előny dolog eléggé sántít. A WMP 11 is kér ilyen ellenőrzést, de egy dll fájl átnevezése megoldja a dolgot. Ha lusta az ember a geniue szoftverek direkt letöltési linkjeit keresgetni és fájlokat átnevezni, akkor egy néhány kb-os reg fájllal megoldhatja a problémát.
Én két dolgot tartok elképzelhetőnek:
a.) direkt írták meg ilyen gyengére
b.) igaz az az állítás, hogy az MS-nél csak designerek dolgoznak, programozók nemMint windowst is használó user teljesen tagadni tudom azt az állítást, hogy az illegális windows sérülékenyebb. Igaz, hogy bizonyos frissítésekhez kell a geniue validation, de könnyű kijátszani. Ráadásul az AVG (antivirus, antispyware, antirootkit) + Kerio PFW tökéletesen védi a rendszert (me gnem használok IE-t).
majorlacko wrote:http://www.sg.hu/cikkek/52376/vityi_peter_a_vista_bevezeteserol
Erről kár lenne lemaradni reggelizés közben 🙂A cikkből kiderül, hogy a Vista csak innovációt tartalmaz. Programkód egy sor sincsen benne, csak innováció! ^^
Mellesleg fogja a halál használni. Nincs kedvem MS bétateszternek lenni (mert a Vista béta állapotban van; az XP-re már legalább rá lehet fogni, hogy készen van); ráadásul annyival nem tud többet, mint amennyit megeszik. Főleg az én kis DX6-os videókártyámmal semmi értelme.
van egy classom ilyesmi esetre (pl.: az extra.hu-n nagyon hamar lejár a _SESSION):
Code:class DataHandler{public static function getData($key){
if(isset($_SESSION[$key])) return $_SESSION[$key];
elseif(isset($_COOKIE[$key])) return $_COOKIE[$key];
else return false;
}public static function setData($key,$data){
if(self::getData($key)===false || $_SESSION[$key]!=$data) $_COOKIE[$key]=$data;
$_SESSION[$key]=$data;
}}
Ez arra jó, hogy ha a _SESSION-nal gáz van, akkor cookie-ben raktározza az adatokat. Ez a class csak szemléltetés, nagyon nem biztonságos, élesben ne használd.
kayapo wrote:MyCroft linkjei aranyat érnek, bizony biztonság!
Azt se felejtsd el, hogy ez mind a memória mind az elérés tekintetében vas zabáló megoldás, itt nem is arról beszélek, ha van 5 változód, hanem úgy 20-30 változónál kifizetődőb és szebb (programozáskor jobban kézbentartható) megoldás a session-ök tárolására adatbázist használni.
És ami (szvsz) igen fontos, hogy ha a session-t lezárod eltakaritsd magad után a szemetet (változók felszabadítása)A _SESSION hasznos dolog, mivel komolyabb helyeken a DB backend külön szerveren van, nem socketen csatlakozik a PHP hozzá. Mindenféleképpen a hálózatot terheled vele, de még ha socket is, akkor is _sokkal_ lassabb az adatbázisból lekérni az adatokat, mint _SESSION-ból lehúzni. Ráadásul a _SESSION elengedhetetlen a felhasználó nyomonkövetésénél, arról már nem is beszélve, hogy _sokkal_ nehezebb jó adatbázist tervezni, és jó query-ket írni hozzá, mint a _SESSION-t használni.
Code:mkdir tmpdir
for i in $verziok; do touch tmpdir/$i; done
$rendezett=`ls tmpdir/`
rm -r tmpdirCode:mkdir tmpdir
for i in $verziok; do touch tmpdir/$i; done
$rendezett=`ls tmpdir/`
rm -r tmpdirvan egy ötletem rá, de én PHP-ben írtam meg… a perlhez és a bash scripthez nem értek;
Code:class vizsla_feladata{
protected static function mInArray($needle,array $haystack){
$num=count($haystack);
for($i=0;$i<$num;$i++)
if($haystack[$i]==$needle) return $i;
return -1;
}public static function unio($arr0,$arr1){
$num=count($arr0);
for($i=0;$i<$num;$i++)
if(self::mInArray($arr0[$i],$arr1)==-1) $arr1[]=$arr[$i];
return $arr1;
}public static function metszet($arr0,$arr1){
$retval=array();
$num=count($arr0);
for($i=0;$i<$num;$i++)
if(self::mInArray($arr0[$i],$arr1)!=-1) $retval[]=$arr[$i];
return $retval;
}public static function kulonbseg($arr0,$arr1){
$retval=array();
$num=count($arr0);
for($i=0;$ifilecontent=fread($f,filesize($f));
fclose($f);
}public function getArray(){
$retval=array();
$pointer=0;
$strlen=strlen($this->filecontent);
for($i=0;$ifilecontent{$i}==”n”){
$pointer++;
$retval[$pointer]=””;
}else{
$retval[$pointer].=$this->filecontent{$i};
}
return $retval;
}
}a használata valami ilyesmi lenne:
Code:$f1=new loader(„1.txt”);
$f2=new loader(„2.txt”);
$arr0=$f1->getArray();
$arr1=$f2->getArray();
print_r(vizsla_feladata::unio($arr0,$arr1));
print_r(vizsla_feladata::metszet($arr0,$arr1));
print_r(vizsla_feladata::kulonbseg($arr0,$arr1));van egy ötletem rá, de én PHP-ben írtam meg… a perlhez és a bash scripthez nem értek;
Code:class vizsla_feladata{
protected static function mInArray($needle,array $haystack){
$num=count($haystack);
for($i=0;$i<$num;$i++)
if($haystack[$i]==$needle) return $i;
return -1;
}public static function unio($arr0,$arr1){
$num=count($arr0);
for($i=0;$i<$num;$i++)
if(self::mInArray($arr0[$i],$arr1)==-1) $arr1[]=$arr[$i];
return $arr1;
}public static function metszet($arr0,$arr1){
$retval=array();
$num=count($arr0);
for($i=0;$i<$num;$i++)
if(self::mInArray($arr0[$i],$arr1)!=-1) $retval[]=$arr[$i];
return $retval;
}public static function kulonbseg($arr0,$arr1){
$retval=array();
$num=count($arr0);
for($i=0;$ifilecontent=fread($f,filesize($f));
fclose($f);
}public function getArray(){
$retval=array();
$pointer=0;
$strlen=strlen($this->filecontent);
for($i=0;$ifilecontent{$i}==”n”){
$pointer++;
$retval[$pointer]=””;
}else{
$retval[$pointer].=$this->filecontent{$i};
}
return $retval;
}
}a használata valami ilyesmi lenne:
Code:$f1=new loader(„1.txt”);
$f2=new loader(„2.txt”);
$arr0=$f1->getArray();
$arr1=$f2->getArray();
print_r(vizsla_feladata::unio($arr0,$arr1));
print_r(vizsla_feladata::metszet($arr0,$arr1));
print_r(vizsla_feladata::kulonbseg($arr0,$arr1));A $$var az megint más; arra való, hogy a változó neve a $var értéke; a $$var=5; az ugyanaz, mint az eval(„${$var}=5;”);
a Beryl a videókártyádat használja, szóval inkább annak a teljesítménye a mérvadó…
-
SzerzőBejegyzés