xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 731-740 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Beryl. #2107418
    xcut
    Felhasználó

      a Beryl a videókártyádat használja, szóval inkább annak a teljesítménye a mérvadó…

      Hozzászólás: Fájlrendszerek #2106898
      xcut
      Felhasználó

        Az XFS-sel nekem az a bajom, hogy azt hallottam róla, nem bírja, ha kirántják az áramot alóla (adatvesztés). Asztali gépen ez elkerülhetetlen, de még notebook-on is előfordul, főleg még az elején, amikor az ember csiszolgatja a rendszerét, és egy rossz X beállítás miatt nem tud visszamenni a VC-re, az X meg befagy. Ilyenkor akksi ki, akksi vissza. Ezt meg nem szereti az XFS. Illetve előfordul Linux alatt is, hogy reset kell (néha elég érdekesen meg tud fagyni az X nem stabil driverekkel (a kártyámhoz meg stabil nincsen)).

        Javítsatok ki, ha tévedek.

        Hozzászólás: Fájlrendszerek #2106899
        xcut
        Felhasználó

          Az XFS-sel nekem az a bajom, hogy azt hallottam róla, nem bírja, ha kirántják az áramot alóla (adatvesztés). Asztali gépen ez elkerülhetetlen, de még notebook-on is előfordul, főleg még az elején, amikor az ember csiszolgatja a rendszerét, és egy rossz X beállítás miatt nem tud visszamenni a VC-re, az X meg befagy. Ilyenkor akksi ki, akksi vissza. Ezt meg nem szereti az XFS. Illetve előfordul Linux alatt is, hogy reset kell (néha elég érdekesen meg tud fagyni az X nem stabil driverekkel (a kártyámhoz meg stabil nincsen)).

          Javítsatok ki, ha tévedek.

          Hozzászólás: Fájlrendszerek #2106874
          xcut
          Felhasználó

            jfs: stabil, gyors, és nem veszít adatot…

            Hozzászólás: Fájlrendszerek #2106875
            xcut
            Felhasználó

              jfs: stabil, gyors, és nem veszít adatot…

              Hozzászólás: PHP #2024679
              xcut
              Felhasználó
                Wait wrote:
                Lehet valahogy php-ben C-hez hasonló (vagy ugyan olyan 🙂 ) mutatókat használni? Ha igen, hogyan?

                Mutató nincsen, de referencia van (hasonló, de nem ugyanaz)
                referenciát úgy kell átadni, hogy $xy =& $ref;
                bővebben a php manualjában

                Hozzászólás: „direct rendering: No” – miért? #2103583
                xcut
                Felhasználó

                  Minden jel arra utal, hogy S3 ProSavage kártyád van. Driver fent van hozzá? Ubuntu wiki-ben van hasonló kártyáról cikk?

                  Hozzászólás: „direct rendering: No” – miért? #2103578
                  xcut
                  Felhasználó

                    egy lspci kimenetet tudnál adni? milyen videókártyád van?
                    milyen disztród van? saját magad fordítottad a kernelt? ha igen, akkor fel tudnád tölteni valahova a configodat?

                    Hozzászólás: Mûvészeti Kávézó #2043848
                    xcut
                    Felhasználó

                      Ha már feljött a topic: raktam fel az oldalamra 2 Buda Ferenc verset, érdemes elolvasni, nagyon érdekes ember. Kossuth díjas költő, bár érdekes módon nem hallani sokat róla, pedig jókat ír nagyon.

                      http://yorirou.extra.hu/?p=sm&num=9

                      Hozzászólás: Kocsma topik #1950733
                      xcut
                      Felhasználó
                        tothaa wrote:
                        balev wrote:
                        Mindazonáltal Flash 9 linux alá nálam hajlamos lefagyni flash-es videóknál.

                        Nekem Windows alatt is.

                        Nekem meg Linux alatt nem fagy (winen csak max játszok)

                      10 bejegyzés megtekintése - 731-740 / 3,339