Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
nincsen hálózat a közelemben. Csak arra szeretném felkészíteni a rendszert, hogy ha hálózatközelbe érek, akkor egyből kapcsolódni tudjak
nincsen hálózat a közelemben. Csak arra szeretném felkészíteni a rendszert, hogy ha hálózatközelbe érek, akkor egyből kapcsolódni tudjak
Úgy miért nem akar elndulni a szolgáltatás, hogy beizzítja a wifit, és ha közelébe érek egy access pointnak, akkor azt mondom, hogy csatlakozzon?
Úgy miért nem akar elndulni a szolgáltatás, hogy beizzítja a wifit, és ha közelébe érek egy access pointnak, akkor azt mondom, hogy csatlakozzon?
l_lorincz wrote:Jogdíj az internetes képek után
Email és sms adó
Na ezeket inkább nem kommentálom részletesen, mert nem bírná el a fórum. 😀 😀Azért elég felháborítónak tartom, hogy eleve ÁFA köteles az összes mobil szolgáltatás és ezt mégegyszer meg akarják adóztatni.
Meg ha csinálok magamról egy képet azért fizetnem kell ha megmutatom másoknak.
Az email küldésért meg szintén. Egyszer már fizetek a szolgáltatásért ugye, mármint a netért, most még fizessek azért is, hogy emailt küldjek.
Hát elmehetnek valahová…Az email az teljesen marhaság, mert seperc alatt ki lehet dolgozni egy hasonló szabványt… illetve minimális változtatásokkal teljesen ellenőrizhetetlen lesz. Meg gondolom csak az ms termékekbe építik be (a nyílt forrásúakból ki lehet berhelni).
A képfeltöltés is marhaság, mert hogyan ellenőrzik? Meg hányféle képre? Több száz képformátum van, és nem hiszem, hogy akármelyik szolgáltatónak is lenne annyi felesleges cpuideje, hogy másodpercenkénti több GB-os adatforgalomba keresgéljen kép headereket. Illetve arra sincs, hogy pásztázzák a netet, és az újonnan megjelenő képeket kiderítsék, hogy ki töltte fel. Az max csak log alapján lehet, de kötve hinném, hogy egy normális ország arra kötelezné a webszerver-üzemeltetőit, hogy adatokat szolgáltasson ki.
Szóval ez megint olyan törvény lehet, ami csak elméleti, gyakorlatban meg kivitelezhetetlen.
Meg ha már szerzői jogok: a saját magam által készített képért is fizessek? És ha azt valaki újra feltölti, akkor hogyan kapok jogdíjat érte? És mi van a CC licensz alatt álló képekkel?
Ha meg egységadót kell fizetni, az sérti az ártatlanság vélelmét, ami az alkotmány része.strangedr wrote:Újra és újra megjegyzendő: a Gentoonál nincs igazán jelentősége a release-eknek; az csak a telepítőCDkre vonatkozik. A tavalyi release-ekről is teljesen jól telepíthető és utána a Portgae frissíti a rendszert.Én a 2006.0-t telepítettem a jelnlegi gépemre, de maga a rendszer most szerintem frissebb, mint ami a 2007.0-ra fog kerülni.
Olyan szempontból viszont hasznos, hogy új profile kerül a portage-be, amit frissítve (pl nálam 2006.0-ról 2006.1-re) egy friss rendszernél is egy halom csomag frissül.
strangedr wrote:Újra és újra megjegyzendő: a Gentoonál nincs igazán jelentősége a release-eknek; az csak a telepítőCDkre vonatkozik. A tavalyi release-ekről is teljesen jól telepíthető és utána a Portgae frissíti a rendszert.Én a 2006.0-t telepítettem a jelnlegi gépemre, de maga a rendszer most szerintem frissebb, mint ami a 2007.0-ra fog kerülni.
Olyan szempontból viszont hasznos, hogy új profile kerül a portage-be, amit frissítve (pl nálam 2006.0-ról 2006.1-re) egy friss rendszernél is egy halom csomag frissül.
inkább a cp1250-est, mert az a standard magyar windows kódolás
script wrote:az keves ha valami messengeres mondjuk amsn-t hasznal az ember es video conf-ot is szeretne.:-(Ez Magyarország.
Mondjuk van már a mobil szélessáv, de az csak BP-n elérhető. Azzal elvileg megoldható a dolog.script wrote:az keves ha valami messengeres mondjuk amsn-t hasznal az ember es video conf-ot is szeretne.:-(Ez Magyarország.
Mondjuk van már a mobil szélessáv, de az csak BP-n elérhető. Azzal elvileg megoldható a dolog. -
SzerzőBejegyzés