xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 741-750 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Wifi vs Gentoo #2102086
    xcut
    Felhasználó

      nincsen hálózat a közelemben. Csak arra szeretném felkészíteni a rendszert, hogy ha hálózatközelbe érek, akkor egyből kapcsolódni tudjak

      Hozzászólás: Wifi vs Gentoo #2102087
      xcut
      Felhasználó

        nincsen hálózat a közelemben. Csak arra szeretném felkészíteni a rendszert, hogy ha hálózatközelbe érek, akkor egyből kapcsolódni tudjak

        Hozzászólás: Wifi vs Gentoo #2102080
        xcut
        Felhasználó

          Úgy miért nem akar elndulni a szolgáltatás, hogy beizzítja a wifit, és ha közelébe érek egy access pointnak, akkor azt mondom, hogy csatlakozzon?

          Hozzászólás: Wifi vs Gentoo #2102081
          xcut
          Felhasználó

            Úgy miért nem akar elndulni a szolgáltatás, hogy beizzítja a wifit, és ha közelébe érek egy access pointnak, akkor azt mondom, hogy csatlakozzon?

            Hozzászólás: Kocsma topik #1950608
            xcut
            Felhasználó
              l_lorincz wrote:
              Jogdíj az internetes képek után
              Email és sms adó
              Na ezeket inkább nem kommentálom részletesen, mert nem bírná el a fórum. 😀 😀

              Azért elég felháborítónak tartom, hogy eleve ÁFA köteles az összes mobil szolgáltatás és ezt mégegyszer meg akarják adóztatni.
              Meg ha csinálok magamról egy képet azért fizetnem kell ha megmutatom másoknak.
              Az email küldésért meg szintén. Egyszer már fizetek a szolgáltatásért ugye, mármint a netért, most még fizessek azért is, hogy emailt küldjek.
              Hát elmehetnek valahová…

              Az email az teljesen marhaság, mert seperc alatt ki lehet dolgozni egy hasonló szabványt… illetve minimális változtatásokkal teljesen ellenőrizhetetlen lesz. Meg gondolom csak az ms termékekbe építik be (a nyílt forrásúakból ki lehet berhelni).
              A képfeltöltés is marhaság, mert hogyan ellenőrzik? Meg hányféle képre? Több száz képformátum van, és nem hiszem, hogy akármelyik szolgáltatónak is lenne annyi felesleges cpuideje, hogy másodpercenkénti több GB-os adatforgalomba keresgéljen kép headereket. Illetve arra sincs, hogy pásztázzák a netet, és az újonnan megjelenő képeket kiderítsék, hogy ki töltte fel. Az max csak log alapján lehet, de kötve hinném, hogy egy normális ország arra kötelezné a webszerver-üzemeltetőit, hogy adatokat szolgáltasson ki.
              Szóval ez megint olyan törvény lehet, ami csak elméleti, gyakorlatban meg kivitelezhetetlen.
              Meg ha már szerzői jogok: a saját magam által készített képért is fizessek? És ha azt valaki újra feltölti, akkor hogyan kapok jogdíjat érte? És mi van a CC licensz alatt álló képekkel?
              Ha meg egységadót kell fizetni, az sérti az ártatlanság vélelmét, ami az alkotmány része.

              Hozzászólás: Gentoo Linux 2007.0 #2097455
              xcut
              Felhasználó
                strangedr wrote:
                Újra és újra megjegyzendő: a Gentoonál nincs igazán jelentősége a release-eknek; az csak a telepítőCDkre vonatkozik. A tavalyi release-ekről is teljesen jól telepíthető és utána a Portgae frissíti a rendszert.

                Én a 2006.0-t telepítettem a jelnlegi gépemre, de maga a rendszer most szerintem frissebb, mint ami a 2007.0-ra fog kerülni.

                Olyan szempontból viszont hasznos, hogy új profile kerül a portage-be, amit frissítve (pl nálam 2006.0-ról 2006.1-re) egy friss rendszernél is egy halom csomag frissül.

                Hozzászólás: Gentoo Linux 2007.0 #2097456
                xcut
                Felhasználó
                  strangedr wrote:
                  Újra és újra megjegyzendő: a Gentoonál nincs igazán jelentősége a release-eknek; az csak a telepítőCDkre vonatkozik. A tavalyi release-ekről is teljesen jól telepíthető és utána a Portgae frissíti a rendszert.

                  Én a 2006.0-t telepítettem a jelnlegi gépemre, de maga a rendszer most szerintem frissebb, mint ami a 2007.0-ra fog kerülni.

                  Olyan szempontból viszont hasznos, hogy új profile kerül a portage-be, amit frissítve (pl nálam 2006.0-ról 2006.1-re) egy friss rendszernél is egy halom csomag frissül.

                  Hozzászólás: Ntfs írás kérdések #2067528
                  xcut
                  Felhasználó

                    inkább a cp1250-est, mert az a standard magyar windows kódolás

                    Hozzászólás: Vezetek nelkuli Internet #2097231
                    xcut
                    Felhasználó
                      script wrote:
                      az keves ha valami messengeres mondjuk amsn-t hasznal az ember es video conf-ot is szeretne.:-(

                      Ez Magyarország.
                      Mondjuk van már a mobil szélessáv, de az csak BP-n elérhető. Azzal elvileg megoldható a dolog.

                      Hozzászólás: Vezetek nelkuli Internet #2097232
                      xcut
                      Felhasználó
                        script wrote:
                        az keves ha valami messengeres mondjuk amsn-t hasznal az ember es video conf-ot is szeretne.:-(

                        Ez Magyarország.
                        Mondjuk van már a mobil szélessáv, de az csak BP-n elérhető. Azzal elvileg megoldható a dolog.

                      10 bejegyzés megtekintése - 741-750 / 3,339