Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
amittai wrote:Hogy is gondolhattam hogy a Linux-ban van a baj. Szóval, ha windows-t hibernálom, és utána bekapcsolom a gépet csak akkor van az említett probléma. Ha rendesen leálítom akkor utána minden tökéletes. Nem igazán értem hogy miért van ez, de most legalább tisztában vagyok vele. Mégegyszer kösz a segítséget, habár lehet még szügségem lesz rá, most már a wlan kártyát bűvölöm, több kevesebb sikerrel, csak kevés az időm rá de megéri. 🙂
Gondolom az msnél úgy gondolják, hogy ha windows-t hibernálsz, akkor arra is bootolsz vissza (ami logikus; mivel ha megváltoztatsz valamit egy másik rendszerből, az hibákat okozhat). Ezért a windows nem bontja a kapcsolatot, mert nincs értelme.
Tanúlság: ne hibernálj ^^amittai wrote:Hogy is gondolhattam hogy a Linux-ban van a baj. Szóval, ha windows-t hibernálom, és utána bekapcsolom a gépet csak akkor van az említett probléma. Ha rendesen leálítom akkor utána minden tökéletes. Nem igazán értem hogy miért van ez, de most legalább tisztában vagyok vele. Mégegyszer kösz a segítséget, habár lehet még szügségem lesz rá, most már a wlan kártyát bűvölöm, több kevesebb sikerrel, csak kevés az időm rá de megéri. 🙂Gondolom az msnél úgy gondolják, hogy ha windows-t hibernálsz, akkor arra is bootolsz vissza (ami logikus; mivel ha megváltoztatsz valamit egy másik rendszerből, az hibákat okozhat). Ezért a windows nem bontja a kapcsolatot, mert nincs értelme.
Tanúlság: ne hibernálj ^^Morzel wrote:Matek mindenhol van. Nem tudom, hogy ott hogy van, de nálunk a gazd-infó és a mérnök infó nem sokat nyom a latba. A pti-nek van értelme, és úgy hallottam, hogy Szegeden jó a programozóképzés.
Egyébként mit jelöltél be harmadiknak?Morzel
Fizikát. Egyrészt, mert szeretem, másrészt, mert ha eljutok a mesterdiplomáig, akkor levelezőn fizikát akarok végezni, ugyanis több helyről hallottam, hogy a fizika olyan szmléletmódot ad, ami rengeteget segít a programozásban (meg játékokhoz fizikai motort is tudok akkor nagyon jól fejleszteni).
Morzel wrote:Matek mindenhol van. Nem tudom, hogy ott hogy van, de nálunk a gazd-infó és a mérnök infó nem sokat nyom a latba. A pti-nek van értelme, és úgy hallottam, hogy Szegeden jó a programozóképzés.
Egyébként mit jelöltél be harmadiknak?Morzel
Fizikát. Egyrészt, mert szeretem, másrészt, mert ha eljutok a mesterdiplomáig, akkor levelezőn fizikát akarok végezni, ugyanis több helyről hallottam, hogy a fizika olyan szmléletmódot ad, ami rengeteget segít a programozásban (meg játékokhoz fizikai motort is tudok akkor nagyon jól fejleszteni).
Egyéb okok miatt nekem csak Szeged jöhet számításba, ezért ott megjelöltem mindhárom infóképzést (programtervező informatikust legelőre, aztán mérnök informatikust másodiknak, és gazdaságinformatikust negyediknek). Van valakinek SZTE-ről tapasztalata?
A tárgyakat megnéztem, és annyira nem gáz, csak unióval kapcsolatos gazdasági tárgy lesz, illetve informatikai vállalkozásmanagement (mondjuk ez nem hülyeség; ha az ember nem alkalmazottként, hanem alvállalkozóként akar dolgozni, akkor akár még hasznos is lehet). Első félév csak matek, a másodiknál már géphez is lehet ülni.Egyéb okok miatt nekem csak Szeged jöhet számításba, ezért ott megjelöltem mindhárom infóképzést (programtervező informatikust legelőre, aztán mérnök informatikust másodiknak, és gazdaságinformatikust negyediknek). Van valakinek SZTE-ről tapasztalata?
A tárgyakat megnéztem, és annyira nem gáz, csak unióval kapcsolatos gazdasági tárgy lesz, illetve informatikai vállalkozásmanagement (mondjuk ez nem hülyeség; ha az ember nem alkalmazottként, hanem alvállalkozóként akar dolgozni, akkor akár még hasznos is lehet). Első félév csak matek, a másodiknál már géphez is lehet ülni.kozyadam wrote:Mostmár kicsit világosabb 🙂A swap partíció mekkora méretű legyen és mi is pontosan a szerepe? 😛
Köszi 🙂
KozyadamSwap: olyan, mint win alatt a lapozófájl. A méretére nekem világ életben elég volt 512MB.
Fájlrendszerstruktúra: annyira nem rossz dolog, mivel már a Microsoft-nál is többször felmerült a dolog, és csak kompatíbilitási okokból maradnak a meghajtók. Kicsit beleszoksz a Linux-ba, és rájössz, hogy _sokkal_ kézreállóbb. Nálam pl a /home/yorirou egy külön partíció, ami jó, mert így egy esetleges reinstallkor még a KDE beállítások is megmaradnak. Különben éppen azon dolgzok, hogy windows alatt se nagyon legyenek meghajtóim. Esedékes egy újrarakás, és akkor a Dokumentumok mappa lesz egy külön partíció és a Program Files is. Sokkal jobb így, mert gazdaságosabban ki lehet használni a merevlemezt. A cd-ket nem akarom birizgálni (pedig poén lenne egy media mappa), mert attól sok alkalmazás hajlandó megzavarodni.
kozyadam wrote:Mostmár kicsit világosabb 🙂A swap partíció mekkora méretű legyen és mi is pontosan a szerepe? 😛
Köszi 🙂
KozyadamSwap: olyan, mint win alatt a lapozófájl. A méretére nekem világ életben elég volt 512MB.
Fájlrendszerstruktúra: annyira nem rossz dolog, mivel már a Microsoft-nál is többször felmerült a dolog, és csak kompatíbilitási okokból maradnak a meghajtók. Kicsit beleszoksz a Linux-ba, és rájössz, hogy _sokkal_ kézreállóbb. Nálam pl a /home/yorirou egy külön partíció, ami jó, mert így egy esetleges reinstallkor még a KDE beállítások is megmaradnak. Különben éppen azon dolgzok, hogy windows alatt se nagyon legyenek meghajtóim. Esedékes egy újrarakás, és akkor a Dokumentumok mappa lesz egy külön partíció és a Program Files is. Sokkal jobb így, mert gazdaságosabban ki lehet használni a merevlemezt. A cd-ket nem akarom birizgálni (pedig poén lenne egy media mappa), mert attól sok alkalmazás hajlandó megzavarodni.
juuzer wrote:Ha valamilyen programot –oneshot opcióval emergélek és függőségként hoz magával más csomagokat is, akkor azokra is érvényes a –oneshot ?A man oldalból nem derül ki:
–oneshot (-1) Emerge as normal, but do not add the packages to the world file for later updating.Ne telepíts csomagot –oneshot-tal. Az csak újratelepítésre való.
Szakatt wrote:Gentoo-nál állapodtál meg ezek szerint?Igen. Mivel mostanság a laptopomat használom, ezért ott tartom a gentoo-t (és elég jó laptopon, és _csak_ az van rajta ^^). A sima pc-n asszonypajtás sims2-zik, meg filmek/iso-k vannak rajta, ezért ott folyamatban van a váltás xp-re (csak a sims2 miatt). Nekem a gentoo jött be, mert az én eszejárásomhoz annak a kezelése illik a legjobban. Kényelmes, gyors, testreszabott, _rugalmas_. Viszont csak akkor kezesbárány, ha ért hozzá az ember. Szerencsére(?) amikor én belefogtam a Linuxozásba, akkor volt arra időm, hogy napi 8-10 órát foglalkozzak Linux tanulással, így elég gyorsan összeszedtem az alapokat. Most kevesebb időm van jóval, de már van mire építkeznem, és az esetek 99%-ában el tudok indulni valamerre, ha gondom van.
-
SzerzőBejegyzés