xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 751-760 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Hálokártya modul #2095992
    xcut
    Felhasználó
      amittai wrote:
      Hogy is gondolhattam hogy a Linux-ban van a baj. Szóval, ha windows-t hibernálom, és utána bekapcsolom a gépet csak akkor van az említett probléma. Ha rendesen leálítom akkor utána minden tökéletes. Nem igazán értem hogy miért van ez, de most legalább tisztában vagyok vele. Mégegyszer kösz a segítséget, habár lehet még szügségem lesz rá, most már a wlan kártyát bűvölöm, több kevesebb sikerrel, csak kevés az időm rá de megéri. 🙂

      Gondolom az msnél úgy gondolják, hogy ha windows-t hibernálsz, akkor arra is bootolsz vissza (ami logikus; mivel ha megváltoztatsz valamit egy másik rendszerből, az hibákat okozhat). Ezért a windows nem bontja a kapcsolatot, mert nincs értelme.
      Tanúlság: ne hibernálj ^^

      Hozzászólás: Hálokártya modul #2095993
      xcut
      Felhasználó
        amittai wrote:
        Hogy is gondolhattam hogy a Linux-ban van a baj. Szóval, ha windows-t hibernálom, és utána bekapcsolom a gépet csak akkor van az említett probléma. Ha rendesen leálítom akkor utána minden tökéletes. Nem igazán értem hogy miért van ez, de most legalább tisztában vagyok vele. Mégegyszer kösz a segítséget, habár lehet még szügségem lesz rá, most már a wlan kártyát bűvölöm, több kevesebb sikerrel, csak kevés az időm rá de megéri. 🙂

        Gondolom az msnél úgy gondolják, hogy ha windows-t hibernálsz, akkor arra is bootolsz vissza (ami logikus; mivel ha megváltoztatsz valamit egy másik rendszerből, az hibákat okozhat). Ezért a windows nem bontja a kapcsolatot, mert nincs értelme.
        Tanúlság: ne hibernálj ^^

        Hozzászólás: Felső oktatás #2096585
        xcut
        Felhasználó
          Morzel wrote:
          Matek mindenhol van. Nem tudom, hogy ott hogy van, de nálunk a gazd-infó és a mérnök infó nem sokat nyom a latba. A pti-nek van értelme, és úgy hallottam, hogy Szegeden jó a programozóképzés.
          Egyébként mit jelöltél be harmadiknak?

          Morzel

          Fizikát. Egyrészt, mert szeretem, másrészt, mert ha eljutok a mesterdiplomáig, akkor levelezőn fizikát akarok végezni, ugyanis több helyről hallottam, hogy a fizika olyan szmléletmódot ad, ami rengeteget segít a programozásban (meg játékokhoz fizikai motort is tudok akkor nagyon jól fejleszteni).

          Hozzászólás: Felső oktatás #2096586
          xcut
          Felhasználó
            Morzel wrote:
            Matek mindenhol van. Nem tudom, hogy ott hogy van, de nálunk a gazd-infó és a mérnök infó nem sokat nyom a latba. A pti-nek van értelme, és úgy hallottam, hogy Szegeden jó a programozóképzés.
            Egyébként mit jelöltél be harmadiknak?

            Morzel

            Fizikát. Egyrészt, mert szeretem, másrészt, mert ha eljutok a mesterdiplomáig, akkor levelezőn fizikát akarok végezni, ugyanis több helyről hallottam, hogy a fizika olyan szmléletmódot ad, ami rengeteget segít a programozásban (meg játékokhoz fizikai motort is tudok akkor nagyon jól fejleszteni).

            Hozzászólás: Felső oktatás #2096576
            xcut
            Felhasználó

              Egyéb okok miatt nekem csak Szeged jöhet számításba, ezért ott megjelöltem mindhárom infóképzést (programtervező informatikust legelőre, aztán mérnök informatikust másodiknak, és gazdaságinformatikust negyediknek). Van valakinek SZTE-ről tapasztalata?
              A tárgyakat megnéztem, és annyira nem gáz, csak unióval kapcsolatos gazdasági tárgy lesz, illetve informatikai vállalkozásmanagement (mondjuk ez nem hülyeség; ha az ember nem alkalmazottként, hanem alvállalkozóként akar dolgozni, akkor akár még hasznos is lehet). Első félév csak matek, a másodiknál már géphez is lehet ülni.

              Hozzászólás: Felső oktatás #2096577
              xcut
              Felhasználó

                Egyéb okok miatt nekem csak Szeged jöhet számításba, ezért ott megjelöltem mindhárom infóképzést (programtervező informatikust legelőre, aztán mérnök informatikust másodiknak, és gazdaságinformatikust negyediknek). Van valakinek SZTE-ről tapasztalata?
                A tárgyakat megnéztem, és annyira nem gáz, csak unióval kapcsolatos gazdasági tárgy lesz, illetve informatikai vállalkozásmanagement (mondjuk ez nem hülyeség; ha az ember nem alkalmazottként, hanem alvállalkozóként akar dolgozni, akkor akár még hasznos is lehet). Első félév csak matek, a másodiknál már géphez is lehet ülni.

                Hozzászólás: új Linux :P #2095914
                xcut
                Felhasználó
                  kozyadam wrote:
                  Mostmár kicsit világosabb 🙂

                  A swap partíció mekkora méretű legyen és mi is pontosan a szerepe? 😛

                  Köszi 🙂
                  Kozyadam

                  Swap: olyan, mint win alatt a lapozófájl. A méretére nekem világ életben elég volt 512MB.

                  Fájlrendszerstruktúra: annyira nem rossz dolog, mivel már a Microsoft-nál is többször felmerült a dolog, és csak kompatíbilitási okokból maradnak a meghajtók. Kicsit beleszoksz a Linux-ba, és rájössz, hogy _sokkal_ kézreállóbb. Nálam pl a /home/yorirou egy külön partíció, ami jó, mert így egy esetleges reinstallkor még a KDE beállítások is megmaradnak. Különben éppen azon dolgzok, hogy windows alatt se nagyon legyenek meghajtóim. Esedékes egy újrarakás, és akkor a Dokumentumok mappa lesz egy külön partíció és a Program Files is. Sokkal jobb így, mert gazdaságosabban ki lehet használni a merevlemezt. A cd-ket nem akarom birizgálni (pedig poén lenne egy media mappa), mert attól sok alkalmazás hajlandó megzavarodni.

                  Hozzászólás: új Linux :P #2095915
                  xcut
                  Felhasználó
                    kozyadam wrote:
                    Mostmár kicsit világosabb 🙂

                    A swap partíció mekkora méretű legyen és mi is pontosan a szerepe? 😛

                    Köszi 🙂
                    Kozyadam

                    Swap: olyan, mint win alatt a lapozófájl. A méretére nekem világ életben elég volt 512MB.

                    Fájlrendszerstruktúra: annyira nem rossz dolog, mivel már a Microsoft-nál is többször felmerült a dolog, és csak kompatíbilitási okokból maradnak a meghajtók. Kicsit beleszoksz a Linux-ba, és rájössz, hogy _sokkal_ kézreállóbb. Nálam pl a /home/yorirou egy külön partíció, ami jó, mert így egy esetleges reinstallkor még a KDE beállítások is megmaradnak. Különben éppen azon dolgzok, hogy windows alatt se nagyon legyenek meghajtóim. Esedékes egy újrarakás, és akkor a Dokumentumok mappa lesz egy külön partíció és a Program Files is. Sokkal jobb így, mert gazdaságosabban ki lehet használni a merevlemezt. A cd-ket nem akarom birizgálni (pedig poén lenne egy media mappa), mert attól sok alkalmazás hajlandó megzavarodni.

                    Hozzászólás: emerge #2042762
                    xcut
                    Felhasználó
                      juuzer wrote:
                      Ha valamilyen programot –oneshot opcióval emergélek és függőségként hoz magával más csomagokat is, akkor azokra is érvényes a –oneshot ?

                      A man oldalból nem derül ki:
                      –oneshot (-1) Emerge as normal, but do not add the packages to the world file for later updating.

                      Ne telepíts csomagot –oneshot-tal. Az csak újratelepítésre való.

                      Hozzászólás: új Linux :P #2095889
                      xcut
                      Felhasználó
                        Szakatt wrote:
                        Gentoo-nál állapodtál meg ezek szerint?

                        Igen. Mivel mostanság a laptopomat használom, ezért ott tartom a gentoo-t (és elég jó laptopon, és _csak_ az van rajta ^^). A sima pc-n asszonypajtás sims2-zik, meg filmek/iso-k vannak rajta, ezért ott folyamatban van a váltás xp-re (csak a sims2 miatt). Nekem a gentoo jött be, mert az én eszejárásomhoz annak a kezelése illik a legjobban. Kényelmes, gyors, testreszabott, _rugalmas_. Viszont csak akkor kezesbárány, ha ért hozzá az ember. Szerencsére(?) amikor én belefogtam a Linuxozásba, akkor volt arra időm, hogy napi 8-10 órát foglalkozzak Linux tanulással, így elég gyorsan összeszedtem az alapokat. Most kevesebb időm van jóval, de már van mire építkeznem, és az esetek 99%-ában el tudok indulni valamerre, ha gondom van.

                      10 bejegyzés megtekintése - 751-760 / 3,339