xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 761-770 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Hálokártya modul #2095982
    xcut
    Felhasználó

      Amikor újraindítod, és nem megy, akkor nem próbálkoztál meg olyasmivel, hogy „ifconfig eth0 up”? És ha a modemet kihúzod és visszadugod, akkor megy? Lehet, hogy az a baja, hogy nem bontja a gentoo valamiért a kapcsolatot rendesen…

      Hozzászólás: Hálokártya modul #2095983
      xcut
      Felhasználó

        Amikor újraindítod, és nem megy, akkor nem próbálkoztál meg olyasmivel, hogy „ifconfig eth0 up”? És ha a modemet kihúzod és visszadugod, akkor megy? Lehet, hogy az a baja, hogy nem bontja a gentoo valamiért a kapcsolatot rendesen…

        Hozzászólás: Retro Linux #2094470
        xcut
        Felhasználó

          Hasonló gond nálam is: nincsen valakinek egy Siemes Mobile 300 kompatíbilis lcd panelja? Mert az enyémet baleset érte (betört… nem tudom ki volt, egyszer csak úgy találtam meg). Főként olyan érdekelne, akinek rossz a gépe, de az lcd még jó benne.

          Hozzászólás: Retro Linux #2094471
          xcut
          Felhasználó

            Hasonló gond nálam is: nincsen valakinek egy Siemes Mobile 300 kompatíbilis lcd panelja? Mert az enyémet baleset érte (betört… nem tudom ki volt, egyszer csak úgy találtam meg). Főként olyan érdekelne, akinek rossz a gépe, de az lcd még jó benne.

            Hozzászólás: új Linux :P #2095879
            xcut
            Felhasználó
              Szakatt wrote:
              Mandrivát elvileg lehetne kezdőknek ajánlani, de én nem teszem mégsem. Feltenni és alapdolgokat végezni rajtas gyerekjáték, de ha már elvetemültebb a felhasználó, akkor jönnek a nehézségek… No, meg a csomagok között is sok a használhatatlan.
              Ubuntut dícsérte egy ismerősöm, aki Mandriváról tért át.

              Nálam (pedig nem a totális kezdő kategória vagyok; 3 éve használok Linuxot, ebből 2 év Gentoo) kinyírta (edgy eft) a saját rendszerpartícióját (pedig ext3 volt!). A /lib/modules könyvtárát folyamatosan tönkretette. Érdekes dolog, hogy vagy 8 féle livecd-t kipróbáltam, és mindegyik jól kezelte. Amikor régebben próbáltam ki (a drapper drake előtti kiadás) akkor meg a hangkártyámmal szórakozott: kb negyed órányi zenehallgatás után csokra fagyott a gép.
              De ez valószínű egyedi eset nálam…

              Hozzászólás: új Linux :P #2095880
              xcut
              Felhasználó
                Szakatt wrote:
                Mandrivát elvileg lehetne kezdőknek ajánlani, de én nem teszem mégsem. Feltenni és alapdolgokat végezni rajtas gyerekjáték, de ha már elvetemültebb a felhasználó, akkor jönnek a nehézségek… No, meg a csomagok között is sok a használhatatlan.
                Ubuntut dícsérte egy ismerősöm, aki Mandriváról tért át.

                Nálam (pedig nem a totális kezdő kategória vagyok; 3 éve használok Linuxot, ebből 2 év Gentoo) kinyírta (edgy eft) a saját rendszerpartícióját (pedig ext3 volt!). A /lib/modules könyvtárát folyamatosan tönkretette. Érdekes dolog, hogy vagy 8 féle livecd-t kipróbáltam, és mindegyik jól kezelte. Amikor régebben próbáltam ki (a drapper drake előtti kiadás) akkor meg a hangkártyámmal szórakozott: kb negyed órányi zenehallgatás után csokra fagyott a gép.
                De ez valószínű egyedi eset nálam…

                Hozzászólás: k3b v1.0 #2096169
                xcut
                Felhasználó

                  Bent is van a portage-ben, telepítem is hamarjában.

                  Hozzászólás: k3b v1.0 #2096170
                  xcut
                  Felhasználó

                    Bent is van a portage-ben, telepítem is hamarjában.

                    Hozzászólás: Hálokártya modul #2095974
                    xcut
                    Felhasználó

                      Szóval: ha nem akarsz dhcp-zni, akkor a /etc/conf.d/net fájlba írd be ezt:

                      Code:
                      config_eth0=( „null” )

                      ADSL kapcsolatra meg vannak módszerek, a gentoo install manualban le vannak írva.

                      Hozzászólás: Hálokártya modul #2095975
                      xcut
                      Felhasználó

                        Szóval: ha nem akarsz dhcp-zni, akkor a /etc/conf.d/net fájlba írd be ezt:

                        Code:
                        config_eth0=( „null” )

                        ADSL kapcsolatra meg vannak módszerek, a gentoo install manualban le vannak írva.

                      10 bejegyzés megtekintése - 761-770 / 3,339