Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Amikor újraindítod, és nem megy, akkor nem próbálkoztál meg olyasmivel, hogy „ifconfig eth0 up”? És ha a modemet kihúzod és visszadugod, akkor megy? Lehet, hogy az a baja, hogy nem bontja a gentoo valamiért a kapcsolatot rendesen…
Amikor újraindítod, és nem megy, akkor nem próbálkoztál meg olyasmivel, hogy „ifconfig eth0 up”? És ha a modemet kihúzod és visszadugod, akkor megy? Lehet, hogy az a baja, hogy nem bontja a gentoo valamiért a kapcsolatot rendesen…
Hasonló gond nálam is: nincsen valakinek egy Siemes Mobile 300 kompatíbilis lcd panelja? Mert az enyémet baleset érte (betört… nem tudom ki volt, egyszer csak úgy találtam meg). Főként olyan érdekelne, akinek rossz a gépe, de az lcd még jó benne.
Hasonló gond nálam is: nincsen valakinek egy Siemes Mobile 300 kompatíbilis lcd panelja? Mert az enyémet baleset érte (betört… nem tudom ki volt, egyszer csak úgy találtam meg). Főként olyan érdekelne, akinek rossz a gépe, de az lcd még jó benne.
Szakatt wrote:Mandrivát elvileg lehetne kezdőknek ajánlani, de én nem teszem mégsem. Feltenni és alapdolgokat végezni rajtas gyerekjáték, de ha már elvetemültebb a felhasználó, akkor jönnek a nehézségek… No, meg a csomagok között is sok a használhatatlan.
Ubuntut dícsérte egy ismerősöm, aki Mandriváról tért át.Nálam (pedig nem a totális kezdő kategória vagyok; 3 éve használok Linuxot, ebből 2 év Gentoo) kinyírta (edgy eft) a saját rendszerpartícióját (pedig ext3 volt!). A /lib/modules könyvtárát folyamatosan tönkretette. Érdekes dolog, hogy vagy 8 féle livecd-t kipróbáltam, és mindegyik jól kezelte. Amikor régebben próbáltam ki (a drapper drake előtti kiadás) akkor meg a hangkártyámmal szórakozott: kb negyed órányi zenehallgatás után csokra fagyott a gép.
De ez valószínű egyedi eset nálam…Szakatt wrote:Mandrivát elvileg lehetne kezdőknek ajánlani, de én nem teszem mégsem. Feltenni és alapdolgokat végezni rajtas gyerekjáték, de ha már elvetemültebb a felhasználó, akkor jönnek a nehézségek… No, meg a csomagok között is sok a használhatatlan.
Ubuntut dícsérte egy ismerősöm, aki Mandriváról tért át.Nálam (pedig nem a totális kezdő kategória vagyok; 3 éve használok Linuxot, ebből 2 év Gentoo) kinyírta (edgy eft) a saját rendszerpartícióját (pedig ext3 volt!). A /lib/modules könyvtárát folyamatosan tönkretette. Érdekes dolog, hogy vagy 8 féle livecd-t kipróbáltam, és mindegyik jól kezelte. Amikor régebben próbáltam ki (a drapper drake előtti kiadás) akkor meg a hangkártyámmal szórakozott: kb negyed órányi zenehallgatás után csokra fagyott a gép.
De ez valószínű egyedi eset nálam…Bent is van a portage-ben, telepítem is hamarjában.
Bent is van a portage-ben, telepítem is hamarjában.
Szóval: ha nem akarsz dhcp-zni, akkor a /etc/conf.d/net fájlba írd be ezt:
Code:config_eth0=( „null” )ADSL kapcsolatra meg vannak módszerek, a gentoo install manualban le vannak írva.
Szóval: ha nem akarsz dhcp-zni, akkor a /etc/conf.d/net fájlba írd be ezt:
Code:config_eth0=( „null” )ADSL kapcsolatra meg vannak módszerek, a gentoo install manualban le vannak írva.
-
SzerzőBejegyzés