Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hmm… az udev verziód a legfrissebb?
Ha nem tudod, akkor futtasd le a következő parancsot:Code:emerge –sync && emerge -uDNav worldAz új udev-ben már van coldplug. Ha ez sem segít, akkor a következő biztosan fog (ez csúnyább megoldás):
Code:echo „8139too” >> /etc/modules.autoload.d/kernel-2.6Hmm… az udev verziód a legfrissebb?
Ha nem tudod, akkor futtasd le a következő parancsot:Code:emerge –sync && emerge -uDNav worldAz új udev-ben már van coldplug. Ha ez sem segít, akkor a következő biztosan fog (ez csúnyább megoldás):
Code:echo „8139too” >> /etc/modules.autoload.d/kernel-2.6Sabayon Linux esetleg?
Sabayon Linux esetleg?
pomm wrote:Köszi, mindenkinek, az openchrome-ről leszedett driver megoldotta a gondot.
xcut, ezen elmegy egy 3D desktop? 🙂 Csak kiváncsiság…A gond ott van, hogy az openchrome drivert jó ideje nem nagyon fejlesztik (néha egy-egy patch megy, de konkrét munka nincsen vele), és egy csomó dolog nincsen implementálva (a fél dri). A wiki-ben le van írva, hogy pl beryl-lel meg se próbálkozzunk, mert tuti nem fog menni sajnos. Ha lenne egy vállalkozó kedvű, aki nekiállna fejleszteni, akkor viszont egész jó dolgokat is meg lehetne csinálni vele… (én lennék, de időhiány (érettségi), ismerethiány (elvégre még csak 4-es gimnazista vagyok!); de ha lesz rá lehetőségem, akkor fejleszteném szívesen).
pomm wrote:Köszi, mindenkinek, az openchrome-ről leszedett driver megoldotta a gondot.
xcut, ezen elmegy egy 3D desktop? 🙂 Csak kiváncsiság…A gond ott van, hogy az openchrome drivert jó ideje nem nagyon fejlesztik (néha egy-egy patch megy, de konkrét munka nincsen vele), és egy csomó dolog nincsen implementálva (a fél dri). A wiki-ben le van írva, hogy pl beryl-lel meg se próbálkozzunk, mert tuti nem fog menni sajnos. Ha lenne egy vállalkozó kedvű, aki nekiállna fejleszteni, akkor viszont egész jó dolgokat is meg lehetne csinálni vele… (én lennék, de időhiány (érettségi), ismerethiány (elvégre még csak 4-es gimnazista vagyok!); de ha lesz rá lehetőségem, akkor fejleszteném szívesen).
Nekem is hasonló kártyám van. A lényeg annyi, hogy az openchrome.org oldalról leszeded a drivert (svn), lefordítod, bemásolod az X driverjei közé. Ha nem akar menni, akkor a trunk/unichrome/via_id.c fájlt megeditálod, és beírod a géped típusát (nekem kellett). Újrafordít, és hajrá.
Nekem is hasonló kártyám van. A lényeg annyi, hogy az openchrome.org oldalról leszeded a drivert (svn), lefordítod, bemásolod az X driverjei közé. Ha nem akar menni, akkor a trunk/unichrome/via_id.c fájlt megeditálod, és beírod a géped típusát (nekem kellett). Újrafordít, és hajrá.
Megoldottam, alsamixer: sorround, pcm fel, duplicate front be.
Windows nincs a laptopon (nem is lesz egyhamar ^^)
Megoldottam, alsamixer: sorround, pcm fel, duplicate front be.
Windows nincs a laptopon (nem is lesz egyhamar ^^)
-
SzerzőBejegyzés