xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 771-780 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Hálokártya modul #2095944
    xcut
    Felhasználó

      Hmm… az udev verziód a legfrissebb?
      Ha nem tudod, akkor futtasd le a következő parancsot:

      Code:
      emerge –sync && emerge -uDNav world

      Az új udev-ben már van coldplug. Ha ez sem segít, akkor a következő biztosan fog (ez csúnyább megoldás):

      Code:
      echo „8139too” >> /etc/modules.autoload.d/kernel-2.6
      Hozzászólás: Hálokártya modul #2095945
      xcut
      Felhasználó

        Hmm… az udev verziód a legfrissebb?
        Ha nem tudod, akkor futtasd le a következő parancsot:

        Code:
        emerge –sync && emerge -uDNav world

        Az új udev-ben már van coldplug. Ha ez sem segít, akkor a következő biztosan fog (ez csúnyább megoldás):

        Code:
        echo „8139too” >> /etc/modules.autoload.d/kernel-2.6
        Hozzászólás: új Linux :P #2095875
        xcut
        Felhasználó

          Sabayon Linux esetleg?

          Hozzászólás: új Linux :P #2095876
          xcut
          Felhasználó

            Sabayon Linux esetleg?

            Hozzászólás: VIA UniChrome Graphics VGA #2095350
            xcut
            Felhasználó
              pomm wrote:
              Köszi, mindenkinek, az openchrome-ről leszedett driver megoldotta a gondot.
              xcut, ezen elmegy egy 3D desktop? 🙂 Csak kiváncsiság…

              A gond ott van, hogy az openchrome drivert jó ideje nem nagyon fejlesztik (néha egy-egy patch megy, de konkrét munka nincsen vele), és egy csomó dolog nincsen implementálva (a fél dri). A wiki-ben le van írva, hogy pl beryl-lel meg se próbálkozzunk, mert tuti nem fog menni sajnos. Ha lenne egy vállalkozó kedvű, aki nekiállna fejleszteni, akkor viszont egész jó dolgokat is meg lehetne csinálni vele… (én lennék, de időhiány (érettségi), ismerethiány (elvégre még csak 4-es gimnazista vagyok!); de ha lesz rá lehetőségem, akkor fejleszteném szívesen).

              Hozzászólás: VIA UniChrome Graphics VGA #2095351
              xcut
              Felhasználó
                pomm wrote:
                Köszi, mindenkinek, az openchrome-ről leszedett driver megoldotta a gondot.
                xcut, ezen elmegy egy 3D desktop? 🙂 Csak kiváncsiság…

                A gond ott van, hogy az openchrome drivert jó ideje nem nagyon fejlesztik (néha egy-egy patch megy, de konkrét munka nincsen vele), és egy csomó dolog nincsen implementálva (a fél dri). A wiki-ben le van írva, hogy pl beryl-lel meg se próbálkozzunk, mert tuti nem fog menni sajnos. Ha lenne egy vállalkozó kedvű, aki nekiállna fejleszteni, akkor viszont egész jó dolgokat is meg lehetne csinálni vele… (én lennék, de időhiány (érettségi), ismerethiány (elvégre még csak 4-es gimnazista vagyok!); de ha lesz rá lehetőségem, akkor fejleszteném szívesen).

                Hozzászólás: VIA UniChrome Graphics VGA #2095344
                xcut
                Felhasználó

                  Nekem is hasonló kártyám van. A lényeg annyi, hogy az openchrome.org oldalról leszeded a drivert (svn), lefordítod, bemásolod az X driverjei közé. Ha nem akar menni, akkor a trunk/unichrome/via_id.c fájlt megeditálod, és beírod a géped típusát (nekem kellett). Újrafordít, és hajrá.

                  Hozzászólás: VIA UniChrome Graphics VGA #2095345
                  xcut
                  Felhasználó

                    Nekem is hasonló kártyám van. A lényeg annyi, hogy az openchrome.org oldalról leszeded a drivert (svn), lefordítod, bemásolod az X driverjei közé. Ha nem akar menni, akkor a trunk/unichrome/via_id.c fájlt megeditálod, és beírod a géped típusát (nekem kellett). Újrafordít, és hajrá.

                    Hozzászólás: ALSA probléma #2094599
                    xcut
                    Felhasználó

                      Megoldottam, alsamixer: sorround, pcm fel, duplicate front be.

                      Windows nincs a laptopon (nem is lesz egyhamar ^^)

                      Hozzászólás: ALSA probléma #2094600
                      xcut
                      Felhasználó

                        Megoldottam, alsamixer: sorround, pcm fel, duplicate front be.

                        Windows nincs a laptopon (nem is lesz egyhamar ^^)

                      10 bejegyzés megtekintése - 771-780 / 3,339