Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
2007-03-06-16:35 Hozzászólás: Amlio pro v2055: 16:10-es képarány, 1280×800-as felbontás vs Xorg #2094433
találtam egy működő modeline-t:
Modeline „1280×800” 83.9 1280 1312 1624 1656 800 816 824 841az volt kéznél… nincs időm most foglalkozni a Linux-szal, majd nyáron…
Megpróbáltam újrafordítani, de meguntam és legyalultam. Érettségi után majd lesz időm újrahúzni.
Mondjuk sokat tanulok a kubuntu-ból, elsősorban azt, hogy ha van egy felépített gentoo-m, akkor mennyire becsüljem meg ^^Ez az egész Web2.x egy marhaság. Arról szól, hogy rájöttek, hogy „jé az internettel jó pénzeket lehet lehúzni”. Aztán mindenféle senkiházik tartanak konferenciákat, ahol kb. a semmiről beszélnek, illetve arról, amit mindenki tud, aki egy kicsit is nyitott szemmel jár-kel a világban.
Ha valaki ki akarja használni az új dolgokat, akkor meg ott van neki sok-sok tutorial a neten. Amikor elterjedt a php+mysql páros, az is egyfajta forradalmat csinált, talán még nagyobbat is, és mégsem volt ekkora hiszti körülötte. A flash körül sem.Ha már ilyesmire akar menni valaki, akkor pénteken lesz a Red Hat-nak egy JBoss szemináriuma, inkább oda menjetek. Én sajnos nem tudok, mert túl hamar jött, és nincsen pénzem az utiköltségre (a rendezvény egyébként ingyenes, mert reklám; a külföldiekben legalább van annyi, hogy nem kell fizetni a reklámért). A HUP-on van róla hír az oldal laja felé.
A sessinon cookie-t küld el, amit csak fejlécben lehet (tehát ha egy karakter, ami legyen szóköz vagy a doctype kezdete). Tipp: az index.php <?php nyitó tag utáni legelső sora legyen a session_start(); )
A Sztornó nincsen meg valakinek?
Code:diamond ~ # emerge mooLarry loves Gentoo (Linux)
_______________________
———————–
^__^
(oo)_______
(__) )/
||—-w |
|| ||Calculating dependencies
emerge: there are no ebuilds to satisfy „moo”.Nagy szivességet szeretnék kérni tőletek: valakinek megvan a legújabb msn messenger a divatos kiegészítőkkel (msnplus, messenger discovery x2 stb)? Ha igen, akkor tudna az összes ablakáról képet küldeni (nagyon pontos featurelist kellene, illetve a design)?
Hmm… postgresben le tudod nullázni a számlálót, szerintem mysql-ben is le lehet valahogyan;
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/example-auto-increment.html — ezt az oldalt javaslom áttanulmányozásra, különös figyelmet fordítva a hozzászólásokra;A gombokra a megoldás: nézz szét a neten (pl.: w3school.org), hogyan kell pontosan csinálni. De a legjobb az, ha fogod magad, kinézel egy weblapot, ahol van ilyen, és megnézed a forrását.
A mail()-re: be kell állítanod egy SMTP szervert, amire én javaslom a qmail-t, mert azzal fogsz a legkevesebbet szívni. De a qmail nem küldi el automatikusan az email-t, hanem utána futatnod kell még a qmail-send scriptet rootként.
-
SzerzőBejegyzés