xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 791-800 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • xcut
    Felhasználó

      találtam egy működő modeline-t:
      Modeline „1280×800” 83.9 1280 1312 1624 1656 800 816 824 841

      xcut
      Felhasználó

        az volt kéznél… nincs időm most foglalkozni a Linux-szal, majd nyáron…

        xcut
        Felhasználó

          Megpróbáltam újrafordítani, de meguntam és legyalultam. Érettségi után majd lesz időm újrahúzni.
          Mondjuk sokat tanulok a kubuntu-ból, elsősorban azt, hogy ha van egy felépített gentoo-m, akkor mennyire becsüljem meg ^^

          Hozzászólás: Kocsma topik #1950536
          xcut
          Felhasználó

            Ez az egész Web2.x egy marhaság. Arról szól, hogy rájöttek, hogy „jé az internettel jó pénzeket lehet lehúzni”. Aztán mindenféle senkiházik tartanak konferenciákat, ahol kb. a semmiről beszélnek, illetve arról, amit mindenki tud, aki egy kicsit is nyitott szemmel jár-kel a világban.
            Ha valaki ki akarja használni az új dolgokat, akkor meg ott van neki sok-sok tutorial a neten. Amikor elterjedt a php+mysql páros, az is egyfajta forradalmat csinált, talán még nagyobbat is, és mégsem volt ekkora hiszti körülötte. A flash körül sem.

            Ha már ilyesmire akar menni valaki, akkor pénteken lesz a Red Hat-nak egy JBoss szemináriuma, inkább oda menjetek. Én sajnos nem tudok, mert túl hamar jött, és nincsen pénzem az utiköltségre (a rendezvény egyébként ingyenes, mert reklám; a külföldiekben legalább van annyi, hogy nem kell fizetni a reklámért). A HUP-on van róla hír az oldal laja felé.

            Hozzászólás: PHP #2024667
            xcut
            Felhasználó

              A sessinon cookie-t küld el, amit csak fejlécben lehet (tehát ha egy karakter, ami legyen szóköz vagy a doctype kezdete). Tipp: az index.php <?php nyitó tag utáni legelső sora legyen a session_start(); )

              Hozzászólás: filmek #2081483
              xcut
              Felhasználó

                A Sztornó nincsen meg valakinek?

                xcut
                Felhasználó
                  Code:
                  diamond ~ # emerge moo

                    Larry loves Gentoo (Linux)

                  _______________________

                  ———————–
                            ^__^
                            (oo)_______
                              (__)      )/
                                  ||—-w |
                                  ||    ||

                  Calculating dependencies
                  emerge: there are no ebuilds to satisfy „moo”.

                  Hozzászólás: Kocsma topik #1950471
                  xcut
                  Felhasználó

                    Nagy szivességet szeretnék kérni tőletek: valakinek megvan a legújabb msn messenger a divatos kiegészítőkkel (msnplus, messenger discovery x2 stb)? Ha igen, akkor tudna az összes ablakáról képet küldeni (nagyon pontos featurelist kellene, illetve a design)?

                    Hozzászólás: MySQL kezdõ #2062872
                    xcut
                    Felhasználó

                      Hmm… postgresben le tudod nullázni a számlálót, szerintem mysql-ben is le lehet valahogyan;
                      http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/example-auto-increment.html — ezt az oldalt javaslom áttanulmányozásra, különös figyelmet fordítva a hozzászólásokra;

                      Hozzászólás: PHP #2024655
                      xcut
                      Felhasználó

                        A gombokra a megoldás: nézz szét a neten (pl.: w3school.org), hogyan kell pontosan csinálni. De a legjobb az, ha fogod magad, kinézel egy weblapot, ahol van ilyen, és megnézed a forrását.

                        A mail()-re: be kell állítanod egy SMTP szervert, amire én javaslom a qmail-t, mert azzal fogsz a legkevesebbet szívni. De a qmail nem küldi el automatikusan az email-t, hanem utána futatnod kell még a qmail-send scriptet rootként.

                      10 bejegyzés megtekintése - 791-800 / 3,339