xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 801-810 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Linux disztribucio 2007/Q1 szavazas #2086620
    xcut
    Felhasználó

      Gentoo-t mindennaposan, a Debian-t (Woody forever!) meg mikor hol (rossz kijelzőjű laptop, régi P1-es gép, vmware stb), játékszerként…

      Hozzászólás: glibc 2.5 nem fordul… #2087364
      xcut
      Felhasználó

        nem lehet, hogy beállítottál valami unoffical rsync mirror-t, ami egy ideje nem frissül?

        Hozzászólás: glibc 2.5 nem fordul… #2087356
        xcut
        Felhasználó

          hmm… a Gentoo portage-je szerint a 2.4-r4 a legfrisebb stabil glibc x86-os architektúrán…

          Hozzászólás: Okos csomagkezelő? #2087335
          xcut
          Felhasználó

            Gentoo alatt vannak eszközök (pl gentoolkit) a csomagkezelőjéhez. Ezek közül az equery az egyik leghasznosabb, amivel el lehet ezt végezni. `equery d csomagneve`. Igaz, csak kilistázza, és utána kézzel kell beírni, hogy mit szedsz le, de hasznos dolog. (illetve biztos van hozzá valami kis „egysoros”, ami automatikusan elvégzi helyetted)

            xcut
            Felhasználó

              nálam semmi sem segfaultol, csak nagyon ritkán az amaroK, esetleg a kopete… de szerintem semmi köze nincsen hozzá. A no-ntpl flaget meg nem használom ^^

              xcut
              Felhasználó
                Code:
                diamond ~ # emerge -pv sys-libs/glibc

                These are the packages that would be merged, in order:

                Calculating dependencies… done!
                [ebuild  R  ] sys-libs/glibc-2.4-r4  USE=”nls nptl nptlonly profile -build -glibc-compat20 -glibc-omitfp -hardened (-multilib) (-selinux)” 15,711 kB

                Nekem az nptlonly flaggel régóta jól megy a gentoo…

                Hozzászólás: milyen vinyót?? #2084056
                xcut
                Felhasználó

                  Nálam egy 4.5 éves Maxtor 40GB van, tökéletesen működik, és egy 160GB Samsung, ami 1-1.5 év körül van. A Samsungra sok a garancia, és nagyon halk, ráadásul nem túl melegedős fajta.

                  Hozzászólás: PHP #2024636
                  xcut
                  Felhasználó
                    Wait wrote:
                    Rosszul mondtam… a sessionnek UID-et tartalmaznia kell 🙂

                    Így ha nem létezik az $_SESSION[UID], akkor nem tudsz semmit sem csinálni, mert csak a beléptető szkript hozza létre, így csak akkor létezhet, ha az ember be van jelentkezve, viszont ha te átírod a cookie-dat, és megpróbálsz bemenni…

                    nem, ez nem jó 🙂

                    Valahogy az IP-t kéne folyamatosan tárolni, ha a felhasználó IP-je nem egyezik az adatbázisban belépésnél frissült IP-vel, akkor törli a session-t. Így már jó? 🙂

                    A SID-et eltárolja automatikusan a php egy cookie-ban, így azzal neked nem kell foglalkoznod.
                    A $_SESSION egy nagyon hasznos tömb, mivel olyan, mintha egy $HOME könyvtár lenne, csak itt változókat tárolsz fájlok helyett. A multilogin kikerülésére ezt használd ki. (ha nem érthető, akkor még segítek, de nem akarom leírni az én megoldásomat, hanem inkább gondolkozásra akarlak bírni).

                    Más: több oldalon jelenik meg, hogy az MD5 nem jó, mivel pl egy 20 karakteres jelszónak tuti van olyan párja, ami jóval kevesebb karakter, de ugyanaz a hash-e. A php másik digest algoritmusa a sha1, ami jobb, de az sem tökéletes. Ezért én javasolom a kettő együttes alkalmazását.

                    Hozzászólás: PHP #2024631
                    xcut
                    Felhasználó
                      Wait wrote:
                      Adott egy lap (mondhatnánk portálnak is), ahol vannak felhasználók. Azt kell kiviteleznem, hogy senki se tudjon belemászni a másik accountjába, és többen se tudjanak egy accountról bejelentkezni egy időben.

                      A következő megoldás jutott eszembe: kiküldök egy cookie-t, benne egy UID, ezzel az UID-del azonosítok egy sessiont, aminek igazából mindegy az értéke, a lényeg, hogy létezzen. De amikor belépsz, egy adat frissül az egyik táblában, 1-es értéket vesz fel. Itt jön bele az, hogy ne tudjanak többen belépni egyszerre: ha az azonosító, amikor belépsz, alapvetően már 1, akkor törli a sessiont és visszaállítja az azonosítót 0-ára. Így tudnám azt megoldani, hogy többen ne tudjanak belépni. Bár ez a módszer kidobja az eredeti bejelentkezettet, de pl. a beragadások ellen eléggé jól véd 🙂

                      Szerintetek mennyire jó módszer?

                      Jó, akkor én meg regelek, belépek, a cookie-ban átírom az UID-et, és hoppá, admin vagyok ^^

                      xcut
                      Felhasználó

                        A megoldás (ha esetleg valakinek hiányozna):

                        Code:
                        emerge -uO1av libpq libpqxx postgresql && etc-update
                      10 bejegyzés megtekintése - 801-810 / 3,339