Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Wait wrote:Szerbusztok!
Egy portálon belüli üzenetküldő rendszert csinálok, php a feldolgozó, MySQL az adatbázis. Azt akarom elérni, hogy a még nem olvasott leveleknél figyelmeztessen, ha én törlök egy levelet, az a feladónál megmaradjon, és fordítva.
Tulajdonképp az egész szkript annyi, hogy beírja a MySQL-be, ahonnan aztán olvassa a php.
A kérdés a következő: mi a gyorsabb? Ha a feladó, címzett, időpont, levél tartalma tábla mellé csinálok még egy oszlopot, ahol 0-7-ig lehetnek az értékek, ha 1 – küldő törölte, ha 2 – címzett törölte, ha 4 – még nem olvasta, tehát úgy megvalósítani, mint a UNIX-jogkör, vagy pedig nyitni 3 új oszlopot, küldő törölte, címzett törölte, címzett olvasta nevekkel, és csak 0-1 lehet az értékük?
Nem akarom úgy lekódolni, hogy utána átírhassam az egészetA 3 külön oszlop a jobb, elmondom miért. Az adatbázisoknál gyakran nem a sebesség a legfontosabb, hanem az áttekinhetőség és a redurancia (egy olyan adat ismétlődése, aminek csak egy értéke lehet; ha nem, akkor gubanc alakul ki) elkerülése. Ezért vannak az NF-ek (normálforma). Célszerű 3NF-ig legalább elmenni, ha nagyon szép, és tiszta adatbázist akarsz, akkor BCNF; az 5NF szerintem egy kicsit túlzás. (bővebb felvilágosítást erről a google tud adni).
Illetve, ha belegondolsz, akkor jobban kereshető, és ezzel gyorsabb. Ha pl nem akarod lekérni a címzett által törölteket, akkor csak beleraksz egy olyat, hogy „WHERE cimzett_torolt 1”, és kész. Nem kell $n rekorddal többet lekérni, aztán php-ben utólagosan szelektálni.Ha pedig nem hiszel nekem, akkor nézd csak meg phpmyadmin-ban, hogy a mysql hogyan tárolja el a jogokat (mysql tábla). Ugyanilyen módszerrel.
Ezeket már néztem, de nem segítettek.
igen, azok…
illetve megtaláltam a hibát okozó sort:
Code:i686-pc-linux-gnu-g++ -o ../audacity AColor.o AboutDialog.o AudacityApp.o AudioIO.o AutoRecovery.o
BatchCommandDialog.o BatchCommands.o BatchProcessDialog.o Benchmark.o Dependencies.o Envelope.o F
FT.o FileNames.o FreqWindow.o Help.o HistoryWindow.o ImageManipulation.o InterpolateAudio.o LabelD
ialog.o LabelTrack.o Languages.o LangChoice.o Legacy.o Matrix.o Menus.o Mix.o NoteTrack.o PitchNam
e.o PlatformCompatibility.o Printing.o Project.o Resample.o RingBuffer.o Shuttle.o ShuttleGui.o Sh
uttlePrefs.o SmartRecordDialog.o Spectrum.o Tags.o Theme.o TimeDialog.o TimeTrack.o Track.o TrackA
rtist.o TrackPanel.o TrackPanelAx.o UndoManager.o UploadDialog.o VoiceKey.o WaveClip.o WaveTrack.o
WrappedType.o commands/CommandManager.o commands/Keyboard.o effects/Effect.o effects/SimpleMono.o
effects/SimplePairedTwoTrack.o effects/SoundTouchEffect.o effects/LoadEffects.o effects/Amplify.o
effects/BassBoost.o effects/ChangeLength.o effects/ChangePitch.o effects/ChangeSpeed.o effects/Ch
angeTempo.o effects/ClickRemoval.o effects/Compressor.o effects/Echo.o effects/Equalization.o effe
cts/Fade.o effects/Filter.o effects/Invert.o effects/Leveller.o effects/Noise.o effects/NoiseRemov
al.o effects/Normalize.o effects/Phaser.o effects/Repair.o effects/Repeat.o effects/Reverse.o effe
cts/Silence.o effects/SpikeCleaner.o effects/StereoToMono.o effects/ToneGen.o effects/TruncSilence
.o effects/TwoPassSimpleMono.o effects/Wahwah.o export/Export.o export/ExportMultiple.o export/Exp
ortMP2.o export/ExportMP3.o export/ExportOGG.o export/ExportFLAC.o export/ExportPCM.o export/Expor
tCL.o import/Import.o import/ImportFLAC.o import/ImportLOF.o import/ImportMIDI.o import/ImportMP3.
o import/ImportOGG.o import/ImportPCM.o import/ImportRaw.o import/RawAudioGuess.o prefs/AudioIOPre
fs.o prefs/BatchPrefs.o prefs/DirectoriesPrefs.o prefs/FileFormatPrefs.o prefs/GUIPrefs.o prefs/Ke
yConfigPrefs.o prefs/MousePrefs.o prefs/PrefsDialog.o prefs/QualityPrefs.o prefs/SpectrumPrefs.o p
refs/ThemePrefs.o toolbars/ControlToolBar.o toolbars/DeviceToolBar.o toolbars/EditToolBar.o toolba
rs/MeterToolBar.o toolbars/MixerToolBar.o toolbars/SelectionBar.o toolbars/ToolBar.o toolbars/Tool
Dock.o toolbars/ToolManager.o toolbars/ToolsToolBar.o toolbars/TranscriptionToolBar.o widgets/tree
book.o widgets/AButton.o widgets/ASlider.o widgets/AttachableScrollBar.o widgets/ExpandingToolBar.
o widgets/Grabber.o widgets/Grid.o widgets/ImageRoll.o widgets/Meter.o widgets/MultiDialog.o widge
ts/Ruler.o widgets/TimeTextCtrl.o widgets/Warning.o xml/XMLFileReader.o xml/XMLWriter.o effects/ny
quist/Nyquist.o effects/nyquist/LoadNyquist.o ../lib-src/libresample.a ../lib-src/libSoundTouch.a
../lib-src/libnyquist.a ../lib-src/allegro.a ../lib-src/portaudio-v19/lib/libportaudio.a ../lib-s
rc/portmixer/libportmixer.a libaudacity.a -lvorbisenc -lvorbisfile -lvorbis -logg -lmad -lsndfile
-lFLAC++ -lFLAC -lid3tag -lexpat -pthread -Wl,-O1 -Wl,–sort-common -s -L/usr/X11R6/lib -lwx_gtk
2u_xrc-2.6 -lwx_gtk2u_qa-2.6 -lwx_gtk2u_html-2.6 -lwx_gtk2u_adv-2.6 -lwx_gtk2u_core-2.6 -lwx_baseu
_xml-2.6 -lwx_baseu_net-2.6 -lwx_baseu-2.6 -ljackNa, szóval az összes audacity verziónál ugyanaz a gond. És unicode flag ide vagy oda, akkor is.
A logot itt találjátok (a compile résztől; 1.2 MB): http://yorirou.extra.hu/log/emerge_audacity.logBoldog születésnapot!
Macskajancsi wrote:Ez biztos így van, csak erről nem tudott pl. Móricz, Jókai meg Krúdy….
De megint okosabbak lettünk. Hiába, no, érdemes volt erről topikot nyitni.Macskajancsi wrote:Ha már ‘fun’, akkor:
http://linux.birodalom.net/gobophpbb/viewtopic.php?t=141De ez itt OFF, elnézést….
Mindössze a jókedvedet szeretném fokozni.A gondot abban látom, hogy a mysql-t a mysql user nevében kellene futtatni, nem pedig rootként. Erre megoldás, ha init service-ként szerepel a disztróban (pl. /etc/init.d/mysql vagy valami hasonló), akkor szétnézni a fájlban, van-e lehetőség arra, hogy megadjunk egy usert. Ha nincs, akkor meg ajánlom figyelmedbe a su parancsot, és annak -c kapcsolóját (bővebben: man su).
(ha nincsen mysql user, akkor home-nak a /dev/null-t, shellnek a /usr/sbin/nologin-t add meg (az elérési út különbözhet)).
Ha mindenáron rootként akarod futtatni (amit _nagyon_ nem ajánlok), akkor meg mysqld_safe vagy valami ilyesmi parancs a barátod (de ez csak fejlesztőknek kell speciális esetben).KDE-t használok, mert az a legkényelmesebb;
Internetet Konqueror-ral érem el,
Kopete az azonnali üzenetküldőm;
OpenOffice.org a szövegszerkesztőm;
(k)Mplayer a médialejátszóm.
Konqueror a fájlmenedzserem,
Konsole a legjobb barátom, ha virtuális terminál kell;
KWrite/Kate a plain text szerkesztőm,
Kpdf a .pdf nézegetőm,
Ark a kedvenc grafikus tömörítőm, (bár én a parancssori tömörítés híve vagyok)
KView a képnézőm,igen.
-
SzerzőBejegyzés