xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 821-830 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: MySQL kezdõ #2062862
    xcut
    Felhasználó
      Wait wrote:
      Szerbusztok!

      Egy portálon belüli üzenetküldő rendszert csinálok, php a feldolgozó, MySQL az adatbázis. Azt akarom elérni, hogy a még nem olvasott leveleknél figyelmeztessen, ha én törlök egy levelet, az a feladónál megmaradjon, és fordítva.
      Tulajdonképp az egész szkript annyi, hogy beírja a MySQL-be, ahonnan aztán olvassa a php.
      A kérdés a következő: mi a gyorsabb? Ha a feladó, címzett, időpont, levél tartalma tábla mellé csinálok még egy oszlopot, ahol 0-7-ig lehetnek az értékek, ha 1 – küldő törölte, ha 2 – címzett törölte, ha 4 – még nem olvasta, tehát úgy megvalósítani, mint a UNIX-jogkör, vagy pedig nyitni 3 új oszlopot, küldő törölte, címzett törölte, címzett olvasta nevekkel, és csak 0-1 lehet az értékük?
      Nem akarom úgy lekódolni, hogy utána átírhassam az egészet

      A 3 külön oszlop a jobb, elmondom miért. Az adatbázisoknál gyakran nem a sebesség a legfontosabb, hanem az áttekinhetőség és a redurancia (egy olyan adat ismétlődése, aminek csak egy értéke lehet; ha nem, akkor gubanc alakul ki) elkerülése. Ezért vannak az NF-ek (normálforma). Célszerű 3NF-ig legalább elmenni, ha nagyon szép, és tiszta adatbázist akarsz, akkor BCNF; az 5NF szerintem egy kicsit túlzás. (bővebb felvilágosítást erről a google tud adni).
      Illetve, ha belegondolsz, akkor jobban kereshető, és ezzel gyorsabb. Ha pl nem akarod lekérni a címzett által törölteket, akkor csak beleraksz egy olyat, hogy „WHERE cimzett_torolt 1”, és kész. Nem kell $n rekorddal többet lekérni, aztán php-ben utólagosan szelektálni.

      Ha pedig nem hiszel nekem, akkor nézd csak meg phpmyadmin-ban, hogy a mysql hogyan tárolja el a jogokat (mysql tábla). Ugyanilyen módszerrel.

      Hozzászólás: audacity nem akar lefordulni #2079916
      xcut
      Felhasználó

        Ezeket már néztem, de nem segítettek.

        Hozzászólás: audacity nem akar lefordulni #2079913
        xcut
        Felhasználó

          igen, azok…

          illetve megtaláltam a hibát okozó sort:

          Code:
          i686-pc-linux-gnu-g++ -o ../audacity AColor.o AboutDialog.o AudacityApp.o AudioIO.o AutoRecovery.o
          BatchCommandDialog.o BatchCommands.o BatchProcessDialog.o Benchmark.o Dependencies.o Envelope.o F
          FT.o FileNames.o FreqWindow.o Help.o HistoryWindow.o ImageManipulation.o InterpolateAudio.o LabelD
          ialog.o LabelTrack.o Languages.o LangChoice.o Legacy.o Matrix.o Menus.o Mix.o NoteTrack.o PitchNam
          e.o PlatformCompatibility.o Printing.o Project.o Resample.o RingBuffer.o Shuttle.o ShuttleGui.o Sh
          uttlePrefs.o SmartRecordDialog.o Spectrum.o Tags.o Theme.o TimeDialog.o TimeTrack.o Track.o TrackA
          rtist.o TrackPanel.o TrackPanelAx.o UndoManager.o UploadDialog.o VoiceKey.o WaveClip.o WaveTrack.o
          WrappedType.o commands/CommandManager.o commands/Keyboard.o effects/Effect.o effects/SimpleMono.o
          effects/SimplePairedTwoTrack.o effects/SoundTouchEffect.o effects/LoadEffects.o effects/Amplify.o
          effects/BassBoost.o effects/ChangeLength.o effects/ChangePitch.o effects/ChangeSpeed.o effects/Ch
          angeTempo.o effects/ClickRemoval.o effects/Compressor.o effects/Echo.o effects/Equalization.o effe
          cts/Fade.o effects/Filter.o effects/Invert.o effects/Leveller.o effects/Noise.o effects/NoiseRemov
          al.o effects/Normalize.o effects/Phaser.o effects/Repair.o effects/Repeat.o effects/Reverse.o effe
          cts/Silence.o effects/SpikeCleaner.o effects/StereoToMono.o effects/ToneGen.o effects/TruncSilence
          .o effects/TwoPassSimpleMono.o effects/Wahwah.o export/Export.o export/ExportMultiple.o export/Exp
          ortMP2.o export/ExportMP3.o export/ExportOGG.o export/ExportFLAC.o export/ExportPCM.o export/Expor
          tCL.o import/Import.o import/ImportFLAC.o import/ImportLOF.o import/ImportMIDI.o import/ImportMP3.
          o import/ImportOGG.o import/ImportPCM.o import/ImportRaw.o import/RawAudioGuess.o prefs/AudioIOPre
          fs.o prefs/BatchPrefs.o prefs/DirectoriesPrefs.o prefs/FileFormatPrefs.o prefs/GUIPrefs.o prefs/Ke
          yConfigPrefs.o prefs/MousePrefs.o prefs/PrefsDialog.o prefs/QualityPrefs.o prefs/SpectrumPrefs.o p
          refs/ThemePrefs.o toolbars/ControlToolBar.o toolbars/DeviceToolBar.o toolbars/EditToolBar.o toolba
          rs/MeterToolBar.o toolbars/MixerToolBar.o toolbars/SelectionBar.o toolbars/ToolBar.o toolbars/Tool
          Dock.o toolbars/ToolManager.o toolbars/ToolsToolBar.o toolbars/TranscriptionToolBar.o widgets/tree
          book.o widgets/AButton.o widgets/ASlider.o widgets/AttachableScrollBar.o widgets/ExpandingToolBar.
          o widgets/Grabber.o widgets/Grid.o widgets/ImageRoll.o widgets/Meter.o widgets/MultiDialog.o widge
          ts/Ruler.o widgets/TimeTextCtrl.o widgets/Warning.o xml/XMLFileReader.o xml/XMLWriter.o effects/ny
          quist/Nyquist.o effects/nyquist/LoadNyquist.o  ../lib-src/libresample.a ../lib-src/libSoundTouch.a
          ../lib-src/libnyquist.a ../lib-src/allegro.a ../lib-src/portaudio-v19/lib/libportaudio.a ../lib-s
          rc/portmixer/libportmixer.a libaudacity.a -lvorbisenc -lvorbisfile -lvorbis -logg -lmad -lsndfile
          -lFLAC++ -lFLAC -lid3tag -lexpat -pthread -Wl,-O1 -Wl,–sort-common -s  -L/usr/X11R6/lib  -lwx_gtk
          2u_xrc-2.6 -lwx_gtk2u_qa-2.6 -lwx_gtk2u_html-2.6 -lwx_gtk2u_adv-2.6 -lwx_gtk2u_core-2.6 -lwx_baseu
          _xml-2.6 -lwx_baseu_net-2.6 -lwx_baseu-2.6  -ljack
          Hozzászólás: audacity nem akar lefordulni #2079911
          xcut
          Felhasználó

            Na, szóval az összes audacity verziónál ugyanaz a gond. És unicode flag ide vagy oda, akkor is.
            A logot itt találjátok (a compile résztől; 1.2 MB): http://yorirou.extra.hu/log/emerge_audacity.log

            Hozzászólás: Boldog Születésnapot, Csaba!!! #2080494
            xcut
            Felhasználó

              Boldog születésnapot!

              Hozzászólás: Könyörgök vagy könyörgöm? #2077951
              xcut
              Felhasználó
                Macskajancsi wrote:
                Ez biztos így van, csak erről nem tudott pl. Móricz, Jókai meg Krúdy….
                De megint okosabbak lettünk. Hiába, no, érdemes volt erről topikot nyitni.
                Hozzászólás: Könyörgök vagy könyörgöm? #2077946
                xcut
                Felhasználó
                  Macskajancsi wrote:
                  Ha már ‘fun’, akkor:
                  http://linux.birodalom.net/gobophpbb/viewtopic.php?t=141

                  De ez itt OFF, elnézést….
                  Mindössze a jókedvedet szeretném fokozni.

                  Hozzászólás: MySQL help (nagyon kezdő) #2077695
                  xcut
                  Felhasználó

                    A gondot abban látom, hogy a mysql-t a mysql user nevében kellene futtatni, nem pedig rootként. Erre megoldás, ha init service-ként szerepel a disztróban (pl. /etc/init.d/mysql vagy valami hasonló), akkor szétnézni a fájlban, van-e lehetőség arra, hogy megadjunk egy usert. Ha nincs, akkor meg ajánlom figyelmedbe a su parancsot, és annak -c kapcsolóját (bővebben: man su).
                    (ha nincsen mysql user, akkor home-nak a /dev/null-t, shellnek a /usr/sbin/nologin-t add meg (az elérési út különbözhet)).
                    Ha mindenáron rootként akarod futtatni (amit _nagyon_ nem ajánlok), akkor meg mysqld_safe vagy valami ilyesmi parancs a barátod (de ez csak fejlesztőknek kell speciális esetben).

                    Hozzászólás: Melyik Ablakkezelő? #2078197
                    xcut
                    Felhasználó

                      KDE-t használok, mert az a legkényelmesebb;
                      Internetet Konqueror-ral érem el,
                      Kopete az azonnali üzenetküldőm;
                      OpenOffice.org a szövegszerkesztőm;
                      (k)Mplayer a médialejátszóm.
                      Konqueror a fájlmenedzserem,
                      Konsole a legjobb barátom, ha virtuális terminál kell;
                      KWrite/Kate a plain text szerkesztőm,
                      Kpdf a .pdf nézegetőm,
                      Ark a kedvenc grafikus tömörítőm, (bár én a parancssori tömörítés híve vagyok)
                      KView a képnézőm,

                      Hozzászólás: PHP #2024629
                      xcut
                      Felhasználó

                        igen.

                      10 bejegyzés megtekintése - 821-830 / 3,339