Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
erdsiger wrote:Tudom, hogy hülye kérdés, de mit jelent a @ jel a CSS-ben? Most jutott csak időm rá, hogy ezzel a „fontos” dologgal foglalkozzak.
Szerk.: Mégegy kérdés ezzel kapcsolatban. Ha a fontnak több fajtája van (fontb.ttf, fonti.ttf stb) és ezeket is a fenti módszerrel megadom a CSS-ben és stílusként pedig font-weight: bold-ot használok, akkor tudni fogja, hogy a bold stílushoz tartozó font a fontb.ttf? Vagy ezzel kapcsolatban is meg kell adnom valamit?
A @ jel media type-ot definiál. Jó még ezer dologra is (pl hangok hozzárendelése nem jól látók számára, illetve braile-írás alkalmazására). A default az @all, ez alá vannak rendelve az osztályok alapból.
Hmm… ezt próbáld ki. Szerintem akkor az src után írj több fájlt, pl így: src: url(„font1.ttf”) url(„font2.ttf);. Legalább is én először így próbálnám meg, mivel ekkor a böngésző betölti az összeset, aztán majd szelektál. Bár lehet a fő fontban definiálva vannak a külön fájlok, és egyfajta include-dal alapból betölti a többit is. Próbálkozz.
elvileg a CSS2 standard, szóval azt minden graf böngészőnek ismernie kellene, a CSS3 pedig kísérleti, annak megvalósítására még 1-2 évük van max…
és az árnyékolás? azt tudja a standard css2 is;
pontosan: text-shadow: 1px #fff;bacsi2 wrote:Azt hiszem picit OFF lesz amit írok, a gitár+pc élményeimről számolok be.Nemrég váltottam Linuxra, elötte XP-t használtam, ott teljesen korrektül szólt minden. Gitárt rádugtam a hankártyára és volt pár profi alkalmazás amivel meglepően profi hangzást lehetett kihozni a cuccból. Nem vagyok egy pénzes ember, a cuccom elég gány (Johnson strato (fender koppintás), valamint MSI alaplapra integrált AC97-es hangkarival ‘operáltam’). Felvételre a Adobe cég Audition programja több mint tökéletes (lehet sávokat keverni, effektezni, stb.). A hangzásért pedig a Native Instruments Guitar Combos VST plugin-ja volt felelős. Ezzel csak az volt a baj, hogy lévén a csórójános AC97 „”hangkártya”” és a DirectSound bénán lekódolt ASIO drivere miatt késett / szaggatott / torzított a jel rendesen. Erre volt megoldás az ASIO4ALL univerzális meghajtóprogija, amit egy pici, de annál lekesebb csapat készített. Igencsak meglepődtem, amikor ezzel sikerült 2-4ms alá levinnem a hangkártyám latency-ét, riszpekt a srácoknak. Ezzel a felállással lehetett felvenni clean gitárhangot, lehetett torzítani, effektezni, stb.
[evil]Mondjuk ez még mindig jobb, mint az XP, mert abban még 16 bites részek is vannak ^^[/evil]
Csak architektúra változás (azaz processzor) esetén kell újraforgatni az egészet. De akkor is csak abban az esetben, ha az új architektúra nagyon eltér (pl downgrade-elés, vagy pentiumamd csere).
De pl i686-ra fordítva is van előny. Mert afölött a legnagyobb gyorsulások multimédia alkalmazások esetén tapasztalhatók a legtöbb esetben.amaroK rulez, amióta megláttam, azt használom; ennél használhatóbb és kényelmesebb lejátszót még nem láttam;
az 1.4-es széria elég stabil, nem bugzik, csak nagyon ritkán segfaultol, szinte soha;a megoldás az (utánanéztem), hogy a css fájl elejére be kell rakni egy ilyesmi blokkot:
@font-face {[code]@font-face {ha átállítod C:-re, az tuti kinyírja a rendszered, mivel a feltelpült programok f: alatt kezdik el keresgélni a fájlaikat…
informaci wrote:1, Ha maxra tekert erősítővel sem szól a gitár, csak lehet ott egy kis gond… -
SzerzőBejegyzés