xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 841-850 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Heroes 3 #1975341
    xcut
    Felhasználó

      Üdv!
      Gondom támadt. Fel szeretném rakni a Heroes 3-at, Armageddon’s Blade kiegészítővel, de el sem indul a setupja az alapjátéknak.

      Code:
      yorirou@diamond /mnt/cdrom $ wine SETUP.EXE
      yorirou@diamond /mnt/cdrom $
      Code:
      yorirou@diamond /mnt/cdrom $ WINEDEBUG=warn+all wine SETUP.EXE
      warn:profile:PROFILE_FlushFile No current profile!
      yorirou@diamond /mnt/cdrom $

      0.9.22-es Wine-em van.

      Hozzászólás: Kocsma topik #1950122
      xcut
      Felhasználó
        informaci wrote:
        Gitár+pc témát folytatva.

        „Sajnos a gitárhoz elég speces erősítő kell, az egyik rokonunk régi, de nagyon jó Orion erősítőjénél is mindent maxra kellett tekerni, és ígyis alig nyomta túl a gitár eredeti hangját.”

        Tuti hogy jó az a szerkezet?, nincs egy ismerős akinek szintén van gitárja + egy kis cucc, meg kéne hallgatni, hogy OTT megszólalna-e?

        „Az alkatrészek beszerzése nem tűnik túl nehéznek, csak olyan boltban kell járnom, ahol lehet ilyeneket kapni „

        Ha építesz, jelezném, hogy vannak olyan boltok (most nem merem linkkel rekámozni), ahol kész egységcsomagban megkapsz mindent (alkatrészek, NYÁK-lemez), kifejezetten zenei alkalmazáshoz való ketyeréhez.

        „A gépet akartam ezekre a célokra felhasználni (a gnuitar progi pl egész aranyos)”

        Jó ötlet. Ezért szerintem nem érdemes full-extrás erősítőket építeni, hanem jó kis linuxos progikat futtatni.
        Ja igen és ha nem használsz KDE-t, akkor felvétel készítésére lehet használni a
        „snd” meg az „audacity” programokat is.

        Szóval még ne építs koncerterősítőt, hanem valahogy ellenőrizd, hogy jók-e a gitár hangszedői.

        1.) nem hinném, hogy gondja lenne… 1-2 héten belül elkeveredek valószínű olyan helyre, ahol kipróbálom.
        2.) pl hol van ilyen bolt? ne privibe, szerintem hasznos lehet másnak is
        3.) nem akarok erősítőt építeni, nekem csak annyi kell, hogy line-in-en szóljon a cucc gépen keresztül

        Hozzászólás: Egyéni betűtípus weboldalon #2075484
        xcut
        Felhasználó

          Talán egy CSS manualban nézz utána. Fejből nem tudom a pontos szintaxist, de én is használtam már ilyet, és működik.

          Hozzászólás: Kocsma topik #1950117
          xcut
          Felhasználó

            Bocs a „késői” válaszért, de most jutottam el idáig; szóval ezt találtam:
            http://www.till.com/articles/GuitarPreamp/
            Az alkatrészek beszerzése nem tűnik túl nehéznek, csak olyan boltban kell járnom, ahol lehet ilyeneket kapni ^^
            Összerakom, és ha sikerült valami, akkor írok…

            Hozzászólás: Kocsma topik #1950111
            xcut
            Felhasználó
              informaci wrote:
              Áhh.. én is így kezdtem valamikor… Én KDE-t használok, benne a krecord programmal + a kmix is jól jön a felvételeknél. A krecordba találsz kivezérlésjelzőt, érdemes használni, mert látod a felvételi szintet.

              A hangszert mindenképp a „line-input”-ra kösd, a mikrofon bemenetről csak csúnya (zajos, kevés mély, meg magas) felvételt tudnál csinálni.

              És mindenképp jó lenne, ha a gitár először valami effekt-pedálba menne, majd annak a kimenete (line-out) a hangkártya „line-input”-ra.

              Sok sikert!
              A gond éppen ott van, hogy nincsen se erősítőm, se effektpedálom. A gépet akartam ezekre a célokra felhasználni (a gnuitar progi pl egész aranyos). A gitárt önmagában pedig ha rákötöm a line-in-re az tuti nem fog szólni (és nem is szólt), mivel az után nincsen erősítés. Egyedül a mikrofonban volt reményem, de az sem jött be. Sajnos a gitárhoz elég speces erősítő kell, az egyik rokonunk régi, de nagyon jó Orion erősítőjénél is mindent maxra kellett tekerni, és ígyis alig nyomta túl a gitár eredeti hangját. Gondolom ott lehet a baj, hogy a gitár jelszintje nagyon alacsony, mivel nincsen saját áramforrása. (helyes az okoskodás? Javítson ki valaki, ha tévedek.)

              Hozzászólás: Kocsma topik #1950103
              xcut
              Felhasználó

                hangot felvettem a line-in-en, és átraktam a kék dugaszra; még mindig semmi

                Code:
                yorirou@diamond ~ $ arecord -d 10 -f cd -t wav -D copy foobar.wav
                Recording WAVE ‘foobar.wav’ : Signed 16 bit Little Endian, Rate 44100 Hz, Stereo

                ez eddig OK, de csinál egy üres fájlt…

                Hozzászólás: Kocsma topik #1950101
                xcut
                Felhasználó

                  beledugtam a rózsaszínbe, gitárt a gépre, arecord indít, semmi… mondjuk a mikrofon sem megy (eddig ezen a gépen sohasem sikerült beállítani a mikrofont. Még hangkártya és fejhallgatócserével sem)

                  Hozzászólás: Kocsma topik #1950098
                  xcut
                  Felhasználó

                    ma semmi, holnap lesz időm szórakozni vele (nem poén ez a 4. gimnázium szabadidő-szempontból)…

                    Hozzászólás: egy kis webdesign #2075106
                    xcut
                    Felhasználó

                      a GIF enyhén elmaradott dolog, 256 szín rohadt kevés. Inkább PNG, akár hackkel IE-re.

                      Hozzászólás: Kocsma topik #1950094
                      xcut
                      Felhasználó

                        Hülye kérdések rovat:
                        1.) egy C-Media hangkártyám van, és nincsen ráírva a hátára semmi. 5 jack dugasznak van helye, illetve egy játékportnak. Kérdésem: vajon melyik a mikrofon? Azt tudom, hogy az utolsó előtti a kimenet.
                        2.) Ha a mikrofonra csak simán rákötöm az elektromos gitárom, az fog szólni, vagy kell erősítő is közé, és inkább a line-in-re kössem? (Ha halk lenne mikrofonnal az nem baj, a szoftveres erősítést meg tudom oldani.)

                      10 bejegyzés megtekintése - 841-850 / 3,339