dyndns beállítás

Kezdőlap Fórumok Vegyes felvágott dyndns beállítás

10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 25
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1973259
    kl223
    Felhasználó

      mármint HTTP szervert szeretnél? Ez esetben apache. Van róla szabilinuxos doksi, hogy kell biztonságosra belõni, meg itt a fórumon is volt 1-2 topik az installálásról.

      Ha ftp-t akkor proftp, sokan dícsérik, még nem használtam…

      Ha proxy, akkor squid, bár ezt nem hinném, legalábbis önszántadból semmiképpen… 🙂

      Ha mail, akkor fogalmam nincs, talán exim…

      Ezeknél a progiknál mind be lehet lõni, hogy a net felõl mire legyen hozzáférésed.

      Ha nem megy a dyndns, akkor menj a http://www.dot.tk -ra. (xcut ajánlotta anno)
      Vagy a http://www.no-ip.org -ra.

      Remélem, valami ilyesmire gondoltál, amiket irkáltam.
      kl223

      #1973260
      pomm
      Felhasználó

        kb 😀

        #1973261
        kl223
        Felhasználó

          kb  😀

          #1973262
          admin
          Adminisztrátor

            kb  😀

            #1973263
            kl223
            Felhasználó

              Figyi, van magyar lehetõség is erre és az eccerûen mûxik!
              http://dyn.hu itt reggelsz egy nevet ami a dy.hu elõtt lesz és az IP-dre irányítod!
              Kb negyed óra múlva élni fog!
              [align=right][snapback]83775[/snapback][/align]

              ez igaz a dot.tk-ra is, meg a no-ip.org-ra is.
              Annyi, h a dot.tk-nál pl. igy neznek ki a cimek:

              http://www.ateneved.tk
              Tehát nem tesz semmit elé/mögé!

              kl223

              #1973264
              aty
              Felhasználó

                ez igaz a dot.tk-ra is, meg a no-ip.org-ra is.
                Annyi, h a dot.tk-nál pl. igy neznek ki a cimek:

                http://www.ateneved.tk
                Tehát nem tesz semmit elé/mögé!

                kl223
                [align=right][snapback]83776[/snapback][/align]

                .tk-s domain nevet szvsz ip-hez nem lehet rendelni, õk csak url átirányítást biztosítanak. Ha jól emlékszem. Apache, Proftpd, Squid meg tényleg kellemes daemonok :rolleyes:

                #1973265
                admin
                Adminisztrátor

                  Nekem is vmi hasonló problemmám van…. Szeretnék létrehozni egy szervert, de nazt sem tudom, hogyan álljak hozzá. Nah jó. Annál azért többet, de a legjobb megoldást akarom összehozni, így megkérdezem a fórumozókat, hogy mit javasolnak. Helyzet:
                  A sulimnak van egy saját szervere és arra kéne vmit telepítenem, hogy mûködjön. Nem tudom milyen rendszer lenne a legjobb. Linuxnak nagyon sok disztibúciója van, és foggalmam sincsen meiken lehet a legegyszerûbben összehozni a dolgot. Amire szükségem van: http+php+sql+ssl/ftp <-- ennyi elég egyszerre^_^ :D
                  Szal linuxból meiket lenne érdemes választanom? BSD-vel mi a helyzet? Mekkora a különbség? Meik gyorsabb? A sulinak kb 100 gépe van, amin meg kellene osztani a netet, szal ez is egy nagyon fontos dolog, amit el kell intéznem. Ezenfelül minden diáknak van egy kis tárhelye a suli szerverén, ahova fel tudják pakolni a dolgaikat, meg a honlapjukat is. Azaz, a mi sulinkban minden diáknak van egy honlapja. : 😛

                  #1973266
                  kl223
                  Felhasználó

                    .tk-s domain nevet szvsz ip-hez nem lehet rendelni, õk csak url átirányítást biztosítanak. Ha jól emlékszem. Apache, Proftpd, Squid meg tényleg kellemes daemonok :rolleyes:
                    [align=right][snapback]83777[/snapback][/align]

                    .tk => lehet, bár én mintha láttam volna vmi ip-s hülyeséget is… mindegy. akkor is hasznos 😀

                    démonok: na igen. a gond, h eléggé lefoglalja 1 szerver a netkapcsolatot. fõleg, ha van is rajta vki… 🙂

                    kl223

                    #1973267
                    pomm
                    Felhasználó

                      tr2etboy

                      sztem debijány, bár én most slackware alól nyomom

                      sany, nézegetem, csak nem biztos, hogy ez nekem router mögül menni fog…amúgy ez mintha csak átirányítást engedélkyezne…nah majd elmélyedek benne..

                      a dyndns.org elindult, csak az apache beállítása nem stimmel, van vmi magyar doksi ehhez, mert ez nem olyan egyszerû, mint egy hagyományos progi :unsure:

                      #1973268
                      admin
                      Adminisztrátor

                        tr2etboy

                        sztem debijány, bár én most slackware alól nyomom

                        sany, nézegetem, csak nem biztos, hogy ez nekem router mögül menni fog…amúgy ez mintha csak átirányítást engedélkyezne…nah majd elmélyedek benne..

                        a dyndns.org elindult, csak az apache beállítása nem stimmel, van vmi magyar doksi ehhez, mert ez nem olyan egyszerû, mint egy hagyományos progi :unsure:
                        [align=right][snapback]83780[/snapback][/align]

                        Az apache htdocs könytárban egy másik könytáron belül van a cuccos?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 25
                      • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.