dyndns beállítás

Kezdőlap Fórumok Vegyes felvágott dyndns beállítás

5 bejegyzés megtekintése - 21-25 / 25
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1973279
    aty
    Felhasználó

      Az elsõ guest én voltam, vmiért nem ment, pedig bejelentkeztem…nah, a második guest jó tanácsát leszámítva más 5let? :rolleyes:
      [align=right][snapback]83851[/snapback][/align]

      Második guest meg én. Nem mindig marad beléptetve :angry2:
      Nah DefaultRoot opcióval a usert bezárod a mappájába. Az incoming stb. korlátozására pedig van példa a proftp.confban. Ha esetleg a tiédben nem lenne akkor ide felraktam a woodysat: http://aty.tx.hu/dokumentumok/proftpd.conf

      #1973280
      pomm
      Felhasználó

        értem, csak épp ez a gond! Nem akarom a saját mappájába bezárni! Nekem van egy 80-as seagete-m (hda) 4 fele partizva. Slack, uhu, home, adat. Van egy másik 80-as seaget-em ( hdd ) az 1 partició. Nos én a hdd-n szeretnék létrehozni egy mappát ( mondjuk: ftp ) ebben egy feltölt és egy letölt mappát. Minden user-t az ftp könyvtárra szeretnék korlátozni. Ezenkívül szeretném ezt is kétfelé bontani: akik olvashatják letölt mappát és akik olvashatják a letölt mappát, de írhatják is a feltölt mappát.

        sany. egyszerûen. Elindítottam a proftp-t a gépemen és a dyndns-en létrehozott regisztrációmmal böngészõbõl bepötyögtem a domain-t ( csak a http:// helyett ftp:// -t írtam. Plusz ugyanígy kipróbáltam gftp-vel is. ) username-nak meg megadtam egy frissen létrehozott usernevet.

        #1973281
        admin
        Adminisztrátor

          értem, csak épp ez a gond! Nem akarom a saját mappájába bezárni! Nekem van egy 80-as seagete-m (hda) 4 fele partizva. Slack, uhu, home, adat. Van egy másik 80-as seaget-em ( hdd ) az 1 partició. Nos én a hdd-n szeretnék létrehozni egy mappát ( mondjuk: ftp ) ebben egy feltölt és egy letölt mappát. Minden user-t az ftp könyvtárra szeretnék korlátozni. Ezenkívül szeretném ezt is kétfelé bontani: akik olvashatják letölt mappát és akik olvashatják a letölt mappát, de írhatják is a feltölt mappát.

          Próbálj különbözõ csoportokat létre hozni a megfelelõ jogosultsággal és ehhez adod az usert!

          sany. egyszerûen. Elindítottam a proftp-t a gépemen és a dyndns-en létrehozott regisztrációmmal böngészõbõl bepötyögtem a domain-t ( csak a http:// helyett ftp:// -t írtam. Plusz ugyanígy kipróbáltam gftp-vel is. ) username-nak meg megadtam egy frissen létrehozott usernevet.
          [align=right][snapback]83883[/snapback][/align]

          #1973282
          pomm
          Felhasználó

            Nah a defaultroot jól müxik, de akkor partiznom kéne a másik vinyót is…és azt becsatolni home-nak, így meg is oldódna, de ha van más megoldás is az jó lenne… 😀

            #1876026
            csaba
            Felhasználó

              Sziasztok!

              Mivel több szempontból is jó lenne és helyem is van hozzá, létre szeretnék hozni egy kis szervert. Mivel a gépem szinte soha nincs kikapcsolva, ezt használnám rá. ( meg pillanatnyilag ez van 🙂 )
              Regelten a dyndns.org-n. Mivel routerem van, abban defaulból bent van a setupjában ez a lehetõség. Sikerült a címet is „élesítenem”, a gondom tulképpen az, hogy nem értek hozzá :D.
              Elösször is, hogyan tudom egy bizonyos területre ( hdd ) korlátozni a hozzáférést. Másodszor, hogyan tudom elérni, hogy mûködjön is az url. Mert a dyndns.org-n látom, hogy aktív ( ott a pillanatnyi ip-m ), de nem müxik a cím.( A router setupjában megadtam a gépem.) Gondolom, itt azért mást is állítanom kéne. A rendszerem slacki.
              Ha kevés infit adtam, írjatok, hogy mi kellene, mert tényleg nem tudom :rolleyes:

              Köszi!

            5 bejegyzés megtekintése - 21-25 / 25
            • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.