Kezdőlap › Fórumok › Vegyes felvágott › dyndns beállítás
- This topic has 24 hozzászólás, 5 résztvevő, and was last updated 21 years, 9 months telt el by
pomm.
-
SzerzőBejegyzés
-
2004-09-16-20:38 #1973279
Az elsõ guest én voltam, vmiért nem ment, pedig bejelentkeztem…nah, a második guest jó tanácsát leszámítva más 5let? :rolleyes:
[align=right][snapback]83851[/snapback][/align]Második guest meg én. Nem mindig marad beléptetve :angry2:
Nah DefaultRoot opcióval a usert bezárod a mappájába. Az incoming stb. korlátozására pedig van példa a proftp.confban. Ha esetleg a tiédben nem lenne akkor ide felraktam a woodysat: http://aty.tx.hu/dokumentumok/proftpd.conf2004-09-16-21:31 #1973280értem, csak épp ez a gond! Nem akarom a saját mappájába bezárni! Nekem van egy 80-as seagete-m (hda) 4 fele partizva. Slack, uhu, home, adat. Van egy másik 80-as seaget-em ( hdd ) az 1 partició. Nos én a hdd-n szeretnék létrehozni egy mappát ( mondjuk: ftp ) ebben egy feltölt és egy letölt mappát. Minden user-t az ftp könyvtárra szeretnék korlátozni. Ezenkívül szeretném ezt is kétfelé bontani: akik olvashatják letölt mappát és akik olvashatják a letölt mappát, de írhatják is a feltölt mappát.
sany. egyszerûen. Elindítottam a proftp-t a gépemen és a dyndns-en létrehozott regisztrációmmal böngészõbõl bepötyögtem a domain-t ( csak a http:// helyett ftp:// -t írtam. Plusz ugyanígy kipróbáltam gftp-vel is. ) username-nak meg megadtam egy frissen létrehozott usernevet.
2004-09-16-21:50 #1973281értem, csak épp ez a gond! Nem akarom a saját mappájába bezárni! Nekem van egy 80-as seagete-m (hda) 4 fele partizva. Slack, uhu, home, adat. Van egy másik 80-as seaget-em ( hdd ) az 1 partició. Nos én a hdd-n szeretnék létrehozni egy mappát ( mondjuk: ftp ) ebben egy feltölt és egy letölt mappát. Minden user-t az ftp könyvtárra szeretnék korlátozni. Ezenkívül szeretném ezt is kétfelé bontani: akik olvashatják letölt mappát és akik olvashatják a letölt mappát, de írhatják is a feltölt mappát.
Próbálj különbözõ csoportokat létre hozni a megfelelõ jogosultsággal és ehhez adod az usert!
sany. egyszerûen. Elindítottam a proftp-t a gépemen és a dyndns-en létrehozott regisztrációmmal böngészõbõl bepötyögtem a domain-t ( csak a http:// helyett ftp:// -t írtam. Plusz ugyanígy kipróbáltam gftp-vel is. ) username-nak meg megadtam egy frissen létrehozott usernevet.
[align=right][snapback]83883[/snapback][/align]2004-09-16-21:51 #1973282Nah a defaultroot jól müxik, de akkor partiznom kéne a másik vinyót is…és azt becsatolni home-nak, így meg is oldódna, de ha van más megoldás is az jó lenne… 😀
2009-12-04-19:56 #1876026Sziasztok!
Mivel több szempontból is jó lenne és helyem is van hozzá, létre szeretnék hozni egy kis szervert. Mivel a gépem szinte soha nincs kikapcsolva, ezt használnám rá. ( meg pillanatnyilag ez van 🙂 )
Regelten a dyndns.org-n. Mivel routerem van, abban defaulból bent van a setupjában ez a lehetõség. Sikerült a címet is „élesítenem”, a gondom tulképpen az, hogy nem értek hozzá :D.
Elösször is, hogyan tudom egy bizonyos területre ( hdd ) korlátozni a hozzáférést. Másodszor, hogyan tudom elérni, hogy mûködjön is az url. Mert a dyndns.org-n látom, hogy aktív ( ott a pillanatnyi ip-m ), de nem müxik a cím.( A router setupjában megadtam a gépem.) Gondolom, itt azért mást is állítanom kéne. A rendszerem slacki.
Ha kevés infit adtam, írjatok, hogy mi kellene, mert tényleg nem tudom :rolleyes:Köszi!
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.