Kezdőlap › Fórumok › Vegyes felvágott › dyndns beállítás
- This topic has 24 hozzászólás, 5 résztvevő, and was last updated 21 years, 9 months telt el by
pomm.
-
SzerzőBejegyzés
-
2004-09-16-16:55 #1973269
Nekem is vmi hasonló problemmám van…. Szeretnék létrehozni egy szervert, de nazt sem tudom, hogyan álljak hozzá. Nah jó. Annál azért többet, de a legjobb megoldást akarom összehozni, így megkérdezem a fórumozókat, hogy mit javasolnak. Helyzet:
A sulimnak van egy saját szervere és arra kéne vmit telepítenem, hogy mûködjön. Nem tudom milyen rendszer lenne a legjobb. Linuxnak nagyon sok disztibúciója van, és foggalmam sincsen meiken lehet a legegyszerûbben összehozni a dolgot. Amire szükségem van: http+php+sql+ssl/ftp <-- ennyi elég egyszerre^_^ :D
Szal linuxból meiket lenne érdemes választanom? BSD-vel mi a helyzet? Mekkora a különbség? Meik gyorsabb? A sulinak kb 100 gépe van, amin meg kellene osztani a netet, szal ez is egy nagyon fontos dolog, amit el kell intéznem. Ezenfelül minden diáknak van egy kis tárhelye a suli szerverén, ahova fel tudják pakolni a dolgaikat, meg a honlapjukat is. Azaz, a mi sulinkban minden diáknak van egy honlapja. : 😛
[align=right][snapback]83778[/snapback][/align]Ha Linux, akkor Debian Woody kell ide. Sarge, Sid tele van bugokkal, Slackwarre lassú a security update, Gentoo nem éles környezetbe való. BSD – exploitok ugyanúgy léteznek rá, biztonsági szempontból nem tudom mennyivel elõnyösebb, és mennyire gyorsan jönnek a frissitések, de sok a kamu BSD táján, lásd: OpenBSD(egy távolról kihasználható hiba az alaptelepítésben). Linuxnál grseccel megfelelõ védelem érhetõ el.
2004-09-16-16:56 #1973270Apache beállítások
http://www.szabilinux.hu/bw/bw00.html
http://www.szabilinux.hu/apache2/index.html
Bár nem mai darabok.2004-09-16-17:01 #1973271Nekem is vmi hasonló problemmám van…. Szeretnék létrehozni egy szervert, de nazt sem tudom, hogyan álljak hozzá. Nah jó. Annál azért többet, de a legjobb megoldást akarom összehozni, így megkérdezem a fórumozókat, hogy mit javasolnak. Helyzet:
A sulimnak van egy saját szervere és arra kéne vmit telepítenem, hogy mûködjön. Nem tudom milyen rendszer lenne a legjobb. Linuxnak nagyon sok disztibúciója van, és foggalmam sincsen meiken lehet a legegyszerûbben összehozni a dolgot. Amire szükségem van: http+php+sql+ssl/ftp <-- ennyi elég egyszerre^_^ :DPróbál meg az uhu-t, kezdetnek jó! Egyszerû a démonok kezelése.
Szal linuxból meiket lenne érdemes választanom?
Amelyiket kezelni tudod.
BSD-vel mi a helyzet?Mekkora a különbség?
Miben? A BSD nem linux kernelt használ.
Meik gyorsabb? A sulinak kb 100 gépe van, amin meg kellene osztani a netet, szal ez is egy nagyon fontos dolog, amit el kell intéznem. Ezenfelül minden diáknak van egy kis tárhelye a suli szerverén, ahova fel tudják pakolni a dolgaikat, meg a honlapjukat is. Azaz, a mi sulinkban minden diáknak van egy honlapja. : 😛
[align=right][snapback]83778[/snapback][/align]2004-09-16-17:09 #1973272Próbál meg az uhu-t, kezdetnek jó! Egyszerû a démonok kezelése.Amelyiket kezelni tudod.Miben? A BSD nem linux kernelt használ.
[align=right][snapback]83787[/snapback][/align]UHU nem éppen up-to-date, kellemetlen lenne ha feltörik a suli szerverét :blink:
2004-09-16-17:15 #1973273UHU nem éppen up-to-date, kellemetlen lenne ha feltörik a suli szerverét :blink:
[align=right][snapback]83789[/snapback][/align]Alaprendszer, kernel forgatás, csomik forrásból telepítése. 😀
2004-09-16-17:38 #1973274Alaprendszer, kernel forgatás, csomik forrásból telepítése. 😀
[align=right][snapback]83792[/snapback][/align]Akkor már egyszerûbb egy biztonságosabb rendszert felrakni.
Meg minden security bugnál újraforgassa a progikat? Kicsit megterhelõ. Csomagkezelõvel kényelmesebb, és biztosabb, és persze teljesen automatikussá tehetõ.
2004-09-16-19:17 #1973275Nos, az apache biztos jó, majd ha lesz idõm végig rágom a doksit, de most nincs türelmem hozzá 🙂 Viszont a proftp sirályul müxik… Itt az a gondom, hogy miként tudom megoldani a korlátozott hozzáférést? Ugyanis én azt sem szeretném ha vki látná a hdd tartalmát.
Ha létrhozok egy user-t, az belenézhet. Ebben semmi gyakorlatom nincs, elkéne egy kis segítség!
Röviden:
kellene egy hozzáférés, akik egy bizonyos mappát böngészhetnek. Slussz
kellene egy másik, akik feltölthetnek egy bizonyos mappába, illetve bõngészhetik õk is a letöltõs mappát. A feltöltõs mappából a letölthetõ mappába, meg csak nekem lenne jogom áthelyezni a cuccost, ha az nekem megfelelõ!Hogyan csináljam? :rolleyes:
2004-09-16-19:19 #1973276Nos, az apache biztos jó, majd ha lesz idõm végig rágom a doksit, de most nincs türelmem hozzá 🙂 Viszont a proftp sirályul müxik… Itt az a gondom, hogy miként tudom megoldani a korlátozott hozzáférést? Ugyanis én azt sem szeretném ha vki látná a hdd tartalmát.
Ha létrhozok egy user-t, az belenézhet. Ebben semmi gyakorlatom nincs, elkéne egy kis segítség!
Röviden:
kellene egy hozzáférés, akik egy bizonyos mappát böngészhetnek. Slussz
kellene egy másik, akik feltölthetnek egy bizonyos mappába, illetve bõngészhetik õk is a letöltõs mappát. A feltöltõs mappából a letölthetõ mappába, meg csak nekem lenne jogom áthelyezni a cuccost, ha az nekem megfelelõ!Hogyan csináljam? :rolleyes:
[align=right][snapback]83837[/snapback][/align]A következõ sort elhelyezed a config fileba:
DefaultRoot ~2004-09-16-20:14 #1973277Az elsõ guest én voltam, vmiért nem ment, pedig bejelentkeztem…nah, a második guest jó tanácsát leszámítva más 5let? :rolleyes:
2004-09-16-20:34 #1973278Az elsõ guest én voltam, vmiért nem ment, pedig bejelentkeztem…nah, a második guest jó tanácsát leszámítva más 5let? :rolleyes:
[align=right][snapback]83851[/snapback][/align]Hogyan tesztelted?
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.