dyndns beállítás

Kezdőlap Fórumok Vegyes felvágott dyndns beállítás

10 bejegyzés megtekintése - 11-20 / 25
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1973269
    aty
    Felhasználó

      Nekem is vmi hasonló problemmám van…. Szeretnék létrehozni egy szervert, de nazt sem tudom, hogyan álljak hozzá. Nah jó. Annál azért többet, de a legjobb megoldást akarom összehozni, így megkérdezem a fórumozókat, hogy mit javasolnak. Helyzet:
      A sulimnak van egy saját szervere és arra kéne vmit telepítenem, hogy mûködjön. Nem tudom milyen rendszer lenne a legjobb. Linuxnak nagyon sok disztibúciója van, és foggalmam sincsen meiken lehet a legegyszerûbben összehozni a dolgot. Amire szükségem van: http+php+sql+ssl/ftp <-- ennyi elég egyszerre^_^ :D
      Szal linuxból meiket lenne érdemes választanom? BSD-vel mi a helyzet? Mekkora a különbség? Meik gyorsabb? A sulinak kb 100 gépe van, amin meg kellene osztani a netet, szal ez is egy nagyon fontos dolog, amit el kell intéznem. Ezenfelül minden diáknak van egy kis tárhelye a suli szerverén, ahova fel tudják pakolni a dolgaikat, meg a honlapjukat is. Azaz, a mi sulinkban minden diáknak van egy honlapja.  : 😛
      [align=right][snapback]83778[/snapback][/align]

      Ha Linux, akkor Debian Woody kell ide. Sarge, Sid tele van bugokkal, Slackwarre lassú a security update, Gentoo nem éles környezetbe való. BSD – exploitok ugyanúgy léteznek rá, biztonsági szempontból nem tudom mennyivel elõnyösebb, és mennyire gyorsan jönnek a frissitések, de sok a kamu BSD táján, lásd: OpenBSD(egy távolról kihasználható hiba az alaptelepítésben). Linuxnál grseccel megfelelõ védelem érhetõ el.

      #1973270
      aty
      Felhasználó
        #1973271
        admin
        Adminisztrátor

          Nekem is vmi hasonló problemmám van…. Szeretnék létrehozni egy szervert, de nazt sem tudom, hogyan álljak hozzá. Nah jó. Annál azért többet, de a legjobb megoldást akarom összehozni, így megkérdezem a fórumozókat, hogy mit javasolnak. Helyzet:
          A sulimnak van egy saját szervere és arra kéne vmit telepítenem, hogy mûködjön. Nem tudom milyen rendszer lenne a legjobb. Linuxnak nagyon sok disztibúciója van, és foggalmam sincsen meiken lehet a legegyszerûbben összehozni a dolgot. Amire szükségem van: http+php+sql+ssl/ftp <-- ennyi elég egyszerre^_^ :D

          Próbál meg az uhu-t, kezdetnek jó! Egyszerû a démonok kezelése.

          Szal linuxból meiket lenne érdemes választanom?

          Amelyiket kezelni tudod.

          BSD-vel mi a helyzet?Mekkora a különbség?

          Miben? A BSD nem linux kernelt használ.

          Meik gyorsabb? A sulinak kb 100 gépe van, amin meg kellene osztani a netet, szal ez is egy nagyon fontos dolog, amit el kell intéznem. Ezenfelül minden diáknak van egy kis tárhelye a suli szerverén, ahova fel tudják pakolni a dolgaikat, meg a honlapjukat is. Azaz, a mi sulinkban minden diáknak van egy honlapja.  : 😛
          [align=right][snapback]83778[/snapback][/align]

          #1973272
          aty
          Felhasználó

            Próbál meg az uhu-t, kezdetnek jó! Egyszerû a démonok kezelése.Amelyiket kezelni tudod.Miben? A BSD nem linux kernelt használ.
            [align=right][snapback]83787[/snapback][/align]

            UHU nem éppen up-to-date, kellemetlen lenne ha feltörik a suli szerverét :blink:

            #1973273
            admin
            Adminisztrátor

              UHU nem éppen up-to-date, kellemetlen lenne ha feltörik a suli szerverét :blink:
              [align=right][snapback]83789[/snapback][/align]

              Alaprendszer, kernel forgatás, csomik forrásból telepítése. 😀

              #1973274
              aty
              Felhasználó

                Alaprendszer, kernel forgatás, csomik forrásból telepítése. 😀
                [align=right][snapback]83792[/snapback][/align]

                Akkor már egyszerûbb egy biztonságosabb rendszert felrakni.

                Meg minden security bugnál újraforgassa a progikat? Kicsit megterhelõ. Csomagkezelõvel kényelmesebb, és biztosabb, és persze teljesen automatikussá tehetõ.

                #1973275
                admin
                Adminisztrátor

                  Nos, az apache biztos jó, majd ha lesz idõm végig rágom a doksit, de most nincs türelmem hozzá 🙂 Viszont a proftp sirályul müxik… Itt az a gondom, hogy miként tudom megoldani a korlátozott hozzáférést? Ugyanis én azt sem szeretném ha vki látná a hdd tartalmát.
                  Ha létrhozok egy user-t, az belenézhet. Ebben semmi gyakorlatom nincs, elkéne egy kis segítség!
                  Röviden:
                  kellene egy hozzáférés, akik egy bizonyos mappát böngészhetnek. Slussz
                  kellene egy másik, akik feltölthetnek egy bizonyos mappába, illetve bõngészhetik õk is a letöltõs mappát. A feltöltõs mappából a letölthetõ mappába, meg csak nekem lenne jogom áthelyezni a cuccost, ha az nekem megfelelõ!

                  Hogyan csináljam? :rolleyes:

                  #1973276
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Nos, az apache biztos jó, majd ha lesz idõm végig rágom a doksit, de most nincs türelmem hozzá 🙂 Viszont a proftp sirályul müxik… Itt az a gondom, hogy miként tudom megoldani a korlátozott hozzáférést? Ugyanis én azt sem szeretném ha vki látná a hdd tartalmát.
                    Ha létrhozok egy user-t, az belenézhet. Ebben semmi gyakorlatom nincs, elkéne egy kis segítség!
                    Röviden:
                    kellene egy hozzáférés, akik egy bizonyos mappát böngészhetnek. Slussz
                    kellene egy másik, akik feltölthetnek egy bizonyos mappába, illetve bõngészhetik õk is a letöltõs mappát. A feltöltõs mappából a letölthetõ mappába, meg csak nekem lenne jogom áthelyezni a cuccost, ha az nekem megfelelõ!

                    Hogyan csináljam? :rolleyes:
                    [align=right][snapback]83837[/snapback][/align]

                    A következõ sort elhelyezed a config fileba:
                    DefaultRoot ~

                    #1973277
                    pomm
                    Felhasználó

                      Az elsõ guest én voltam, vmiért nem ment, pedig bejelentkeztem…nah, a második guest jó tanácsát leszámítva más 5let? :rolleyes:

                      #1973278
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Az elsõ guest én voltam, vmiért nem ment, pedig bejelentkeztem…nah, a második guest jó tanácsát leszámítva más 5let? :rolleyes:
                        [align=right][snapback]83851[/snapback][/align]

                        Hogyan tesztelted?

                      10 bejegyzés megtekintése - 11-20 / 25
                      • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.