Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,261-1,270 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Hálózati kártyát nem ismeri fel #2015026
    Bbt
    Felhasználó

      modprobe? lsmod? hibaüzenet?
      Mi az hogy nem tudod betölteni? Mi az, hogy nem tudod beállítani?
      Mit tettél idáig?

      infó infó infó infó…

      Hozzászólás: Levelezõ szerver UHU alatt #2015206
      Bbt
      Felhasználó

        OK, de nem igazán tudom bekonfigolni a POSTFIX-et. Lenne valami egyébb levelezõrendszer???
        [align=right][snapback]135352[/snapback][/align]

        A többit sem egyszerûbb konfigolni….

        Hozzászólás: Sarge #1997860
        Bbt
        Felhasználó

          Szerintem várd meg astabil megjelenést, hisz pont most folyik a maradék bugok felderítése.
          Egyébként igen.
          Kernelbe én maradnék 2.4.xnél. Idokolatlan annál újabb… (ha van indok, pl.: eszköz, az más helyzet)

          Hozzászólás: Iptables forwarding #2014688
          Bbt
          Felhasználó

            hogy hol lehet engedélyezni/tiltani ahogy lépkedtem menuconfig-gal.
            [align=right][snapback]135344[/snapback][/align]

            Device drivers/networking support/networking options (/network packet filtering)

            Próbálj érthetõen írni, mert legközelbb
            a. nem bogarászom ki mi a baj
            b. nyakoncsaplak egy fagyott hallal és emiatt szegény tux éhezni fog.

            szek: tényleg nincs benne…
            elsõ körben rakj be mindent modulba, nézd meg úgy megy-e, és ha igen, akkor az lsmod-ból kibogarászható melyik kellett hozzá. ha megvan írd be ide is.

            Hozzászólás: Tûzfal belövése UHUban #1986065
            Bbt
            Felhasználó

              Jo lehet hogy szamarságot kérdeztem (nagyon ugy tûnik) de akkor se ez a modja a válaszadásnak mint ahogy azt kisbetû tette. F

              Hozzászólás: a gaim 1.3.0 nem megy user modban #2017466
              Bbt
              Felhasználó

                1. logok vizsgálata
                2. tcpdump felrakása, manuál elolvasása (hogy miért javaslom), monitorozás, konzekvenciák levonása.

                Hozzászólás: Tûzfal belövése UHUban #1986063
                Bbt
                Felhasználó

                  OldMan01:
                  hm. tanulnom kéne, de nincs kedvem, úgyhogy jól jársz, mert hosszan válaszolok… 🙂

                  Tehát:
                  A kérdés maga rossz, és nem a hiba forrását deríti fel.
                  A csomagszûrés -mint a nevében is benne van- nem tartalomszûrés. A beérkezõ/kimenõ csomagokat figyeli. Amennyiben a befele jövõ csomagok közt vírus van, sajnos a TCP/IP protokoll miatt (nem amiatt, más protokolloknál is ez lenne a helyzet) darabokban érkezik meg. Ennek eredménye, hogy a bejövõ csomagot figyelve a csomagszûrõ nem tudja szûrni a tartalmát. ( mond meg egy „általános” mondatból, hogy melyik könyv hanyadik sorát idézem.) Abba ne is menjünk bele, ha kódolt az anyag.

                  Az a megoldás amit te szeretnél, un. tartalomszûrés. Valahogy úgy mûködne, hogy ha te szeretnél letölteni egy DVD-t, akkor a letöltõdben hosszú idei 0% szerepelne letöltött anyagként, közbe a tûzfalra szépen lecsorogna az anyag, és amikor kész van, egyben van, akkor leellenõrzi vírus szempontból és csak utána kapod meg te -mint felhasználó.
                  Ez egy DVD-nél nem gáz, de pl. honlapok böngészésénél erõsen megbonyolítja az életet.

                  Tudtommal (FIXME) Linux alatt ilyen megoldás nincs. Tulajdonképp azt sem tudom milyen rendszer alatt használnak ilyen szûrõt.

                  Tehát ez az út számodra nem járható.

                  A járható út:
                  1. a vírusfertõzés forrásának kiderítése
                  2. a felhasználók szokásainak figyelése, a kétes tartalmú oldalak szûrése

                  Ha már tudod, hogy mi ellen akarsz védekezni, akkor lehet beszélni a hogyanról.

                  Hozzászólás: Egyéb moderátori tevékenységek #1973516
                  Bbt
                  Felhasználó

                    Tuti kollegánk törölte visszamenõleg minden hozzászólásának tartalmát. Bár viselkedésébõl úgy vettem ki, hogy nem nagyon fogja ez érinteni, de kapott egy figyelmeztetést és ugyan nincs ilyen a netiketbe, de:

                    Ezúton megkérnék MINDENKIT, hogy legyen annyira gerinces, hogy ha valamit leír, azt vállalja késõbb is. Az ilyen akciókat mint ez, szerintem egyszerûen „hisztinek” szokták hívni, és meglehetõsen nem tolerálom, bár ez az én véleményem.

                    (nem csak a moderátoroknak szól, azért ideírtam, hogy ne legyen belõle flame.)

                    Hozzászólás: érthetetlen winchester halál-ok. #2017365
                    Bbt
                    Felhasználó

                      3. Beadom szervízbe, hogy nézzenek rá az alaplap (különösen az Ide-vezérlõre), táp, és amit még benne hagyok (kártyák), stb… – csak ettõl tartok kicsit. Ha tud valaki egy megbízható helyet, akkor privibe megírhatná.

                      Más: ha filerendszert akarnék cserélni _biztonságosan_ akkor azt hogyan tenném meg? dd-vel kiírt kép-állomány tartalmaz filerendszert?

                      [align=right][snapback]135288[/snapback][/align]

                      én ezt a szervízt javasolnám, de nem tudok megbízható helyet javasolni.

                      dd: ha fel tudod mountolni a képfájlt, akkor egyszerû másolással visszaállíthatod ext3-ra, tehát ez nem gond. (már ha tudod mountolni… 🙂 )

                      mod. megjegyzés: Tuti saját maga által moderált hozzászólását töröltem.)

                      Hozzászólás: *** ATi driver for Linux *** #1997190
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Miska bá’:
                        Nem akartam olyat mondani, hogy az ATI drivereknél 95%-ban nem a driver a felelõs azért, hogy nem megy rendesen. Persze ha azt nézzük, tényleg nem egy next-next-ok. stílusú telepítõ, de akkor sem.
                        Ha nem tévedek a Panzers Windows alatti játék? Ez esetben érdekesek volnánka a hibaüzenetek/nem futás okai – egy másik topikban…

                        docker:
                        A logokból én sem tudok kihámozni semmit sajnos. Derítsük ki „tapasztalati úton:
                        -Biztosan Ati probléma, vagy valamilyen Gnome-Ati összeférhetetlenség? Más ablakkezelõvel is hozza a jelenséget?
                        -teljes fagyás, vagy csak X? ctrl+alt+F1 átugrik karakteres konzolra?
                        -Van fent bejelentkezéskezelõ, nem lehet az a ludas? (a startx hatására KDM/GDM indul, vagy rögtön gnome? ha GDM, akkor mi történik, ha „startx”-el, közvetlen Gnome-ot indítasz?)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,261-1,270 / 4,322