Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
quota
(Lehet, hogy nem parancs, de gátlástalanul korlátoz.)
[align=right][snapback]135155[/snapback][/align]Ma is tanultam valamit…
Meg van quotatool is, ez is hasonlót tud… (most olvasgatom a manuálját…)Elmesélem én hogy csináltam egy kedves hölgy gépén… 😀
Bebootolt Debian alól. megfogtam az UHU gyári kernel csomagját (kernel-2.4.27 vagy valami ilyesmi.) Ezt jól átneveztem .uhu -ról .deb -re. Ekkor debian alatt ki lehet csomagolni a csomagot (lehet dpkg-vel, de ha mc-ben nyomsz a csomagra egy entrt, az is megoldás.)
Ekkor már csak annyi a dolog, hogy benavigálsz a megfelelõ könyvtárba, és a bzImage fájlt, meg a System mittomén fájlt bemásolod a /boot alá.
ezután chroottal átmegyünk UHU alá: chroot /mnt/UHU /bin/bash paranccsal, ahol a /mnt/uhu természetesen változó, a tényleges mount fügvénye. tettük mindezt azért, hogy kiadjunk egy mkinitrd-installedkernel parancsot (nem 100%, hogy ez a parancs, a kernel csomagban megtalálható, hogy pontosan mi a script neve.
Ez szépen berakja az UHU /bootja alá az új initrd-t. persze ha ez nekünk nem ot kell (mert mondjuk a boot külön partíció.) akkor átmásoljuk a megfelelõ /boot alá, és kész is vagyunk.A megoldás távolról sem elegáns, de rendkívül hatékony… 🙂
Most már csak az kell hogy bootoláskor csatlakozon, ezt hogyan kell?
[align=right][snapback]135136[/snapback][/align]A /etc/init.d könyvtárba kellene bepakolnod egy scriptbe.
ha nem hazudok neked, akkor mennie kéne, úgy hogy a file elsõ sora
#/bin/bash
és utána soronként berakod a parancsokat. bár shellscripthez ölég hülye vagyok, ennek nézz utána!Hogyan lehet beállítani, a nyomtatási jogosultságokat? azaz pl némelyik usernek ne legyen joga nyomtatni, némelyiknek meg legyen:)
[align=right][snapback]135083[/snapback][/align]szeretném, ha magad megkeresnéd a megoldást, kapsz segítséget: a kulcsszó a csoport (group)
Hogyan lehet beállitani a felhasználok tárhelyének méretét?
[align=right][snapback]135083[/snapback][/align]Hm. tetszik a kérdés, de csak kerülõ választ tudok adni, (lehet van rá parancs is, érdekelne engem is.) ha az általad nevezett userek home könyvtára mind egy-egy partíció, azzal szépen lekorlátozod az általuk írható tartományt…
import -crop 1024×768 -quality 100 xy.jpg
rakj fel egy apache-ot, konfigold be. Ha gondod van szólj. Mielõtt szólsz (mert gondod van) látogasd meg a http://www.szabilinux.hu idevágó részeit, és olvasd el az apache manuáljának megfelelõ részeit.
hm. interface nélkül mindegyikre alkalmazza. (nem vagyok 100%ig biztos, még sohasem adtam meg interface nélkül.)
a DROP tényleg -j DROP lenne.Barátom !
Köszönöm amit mondtál, csak hogy:
1) Ez egy szerver, itt nincs grafikus felület.
2)Ez aztán az építõ jellegû hozzászólás!
[align=right][snapback]134986[/snapback][/align]Ne is foglalkozz Vectorral… Nem is tudja mi az a blackPantherOS… 😀 😀 😀
Nos megoldottam a problémát a minta fstab ban lévõ sort átmásoltam de az sem volt jóó.
Kicsit kutakodtam a rendszerben és felfigyeltem rá hogy a cdrom,
cdrom0 néven szerepel a minta fstab ból kimásolt sorban lévõ cdrom-ot cdrom0-ra változtatva már olvassa a lemezeket bár nemtudom hogy jó-e neki ez a beállítás.
[align=right][snapback]134986[/snapback][/align]Hm. az általam eddig látott rendszereken a /dev/cdrom0 egy symlink a /dev/cdrom-ra, ami meg symlink a /dev/hdx-re. tehát elvileg (ha jól értem a problémádat, mert fstab nélkül nehéz) akkor jó megoldás lett volna a /dev/hdc is.
Ha tévedek, sorry… (VectoR?)
nos nincs ott…
ugy emlekszem,particionalaskor hdc3 nevet kapott…
fstab lenyeges sorai:
/dev/hdc2 / reiserfs defaults 1 1
/dev/hdc1 swap swap pri=42 0 0szoval hogy tudom ide betenni?
[align=right][snapback]135001[/snapback][/align]/dev/hdb3 /mnt/hdc3 auto defaults,auto,users 0 0
fstabba ezzel a sorral, a /mnt alatt létezzen a könyvtár (nem kell hdc3-nak lennie.)
majd „mount -a” és kész vagy. -
SzerzőBejegyzés