Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,281-1,290 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Beállítások kezdõknek #2016023
    Bbt
    Felhasználó

      quota
      (Lehet, hogy nem parancs, de gátlástalanul korlátoz.)
      [align=right][snapback]135155[/snapback][/align]

      Ma is tanultam valamit…
      Meg van quotatool is, ez is hasonlót tud… (most olvasgatom a manuálját…)

      Hozzászólás: Kernel panic #2014303
      Bbt
      Felhasználó

        Elmesélem én hogy csináltam egy kedves hölgy gépén… 😀

        Bebootolt Debian alól. megfogtam az UHU gyári kernel csomagját (kernel-2.4.27 vagy valami ilyesmi.) Ezt jól átneveztem .uhu -ról .deb -re. Ekkor debian alatt ki lehet csomagolni a csomagot (lehet dpkg-vel, de ha mc-ben nyomsz a csomagra egy entrt, az is megoldás.)
        Ekkor már csak annyi a dolog, hogy benavigálsz a megfelelõ könyvtárba, és a bzImage fájlt, meg a System mittomén fájlt bemásolod a /boot alá.
        ezután chroottal átmegyünk UHU alá: chroot /mnt/UHU /bin/bash paranccsal, ahol a /mnt/uhu természetesen változó, a tényleges mount fügvénye. tettük mindezt azért, hogy kiadjunk egy mkinitrd-installedkernel parancsot (nem 100%, hogy ez a parancs, a kernel csomagban megtalálható, hogy pontosan mi a script neve.
        Ez szépen berakja az UHU /bootja alá az új initrd-t. persze ha ez nekünk nem ot kell (mert mondjuk a boot külön partíció.) akkor átmásoljuk a megfelelõ /boot alá, és kész is vagyunk.

        A megoldás távolról sem elegáns, de rendkívül hatékony… 🙂

        Bbt
        Felhasználó

          Most már csak az kell hogy bootoláskor csatlakozon, ezt hogyan kell?
          [align=right][snapback]135136[/snapback][/align]

          A /etc/init.d könyvtárba kellene bepakolnod egy scriptbe.
          ha nem hazudok neked, akkor mennie kéne, úgy hogy a file elsõ sora
          #/bin/bash
          és utána soronként berakod a parancsokat. bár shellscripthez ölég hülye vagyok, ennek nézz utána!

          Hozzászólás: Beállítások kezdõknek #2016021
          Bbt
          Felhasználó

            Hogyan lehet beállítani, a nyomtatási jogosultságokat? azaz pl némelyik usernek ne legyen joga nyomtatni, némelyiknek meg legyen:)
            [align=right][snapback]135083[/snapback][/align]

            szeretném, ha magad megkeresnéd a megoldást, kapsz segítséget: a kulcsszó a csoport (group)

            Hogyan lehet beállitani a felhasználok tárhelyének méretét?
            [align=right][snapback]135083[/snapback][/align]

            Hm. tetszik a kérdés, de csak kerülõ választ tudok adni, (lehet van rá parancs is, érdekelne engem is.) ha az általad nevezett userek home könyvtára mind egy-egy partíció, azzal szépen lekorlátozod az általuk írható tartományt…

            Hozzászólás: screenshot #2016685
            Bbt
            Felhasználó

              import -crop 1024×768 -quality 100 xy.jpg

              Bbt
              Felhasználó

                rakj fel egy apache-ot, konfigold be. Ha gondod van szólj. Mielõtt szólsz (mert gondod van) látogasd meg a http://www.szabilinux.hu idevágó részeit, és olvasd el az apache manuáljának megfelelõ részeit.

                Hozzászólás: iptables #2016760
                Bbt
                Felhasználó

                  hm. interface nélkül mindegyikre alkalmazza. (nem vagyok 100%ig biztos, még sohasem adtam meg interface nélkül.)
                  a DROP tényleg -j DROP lenne.

                  Hozzászólás: IP tables #2017184
                  Bbt
                  Felhasználó

                    Barátom !

                    Köszönöm amit mondtál, csak hogy:

                    1) Ez egy szerver, itt nincs grafikus felület.
                    2)

                    Hozzászólás: blackPanther #2001182
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Ez aztán az építõ jellegû hozzászólás!
                      [align=right][snapback]134986[/snapback][/align]

                      Ne is foglalkozz Vectorral… Nem is tudja mi az a blackPantherOS… 😀 😀 😀

                      Nos megoldottam a problémát a minta fstab ban lévõ sort átmásoltam de az sem volt jóó.
                      Kicsit kutakodtam a rendszerben és felfigyeltem rá hogy a cdrom,
                      cdrom0 néven szerepel a minta fstab ból kimásolt sorban lévõ cdrom-ot cdrom0-ra változtatva már olvassa a lemezeket bár nemtudom hogy jó-e neki ez a beállítás.
                      [align=right][snapback]134986[/snapback][/align]

                      Hm. az általam eddig látott rendszereken a /dev/cdrom0 egy symlink a /dev/cdrom-ra, ami meg symlink a /dev/hdx-re. tehát elvileg (ha jól értem a problémádat, mert fstab nélkül nehéz) akkor jó megoldás lett volna a /dev/hdc is.

                      Ha tévedek, sorry… (VectoR?)

                      Hozzászólás: Abszolut kezdo ker sok-sok segitseget #2016960
                      Bbt
                      Felhasználó

                        nos nincs ott…
                        ugy emlekszem,particionalaskor hdc3 nevet kapott…
                        fstab lenyeges sorai:
                        /dev/hdc2            /                    reiserfs  defaults              1 1
                        /dev/hdc1            swap                swap      pri=42                0 0

                        szoval hogy tudom ide betenni?
                        [align=right][snapback]135001[/snapback][/align]

                        /dev/hdb3 /mnt/hdc3 auto defaults,auto,users 0 0

                        fstabba ezzel a sorral, a /mnt alatt létezzen a könyvtár (nem kell hdc3-nak lennie.)
                        majd „mount -a” és kész vagy.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,281-1,290 / 4,322