Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ezt teljesen megértem, én próbáltam mindkettõt. A különbség valami hasonló:
Kmail = kb. Outlook Express
Evoluation = kb. MS Outlook
E
[align=right][snapback]88046[/snapback][/align]szép hasonlat…
killall segítõkészen elõdolgozta nekem a témát: 😀
Milyen rendszert használsz?debian sid (unstable, verzioszam jeneleg 3.1) [sid=still in development]
Uhu 1.1, ebbõl vagy hármat felügyelek kezdõ barátoknál…
volt Suse is, azt most kihagynám.Milyen csomagtípust használ?
.deb
.uhuMenyi helyet foglal a HDD-n?
nem tudom. mosthúztam fel egy debiant full grafikus felülettel (KDE+gnome+xfce4), de nem volt elég neki a 3 giga, bár nagyon a végén járt már…
ha csak xfce, akkor 1giga alatt marad.Milyen Kernelt használ (alapból)?
Uhut a gyárival,
debiant jelenleg 2.6.8-al, vagy amit szeretnél, hogy ideírjak… 😀 egy két álmatlan éjszaka, és akármi mehet…Hogyan telepítendõ (CD, ftp, etc)?
Uhu -mint tudjuk – cd
én spec. idáig debiant kizárólag netinstall változatban láttam települni, két floppyról, vagy cdrõl (kb. 100 megás cd.)A telepítéskor binárisokat telepít, vagy forrásból fordít?
csomagokat
Van-e valamilyen spc telepítõ programja (mint a SuSE YaST)?
mindkettõre igaz:
dpkg/apt
ill. ennek a grafikus arcai, bár igazából csak tudom, hogy vannak ilyenek…A felkínált alap telepítéshez szükséges-e további program telepítése?
uhu: nem tudom.
debian: van olyan „alap” telepítés, ami még Xet sem ad… 🙂 ha nem kell, akkor nem, de azért én még felrakok egy pár száz dolgot…Lehet-e neten updételni?
nana’hogy’ ;>
kohommm, na mitmondtam 🙂
ilyen erdemes a tapasztalatra hallgatni (enis probaltam a 2.6.8-at, de gany… raadasul grsec patch 2.6.7-hez van csak 🙂 )
[align=right][snapback]88015[/snapback][/align]hm… azért nem teljesen lenne korrekt egy gyári debian kernelt összehasonlítani az én kernelemmel. ha 2.6.7-es kernelt fordítottam volna és az nem menne, akkor most amiatt lennék itt…
egyébként van valahol elérhetõ configja a gyári debian-kernel csomagnak? a debian.org-on nem találtam, sem a telepítõcd-n.
tar.gz a kiterjesztése.
[align=right][snapback]88007[/snapback][/align]az nem csomag, hanem tömörített állomány. még jó hogy nem tudod telepíteni. mondjuk mc-ben nyomj rá egy entert, tömörítsd ki, és kézzel kell majd leforgatnod.
fellow:
„stfg? stfu!
http://www.hup.hu/wiki/wiki.phtml?title=Li…l_konfigurálása
„
A kernelnek átadható paraméterek (pld video=…)?
Nézd át a ‘Documentation/kernel-parameters.txt’-t.
„
:blush: Miért rakják ennyire szem elé? a szemüveget sem ott keresi az ember…rossz hír, hogy ez sem jött be.
ez a PID cucc mintha nem hozzá tartozna..„egybekent kernel-image-2.6, ha azzal megy, akkor a konfigjabol erdemes kiindulni;”
Felraktam a telepítõcdrõl a 2.6.7-t, azzal butul is jól. mostmár csak a konfigját kell llevadásznom, meg a forrását…
fellow:
„gyari kernel (bf24) megy?
nalam anno scsivel voltak ilyen problema, hogy egyszeruen megallt a boot;”Igen, csak nagyon lassú, ezért akartam egy kicsit célirányosabbat. (elég sokat vár, amíg a neki tetszõ modulokat kikeresi, és betölti.)
„”jaaj de nem szeretem, amikor azt javasolják, hogy kezdjek elõlrõl mindent… az olyan lehangoló… gondolom véletlenül sem lehet a configot csak úgy áttolni a 2.6.7es kernelbe… „
gyrosabban kesz vagy vele, mint megirod ezt a posztot;
kulonben is 100db konfigulas minimum kell…”
már van belõle vagy 20, a többirõl nem kaphtok felmentést? 😀Toma:
boot =NO-ACPI ?
a manjában nem találok ilyet, hol van errõl doksi (tudom, STFG, máskor sem találtam…)Hello!
Kérdésem:
Hogy állítom be a suse linux-ban a kmail-t, hogy köldeni és fogadni (ez már ok) tudjak e-mailt, freemailrõl. Modemes vagyok!thx
bye
[email protected]
[align=right][snapback]87473[/snapback][/align]használd a net szolgáltatód smtp szerverét. az hogy az micsoda, az rajta kell, hogy lgyen a honlapjukon.
(mit használsz? ingyenes modem, vagy valami más. pl. a freeweb smtp-je: http://freeweb.hu/info?techinfo#smtp )inkabb szerezz egy masikat. pl egy 2.6.7-et. eddig ez a legjobb a 2.6 szeriabol.
[align=right][snapback]87974[/snapback][/align]jaaj de nem szeretem, amikor azt javasolják, hogy kezdjek elõlrõl mindent… az olyan lehangoló… 🙁 gondolom véletlenül sem lehet a configot csak úgy áttolni a 2.6.7es kernelbe… 😀 😀
köszi, megoldódott a problémám
Nvidia-m van, ujratettem a driver-t
most már jó 😀üdv
Emperor
[align=right][snapback]87924[/snapback][/align]nvidia alatt a rivafvb ill. az xconfigban dri szokott gondot okozni.
volt itt róla szó, talán a debian topicok közt. nézz körül, lehet hogy még gyorsabb/stabilabb is lehet…A sima 266 az normal PCI slotos Virge volt, ezzel semmi baj nem volt, de mar nem emlekszem mivel ment, valszeg vesa, fbdev vagy s3 driverrel, 4-es X alatt.
A laptop (Crito) Virge M+ 4M kartya, szornyu gagyi, 4-es X-en csak fbdevvel ment (minden mas driverrel csontra fagyott a 4-es X alatt), az X11-hez a 3-as X SVGA drivere kellett, a Virge driverrel nem ment…
A mukodesre az mplayer sdl kimenetevel sikerult fullscreenben is ravenni.
Igazabol a hankartya is szopatott, (Ess1817 ISA) ennek az oss driver nem fekudt annyira, alsaval most is muxik szepen. Persze hozzatszem, az OS egy Debian particiora felrakott Slax, ami linkelve muxik a Debian 3-as X fent emlitett 3-as SVGA driverevel… Lehet, hogy egy tisztabb OS-sel meg jobban menne.
Ja, a divx filmek elegge erosen kodoltak, es csak merevlemezrol muxenek, (a CD is lassu), de SVCD siman megy CD-rol is. (64MB RAM)
Ezen a konfigon a Crossoverrel szepen megy az MSOFFICEXP, ugyhogy vegul is hasznalhato a gep szinte mindenre.
(Mind X-en, mind konzolon mukodik sdl-outtal a lejtszas, X-en ugye X11-el is, mert Xv nem nagyon van.. 😉 )Toma_
[align=right][snapback]87916[/snapback][/align]B) Egyszerû, kézenfekvõ, szép megoldás…
amint megoldottam a kernel gondot nekiállok egyugynilyet létrehozni … 😀 -
SzerzőBejegyzés