Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,421-3,430 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: KMail beállításai #1976217
    Bbt
    Felhasználó

      Ezt teljesen megértem, én próbáltam mindkettõt. A különbség valami hasonló:
      Kmail = kb. Outlook Express
      Evoluation = kb. MS Outlook
      E
      [align=right][snapback]88046[/snapback][/align]

      szép hasonlat…

      Hozzászólás: Melyik való nekem? (A válasz!) #1974364
      Bbt
      Felhasználó

        killall segítõkészen elõdolgozta nekem a témát: 😀
        Milyen rendszert használsz?

        debian sid (unstable, verzioszam jeneleg 3.1) [sid=still in development]
        Uhu 1.1, ebbõl vagy hármat felügyelek kezdõ barátoknál…
        volt Suse is, azt most kihagynám.

        Milyen csomagtípust használ?

        .deb
        .uhu

        Menyi helyet foglal a HDD-n?
        nem tudom. mosthúztam fel egy debiant full grafikus felülettel (KDE+gnome+xfce4), de nem volt elég neki a 3 giga, bár nagyon a végén járt már…
        ha csak xfce, akkor 1giga alatt marad.

        Milyen Kernelt használ (alapból)?

        Uhut a gyárival,
        debiant jelenleg 2.6.8-al, vagy amit szeretnél, hogy ideírjak… 😀 egy két álmatlan éjszaka, és akármi mehet…

        Hogyan telepítendõ (CD, ftp, etc)?

        Uhu -mint tudjuk – cd
        én spec. idáig debiant kizárólag netinstall változatban láttam települni, két floppyról, vagy cdrõl (kb. 100 megás cd.)

        A telepítéskor binárisokat telepít, vagy forrásból fordít?

        csomagokat

        Van-e valamilyen spc telepítõ programja (mint a SuSE YaST)?
        mindkettõre igaz:
        dpkg/apt
        ill. ennek a grafikus arcai, bár igazából csak tudom, hogy vannak ilyenek…

        A felkínált alap telepítéshez szükséges-e további program telepítése?

        uhu: nem tudom.
        debian: van olyan „alap” telepítés, ami még Xet sem ad… 🙂 ha nem kell, akkor nem, de azért én még felrakok egy pár száz dolgot…

        Lehet-e neten updételni?

        nana’hogy’ ;>

        Hozzászólás: 333 Mz, 2.6.8 kernel fordítás utáni gond #1976525
        Bbt
        Felhasználó

          kohommm, na mitmondtam 🙂
          ilyen erdemes a tapasztalatra hallgatni (enis probaltam a 2.6.8-at, de gany… raadasul grsec patch 2.6.7-hez van csak 🙂 )
          [align=right][snapback]88015[/snapback][/align]

          hm… azért nem teljesen lenne korrekt egy gyári debian kernelt összehasonlítani az én kernelemmel. ha 2.6.7-es kernelt fordítottam volna és az nem menne, akkor most amiatt lennék itt…

          egyébként van valahol elérhetõ configja a gyári debian-kernel csomagnak? a debian.org-on nem találtam, sem a telepítõcd-n.

          Hozzászólás: Hiányzik az installpkg #1976543
          Bbt
          Felhasználó

            tar.gz  a kiterjesztése.
            [align=right][snapback]88007[/snapback][/align]

            az nem csomag, hanem tömörített állomány. még jó hogy nem tudod telepíteni. mondjuk mc-ben nyomj rá egy entert, tömörítsd ki, és kézzel kell majd leforgatnod.

            Hozzászólás: 333 Mz, 2.6.8 kernel fordítás utáni gond #1976523
            Bbt
            Felhasználó

              fellow:
              „stfg? stfu!
              http://www.hup.hu/wiki/wiki.phtml?title=Li…l_konfigurálása

              A kernelnek átadható paraméterek (pld video=…)?
              Nézd át a ‘Documentation/kernel-parameters.txt’-t.

              :blush: Miért rakják ennyire szem elé? a szemüveget sem ott keresi az ember…

              rossz hír, hogy ez sem jött be.
              ez a PID cucc mintha nem hozzá tartozna..

              „egybekent kernel-image-2.6, ha azzal megy, akkor a konfigjabol erdemes kiindulni;”

              Felraktam a telepítõcdrõl a 2.6.7-t, azzal butul is jól. mostmár csak a konfigját kell llevadásznom, meg a forrását…

              Hozzászólás: 333 Mz, 2.6.8 kernel fordítás utáni gond #1976520
              Bbt
              Felhasználó

                fellow:
                „gyari kernel (bf24) megy?
                nalam anno scsivel voltak ilyen problema, hogy egyszeruen megallt a boot;”

                Igen, csak nagyon lassú, ezért akartam egy kicsit célirányosabbat. (elég sokat vár, amíg a neki tetszõ modulokat kikeresi, és betölti.)

                „”jaaj de nem szeretem, amikor azt javasolják, hogy kezdjek elõlrõl mindent… az olyan lehangoló… gondolom véletlenül sem lehet a configot csak úgy áttolni a 2.6.7es kernelbe… „
                gyrosabban kesz vagy vele, mint megirod ezt a posztot;
                kulonben is 100db konfigulas minimum kell…”
                már van belõle vagy 20, a többirõl nem kaphtok felmentést? 😀

                Toma:
                boot =NO-ACPI ?
                a manjában nem találok ilyet, hol van errõl doksi (tudom, STFG, máskor sem találtam…)

                Hozzászólás: KMail beállításai #1976211
                Bbt
                Felhasználó

                  Hello!

                  Kérdésem:
                  Hogy állítom be a suse linux-ban a kmail-t, hogy köldeni és fogadni (ez már ok) tudjak e-mailt, freemailrõl. Modemes vagyok!

                  thx

                  bye
                  [email protected]
                  [align=right][snapback]87473[/snapback][/align]

                  használd a net szolgáltatód smtp szerverét. az hogy az micsoda, az rajta kell, hogy lgyen a honlapjukon.
                  (mit használsz? ingyenes modem, vagy valami más. pl. a freeweb smtp-je: http://freeweb.hu/info?techinfo#smtp )

                  Hozzászólás: 333 Mz, 2.6.8 kernel fordítás utáni gond #1976518
                  Bbt
                  Felhasználó

                    inkabb szerezz egy masikat. pl egy 2.6.7-et. eddig ez a legjobb a 2.6 szeriabol.
                    [align=right][snapback]87974[/snapback][/align]

                    jaaj de nem szeretem, amikor azt javasolják, hogy kezdjek elõlrõl mindent… az olyan lehangoló… 🙁 gondolom véletlenül sem lehet a configot csak úgy áttolni a 2.6.7es kernelbe… 😀 😀

                    Hozzászólás: Mplayer probléma #1975976
                    Bbt
                    Felhasználó

                      köszi, megoldódott a problémám
                      Nvidia-m van, ujratettem a driver-t
                      most már jó 😀

                      üdv
                      Emperor
                      [align=right][snapback]87924[/snapback][/align]

                      nvidia alatt a rivafvb ill. az xconfigban dri szokott gondot okozni.
                      volt itt róla szó, talán a debian topicok közt. nézz körül, lehet hogy még gyorsabb/stabilabb is lehet…

                      Hozzászólás: Mplayer probléma #1975975
                      Bbt
                      Felhasználó

                        A sima 266 az normal PCI slotos Virge volt, ezzel semmi baj nem volt, de mar nem emlekszem mivel ment, valszeg vesa, fbdev vagy s3 driverrel, 4-es X alatt.
                        A laptop (Crito) Virge M+ 4M kartya, szornyu gagyi, 4-es X-en csak fbdevvel ment (minden mas driverrel csontra fagyott a 4-es X alatt), az X11-hez a 3-as X SVGA drivere kellett, a Virge driverrel nem ment…
                        A mukodesre az mplayer sdl kimenetevel sikerult fullscreenben is ravenni.
                        Igazabol a hankartya is szopatott, (Ess1817 ISA) ennek az oss driver nem fekudt annyira, alsaval most is muxik szepen. Persze hozzatszem, az OS egy Debian particiora felrakott Slax, ami linkelve muxik a Debian 3-as X fent emlitett 3-as SVGA driverevel… Lehet, hogy egy tisztabb OS-sel meg jobban menne.
                        Ja, a divx filmek elegge erosen kodoltak, es csak merevlemezrol muxenek, (a CD is lassu), de SVCD siman megy CD-rol is. (64MB RAM)
                        Ezen a konfigon a Crossoverrel szepen megy az MSOFFICEXP, ugyhogy vegul is hasznalhato a gep szinte mindenre.
                        (Mind X-en, mind konzolon mukodik sdl-outtal a lejtszas, X-en ugye X11-el is, mert Xv nem nagyon van.. 😉 )

                        Toma_
                        [align=right][snapback]87916[/snapback][/align]

                        B) Egyszerû, kézenfekvõ, szép megoldás…
                        amint megoldottam a kernel gondot nekiállok egyugynilyet létrehozni … 😀

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,421-3,430 / 4,322