Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,451-3,460 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kocsma topik #1947933
    Bbt
    Felhasználó

      Ráadásul a német kultúra nem is igazán engedi meg a lopást.:) Na ezzel, nem akartam semmire célozni.
      [align=right][snapback]87249[/snapback][/align]

      Bizony. Náluk idáig a win is legális volt, tehát egyszer már kiadtak rá pénzt.

      Hozzászólás: Xfce4: probléma kilépéskor #1975399
      Bbt
      Felhasználó

        Bbt:
        „fentebb említetted, hogy errõl késõbb lesz szó…”
        ja, mert a szoveget copy&paste a debian_desktopbol; ott lesz kesobb szo a cdirasrol, es a sudo szuksegessegerol;

        „Igen, megy, csak elõbb végig akarom zongorázni mi lehet az ok, nem akarok fölöslegesen égni…  mostanában már sikerült néhányszor… pl. észrevettem, hogy ha evolution meg van nyitva, mikor újra akarok indítani, akkor nagy rendszerességgel kapom a hibaüzenetet (8ból 6 v. 7), míg pl. mozzillára vagy openofficera alig jön elõ. (6ból kettõ.) persze lehet, ennek semmi köze hozzá…”
        ez elvileg nem jo megoldas, de: hasznalj normalisan megirt programokat:
        evo -> sylpheed-claws
        mozilla -> o/a
        openoffice -> abiword
        [align=right][snapback]86975[/snapback][/align]

        :icon_redface: :icon_redface: :icon_redface: értem…

        program cseréken még gondolkozom… 🙂

        Hozzászólás: a linux és a lányok #1969750
        Bbt
        Felhasználó

          Hozzad ,hozzad , nekem kell tanulni linuxot  😀  😀  😀
          [align=right][snapback]87095[/snapback][/align]

          nekünk is, nekük is!…

          Hozzászólás: Gnome 2.8 telepítés #1975239
          Bbt
          Felhasználó

            egyébként, ha már mindenáron olyan gnome-ot akartok, ami a debian 3. (unstable) szintre SEM került be (tehát: stable-testing-unstable-és efölött van jelenleg, kb. olyan állapotban mint az 1.2-es UHU 🙂 (bár ezzel vitába lehet szálni…:) ))
            tehát ha biztosan ezt akarjátok, ez szerepel még valamelyik fórumon:
            De ne engem szidjatok, ha nagyon haavágtok valamit, nem vagyok olyan õrült, hogy kipróbáljam, tényleg mûködik-e.!!!

            Code:
            For those eager to lay their hands on GNOME 2.8, this is what you can do:
            Add these 4 lines below into your /etc/apt/sources.list:

            deb ftp://ftp.debian.org/debian ../project/experimental main
            deb-src ftp://ftp.debian.org/debian ../project/experimental main
            deb http://pkg-gnome.alioth.debian.org/debian experimental main
            deb-src http://pkg-gnome.alioth.debian.org/debian experimental main

            Then, insert the entries below into your /etc/apt/preferences (create it if there is none):
            Package: *
            Pin: release a=experimental
            Pin-Priority: 650

            Package: *
            Pin: release a=unstable
            Pin-Priority: 600

            Followed by „apt-get update && apt-get -t experimental install libgnome2-0”

            NOTE: You may find that Nautilus will install without problems but it won’t run and experience other issues like all desktop icons you may have created in GNOME 2.6 not showing up; changing desktop background not working, etc.

            Recompiling Nautilus is the only way out. The suggested solution is as follow:
            1.) apt-get -t experimental build-dep nautilus
            2.) apt-get -t experimental –build source nautilus
            3.) dpkg -i *.deb

            Should Step 2. fails i.e. building of the packages fails, you may need to do an „apt-get -t experimental upgrade’ and retry Step 2 and then proceed to Step 3. Btw, Step 2 should give all a pretty decent idea as to what Gentoo is like i.e. source compiling/building optimized packages. Go take 2-3 ciggies + maybe a jog or whatever. By the time you are done with them, the build process may still not be finished and if the build fails, it’ll mean going through the whole process again (i.e. after apt-getting the missing dependencies such as libeel-2 from either Unstable or more likely Experimental) :D. Still fancy doing a complete install this way?;)

            But should the packages build and install smoothly, lo and behold what a beauty indeed is GNOME 2.8. FYI, Ubuntu Linux (a Debian-based effort) is the first distro released with GNOME 2.8. Most of the folks behind Ubuntu are the SAME devels and maintainers behind the Debian GNOME project e.g. Jeff Waugh (also with GNOME itself), Jordi Mallach, etc.

            Szerintem inkább ne…

            Hozzászólás: x kikockasodik, ujraindul #1975686
            Bbt
            Felhasználó

              Mi volt a gond?
              A videokarid, monitorod?
              Nekem uhu1.0 alatt nincs ilyen gondom mióta a mozillát(minden cuccával) és galleont számûztem a géprõl.
              Mondhatnám azt is kis debian-om van! 😀
              [align=right][snapback]86937[/snapback][/align]

              Csak kicsit tollasabb… 😀

              Hozzászólás: Gnome 2.8 telepítés #1975238
              Bbt
              Felhasználó

                debian alatt sem egyszerû. ha az apt-source -ban bent van pl. a bme szervere, akkor az ottani 2.6-t rakja fel. ha nincs benne, akkor viszont irdatlan dep probléma van itt is.
                Debian SID 2.68

                szerintem várjatok még egy kicsit vele…

                Hozzászólás: FREEVRL + UHU Segítség #1975660
                Bbt
                Felhasználó

                  Segitsen mar egy Linux Guru!

                  [align=right][snapback]86908[/snapback][/align]

                  Azt teszi.

                  Hozzászólás: Ati radeon 9800:grafikus felulet nem indul #1975684
                  Bbt
                  Felhasználó

                    szia. fórum, ált uhu problémák, alul rendezés: cím szerint, A-Z kezdetektõl, kb. az 5. oldalon van egy pár topic ATIval, van részletes leírás is, van segítség hogy kell telepíteni rpm-et.
                    apró részletek nem hangzottak el, pl. milyen rendszer, így egy kicsit nehéz… 🙂 nézz körül, tényleg minden le van írva…
                    ja: X beállítás miatt ne telepíts újra Linuxot… /etc/XF86Config-4 a fájl, újra lehet konfigurálni az xservert.

                    Hozzászólás: Xfce4: probléma kilépéskor #1975397
                    Bbt
                    Felhasználó


                      „fellow: türelmetlenül várjuk a cdírás részt… bár az hála égnek megy rendesen… (el ne kiabáljam… )”
                      mire gondolsz?”
                      fentebb említetted, hogy errõl késõbb lesz szó…

                      „erre talan csak az xfce4 szerzoi tudjak a valaszt, bugreport?”
                      Igen, megy, csak elõbb végig akarom zongorázni mi lehet az ok, nem akarok fölöslegesen égni… 🙂 mostanában már sikerült néhányszor… pl. észrevettem, hogy ha evolution meg van nyitva, mikor újra akarok indítani, akkor nagy rendszerességgel kapom a hibaüzenetet (8ból 6 v. 7), míg pl. mozzillára vagy openofficera alig jön elõ. (6ból kettõ.) persze lehet, ennek semmi köze hozzá…

                      Hozzászólás: Kocsma topik #1947907
                      Bbt
                      Felhasználó

                        borra sör meggyötör
                        must meg aztán végképp  😀  :blink:  😀  😀
                        [align=right][snapback]86680[/snapback][/align]

                        rosszul tudod:
                        borra sör forevör… 😀 😀 😀

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,451-3,460 / 4,322