Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,441-3,450 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: UHU szerver, de honnan? #1976429
    Bbt
    Felhasználó

      Az UHU honlapról van egy link egy a szerver elõzetesre, csak nincs ott az állomány!
      [align=right][snapback]87824[/snapback][/align]

      Bizony…
      Ha egyszerûen netmegosztást akarsz két gép között, elég egy „sima” desktop uhu is.
      Egyébbként -szerintem- egy rendes szervert is össze lehetne hozni egy alap UHU-ból, de egyszerûbb lenne (és talán biztonságosabb is, bár errõl nincs tapasztalatom) pl. egy debian.

      Hozzászólás: Openvrml-0.14.3 + Mozilla 1.7.3 + Sürgõs #1976483
      Bbt
      Felhasználó

        Kösz a tanácsot Vizsla!

        Sikerült felraknom, most már csak rá kellene vennem a Mozillát, hogy használja is a plugint.
        Ezt hogy tehetem meg?
        Azt odáig tudom, hogy /home/felhasznalo/.mozilla/pluginreg.dat-ban kellene valamit ügyködnöm, de nem értem a formátumot. Vagy nem itt kell csinálni?
        wrl a kiterjesztése a vrml fájloknak.
        [align=right][snapback]87884[/snapback][/align]

        Szia!
        Ha minden igaz, indított Mozzilla szerkesztés/beállítások/haladó/parancsfájlok és bõvítmények alatt kell lennie egy javascript engedélyezése, vagy valami hasonlónak… (esetleg hasonló helyen… 🙂 )

        Hozzászólás: Kocsma topik #1947948
        Bbt
        Felhasználó

          Az „ellenõrzött szoftver” nem azt jelenti, hogy van hozzá egy elektronikus aláírás, amit vagy ismer a rendszer, vagy nem? mert ha igen, akkor egyszerûen klattyolni kell egy okét, amikor megkérdezi feltegye-e, és már fent is van a cucc. ráadásul egy jófajta féreg ellen még a napi frissítés sem véd.

          A másik ami esembe jutott srácról + 30 vírus (Ali baba + 40 rabló… 🙂 ) Többen hangoztatják/uk, hogy a rendszer telepítés, és karbantartás szakmunka ugyanolyan, mint mosógép- vagy TV-szerelés. Megcsinálhatod tenmagad is, de akkor ne lepdj meg, ha elromlik. Nem minden titkárnéni tud karbantartani egy rendszert.

          Hozzászólás: a linux és a lányok #1969783
          Bbt
          Felhasználó

            nincs olyan lehetõség (csaba), hogy pl. ez a topic ne jelenjen meg a fõoldalon? akkor nem lenne annyira szem elõtt…
            (felvetem a kérdést ha kell javaslatok alatt is… 🙂 )

            Hozzászólás: UHU csomagkezelõ #1976388
            Bbt
            Felhasználó

              Mindenkinek igaza volt 🙂 A fájl ott volt a helyén, csak megsérült.
              Ha legközelebb ilyesmi elõfordul, jelezzétek nekem légyszives. Akkor hamarabb tudom javítani.
              A linuxforumon már rendben van, az ubk-ra meg elõbb-utóbb átkerül.
              [align=right][snapback]87682[/snapback][/align]

              😀 Nincs is jobb, mint ha kéznél van a fejlesztõ…
              kösz Laci! kereshettük volna napestig… 😀

              Hozzászólás: UHU csomagkezelõ #1976386
              Bbt
              Felhasználó

                Sziasztok!

                Mindezidáig nem volt problémám a csomagkezelõvel.

                tegnap szerettem volna feltenni a Trigger -játékot, de a csomagkezelõ ezt a hibát irja ki:
                ” Couldn’t stat source package list http://uhu.linuxuser.hu ./ Packages (/var/state/apt/lists/uhu.linuxuser.hu_blaci_1.1_._Packages) – stat (2 Nem létezõ fájl vagy könyvtár)

                Couldn’t stat source package list http://uhu.linuxuser.hu ./ Packages (/var/state/apt/lists/uhu.linuxuser.hu_blaci_1.1_._Packages) – stat (2 Nem létezõ fájl vagy könyvtár)

                ha átirom a listán http://ftp.ubk.uhulinux – ra akkor is ugyanez a helyzet.
                ha kikapcsolom, nincs hibaüzenet, a többit betölti rendesen.

                Nálam ugy látszik blaci  programjai nem akarják az igazságoz.  😀

                Mi lehet a probléma?
                [align=right][snapback]87679[/snapback][/align]

                mi van az apt sources.list-ben? a csomag ott van a szerveren.

                Hozzászólás: a linux és a lányok #1969766
                Bbt
                Felhasználó

                  Persze rájöttem: iszlám. 😀
                  Persze Szaudi Arábia is jó lehet. Azt mondják, hogy alanyi (férfi) jogon valami „kis zsebpénz” jár…:)
                  [align=right][snapback]87656[/snapback][/align]

                  hm. ha jól emlékszem, az a kis zsebpénz az az iszonyú mennyiségû export olaj miatt van, és kb. egy tisztes fizetésnyi… Viszont nem nagyon hagyják honosodni a jó népet… 😀

                  Hozzászólás: Problems mounting digicam kodak dx6340 #1976069
                  Bbt
                  Felhasználó

                    megoldotam a problémát gphoto2 -vel.

                    http://www.gphoto.org
                    http://www.gphoto.org/doc/manual/using-gphoto2.html

                    m3zga
                    [align=right][snapback]87419[/snapback][/align]

                    Csak egyetlen egy dolgot árulj el: miért angolul?

                    Hozzászólás: a linux és a lányok #1969764
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Különben nem kell kétségbeesni lányok, áttérek valami muzulmán, vagy muzulmán vagy mit tudom én hitre. 🙂 Majd utánanézek, melyek azok a helyek, ahol engedélyezik ezt…:D:D:D
                      [align=right][snapback]87637[/snapback][/align]

                      Mohamed vizsla Ali… 😀

                      Hozzászólás: Kocsma topik #1947936
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Sziasztok!
                        Off nagyon, de ezt gondoltam megmutatom: gnome 2.8at gondoltam megnézem magamnak :rolleyes: néha rámjön az 5 perc. persze frissített néhány dolgot az experience lib, többek közt az apt -ot is, ami viszont rettenet bugos. gondoltam leszedem, mire ezt kaptam:

                        root@bbt:/etc/apt# apt-get remove apt
                        Csomaglisták olvasása… Done
                        Függõségi fa építése… Done
                        A következõ csomagok kerülnek ELT[code]
                        root@bbt:/etc/apt# apt-get remove apt
                        Csomaglisták olvasása… Done
                        Függõségi fa építése… Done
                        A következõ csomagok kerülnek ELT

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,441-3,450 / 4,322