Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Az UHU honlapról van egy link egy a szerver elõzetesre, csak nincs ott az állomány!
[align=right][snapback]87824[/snapback][/align]Bizony…
Ha egyszerûen netmegosztást akarsz két gép között, elég egy „sima” desktop uhu is.
Egyébbként -szerintem- egy rendes szervert is össze lehetne hozni egy alap UHU-ból, de egyszerûbb lenne (és talán biztonságosabb is, bár errõl nincs tapasztalatom) pl. egy debian.Kösz a tanácsot Vizsla!
Sikerült felraknom, most már csak rá kellene vennem a Mozillát, hogy használja is a plugint.
Ezt hogy tehetem meg?
Azt odáig tudom, hogy /home/felhasznalo/.mozilla/pluginreg.dat-ban kellene valamit ügyködnöm, de nem értem a formátumot. Vagy nem itt kell csinálni?
wrl a kiterjesztése a vrml fájloknak.
[align=right][snapback]87884[/snapback][/align]Szia!
Ha minden igaz, indított Mozzilla szerkesztés/beállítások/haladó/parancsfájlok és bõvítmények alatt kell lennie egy javascript engedélyezése, vagy valami hasonlónak… (esetleg hasonló helyen… 🙂 )Az „ellenõrzött szoftver” nem azt jelenti, hogy van hozzá egy elektronikus aláírás, amit vagy ismer a rendszer, vagy nem? mert ha igen, akkor egyszerûen klattyolni kell egy okét, amikor megkérdezi feltegye-e, és már fent is van a cucc. ráadásul egy jófajta féreg ellen még a napi frissítés sem véd.
A másik ami esembe jutott srácról + 30 vírus (Ali baba + 40 rabló… 🙂 ) Többen hangoztatják/uk, hogy a rendszer telepítés, és karbantartás szakmunka ugyanolyan, mint mosógép- vagy TV-szerelés. Megcsinálhatod tenmagad is, de akkor ne lepdj meg, ha elromlik. Nem minden titkárnéni tud karbantartani egy rendszert.
nincs olyan lehetõség (csaba), hogy pl. ez a topic ne jelenjen meg a fõoldalon? akkor nem lenne annyira szem elõtt…
(felvetem a kérdést ha kell javaslatok alatt is… 🙂 )Mindenkinek igaza volt 🙂 A fájl ott volt a helyén, csak megsérült.
Ha legközelebb ilyesmi elõfordul, jelezzétek nekem légyszives. Akkor hamarabb tudom javítani.
A linuxforumon már rendben van, az ubk-ra meg elõbb-utóbb átkerül.
[align=right][snapback]87682[/snapback][/align]😀 Nincs is jobb, mint ha kéznél van a fejlesztõ…
kösz Laci! kereshettük volna napestig… 😀Sziasztok!
Mindezidáig nem volt problémám a csomagkezelõvel.
tegnap szerettem volna feltenni a Trigger -játékot, de a csomagkezelõ ezt a hibát irja ki:
” Couldn’t stat source package list http://uhu.linuxuser.hu ./ Packages (/var/state/apt/lists/uhu.linuxuser.hu_blaci_1.1_._Packages) – stat (2 Nem létezõ fájl vagy könyvtár)Couldn’t stat source package list http://uhu.linuxuser.hu ./ Packages (/var/state/apt/lists/uhu.linuxuser.hu_blaci_1.1_._Packages) – stat (2 Nem létezõ fájl vagy könyvtár)
ha átirom a listán http://ftp.ubk.uhulinux – ra akkor is ugyanez a helyzet.
ha kikapcsolom, nincs hibaüzenet, a többit betölti rendesen.Nálam ugy látszik blaci programjai nem akarják az igazságoz. 😀
Mi lehet a probléma?
[align=right][snapback]87679[/snapback][/align]mi van az apt sources.list-ben? a csomag ott van a szerveren.
Persze rájöttem: iszlám. 😀
Persze Szaudi Arábia is jó lehet. Azt mondják, hogy alanyi (férfi) jogon valami „kis zsebpénz” jár…:)
[align=right][snapback]87656[/snapback][/align]hm. ha jól emlékszem, az a kis zsebpénz az az iszonyú mennyiségû export olaj miatt van, és kb. egy tisztes fizetésnyi… Viszont nem nagyon hagyják honosodni a jó népet… 😀
megoldotam a problémát gphoto2 -vel.
http://www.gphoto.org
http://www.gphoto.org/doc/manual/using-gphoto2.htmlm3zga
[align=right][snapback]87419[/snapback][/align]Csak egyetlen egy dolgot árulj el: miért angolul?
Különben nem kell kétségbeesni lányok, áttérek valami muzulmán, vagy muzulmán vagy mit tudom én hitre. 🙂 Majd utánanézek, melyek azok a helyek, ahol engedélyezik ezt…:D:D:D
[align=right][snapback]87637[/snapback][/align]Mohamed vizsla Ali… 😀
Sziasztok!
Off nagyon, de ezt gondoltam megmutatom: gnome 2.8at gondoltam megnézem magamnak :rolleyes: néha rámjön az 5 perc. persze frissített néhány dolgot az experience lib, többek közt az apt -ot is, ami viszont rettenet bugos. gondoltam leszedem, mire ezt kaptam:root@bbt:/etc/apt# apt-get remove apt
Csomaglisták olvasása… Done
Függõségi fa építése… Done
A következõ csomagok kerülnek ELT[code]
root@bbt:/etc/apt# apt-get remove apt
Csomaglisták olvasása… Done
Függõségi fa építése… Done
A következõ csomagok kerülnek ELT -
SzerzőBejegyzés