Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
ELaci wrote:vasy05 wrote:Van egy domainunk, csak az a domain rosszul van belinkelve, mert simán csak http://linux.cjb.hu
A Ti4200 regebbi, de a maga idejeben brutalis erovel rendelkezo DX8.x kartya, ami anno megallta a helyet. Az FX5200 pedig az FX szeria legelcseszettebb, legelfuseraltabb vacakja (amugy az egesz FX szeriaja az volt az nVidia-nak), ami valaha kijott. Ezt korrigaltak utana a Gef6 szeriaval nVidia bacsiek. FX5200 keves pipe, kicsi memoria-busz, alacsony core clock, stb. stb. Tehat ezert lehet az, hogy egy eros, regebbi DX8-as Ti4200 jobban teljesit glxgears alatt, mint egy ujabb, DX9-es (elviekben tobb feature-t tudo) kartya.
A Ti4200 regebbi, de a maga idejeben brutalis erovel rendelkezo DX8.x kartya, ami anno megallta a helyet. Az FX5200 pedig az FX szeria legelcseszettebb, legelfuseraltabb vacakja (amugy az egesz FX szeriaja az volt az nVidia-nak), ami valaha kijott. Ezt korrigaltak utana a Gef6 szeriaval nVidia bacsiek. FX5200 keves pipe, kicsi memoria-busz, alacsony core clock, stb. stb. Tehat ezert lehet az, hogy egy eros, regebbi DX8-as Ti4200 jobban teljesit glxgears alatt, mint egy ujabb, DX9-es (elviekben tobb feature-t tudo) kartya.
A naptar azt mondja, hogy a Mother `s Day 13-a lesz, pedig 6-a volt. 🙂 Gondolom 6+7, valamit elszamolt a naptar-script. Nem mintha engem ez zavarna..
msandor wrote:bepe79 wrote:msandor wrote:ugyanis Pentium név alatt tudtommal csak 233 MHz-ig jutottak, amire Te gondolsz, az Pentium 4 esetleg…A 2. resze remelem, hogy nem nekem szolt, hanem vasy kolleganak. : – )
Egyebkent gyanus nekem, szerintem a 233-as is mar MMX vagy PII volt. Valahol ott kezdodott az MMX korszak a PI utan, ami szerintem elhatarolhato a sima PI-tol, mert oriasi ugras volt.persze, hogy nem 😉 egy hardvergurunak hogy mondhatnék ilyet…
pontosítok: 166 MHz-nél jelent meg az MMX utasítás készlet, ami 233 MHz-ig ment, a „sima” Pentium pedig 200 MHz-ig….
ettől csak a mobil Pentiumok tértek el, ott valamivel tovább bírták, mivel láttam 333 MHz-es mobil Pentiumot is (MMX)mindenesetre teljesen feleslegesen kötözködünk a sráccal, már 110 hozzászólással előbb megmontdák neki, hogy csatlakozzon valami meglévő projekthez, ha tele van energiával…
na nem offolok tovább 🙂
En igazabol sajat geppel az MMX korszak utan, egy CeleronA 333-al szalltam be az ordogi korbe.
Annal huzhatobb (leggel termeszetesen) processzor meg soha az eletben nem jart a kezemben, az ugyanis a rajta levo, gagyi gyari hutovel 512 v. 514 MHz-ig ment nekem. Tehat olyan 50-60-70%-os teljesitmeny-novekedest lehetett elerni, es nem fustolt el nalam. (: A CeleronA-kat akkoriban szinten valami hihetetlen jol megcsinaltak. Termeszetesen ha jol emlekszem FSB emelessel, tehat a proci mellett minden mas is fott a gepben, dehat veszelyesen kell elni. : – DDDmsandor wrote:bepe79 wrote:msandor wrote:ugyanis Pentium név alatt tudtommal csak 233 MHz-ig jutottak, amire Te gondolsz, az Pentium 4 esetleg…A 2. resze remelem, hogy nem nekem szolt, hanem vasy kolleganak. : – )
Egyebkent gyanus nekem, szerintem a 233-as is mar MMX vagy PII volt. Valahol ott kezdodott az MMX korszak a PI utan, ami szerintem elhatarolhato a sima PI-tol, mert oriasi ugras volt.persze, hogy nem 😉 egy hardvergurunak hogy mondhatnék ilyet…
pontosítok: 166 MHz-nél jelent meg az MMX utasítás készlet, ami 233 MHz-ig ment, a „sima” Pentium pedig 200 MHz-ig….
ettől csak a mobil Pentiumok tértek el, ott valamivel tovább bírták, mivel láttam 333 MHz-es mobil Pentiumot is (MMX)mindenesetre teljesen feleslegesen kötözködünk a sráccal, már 110 hozzászólással előbb megmontdák neki, hogy csatlakozzon valami meglévő projekthez, ha tele van energiával…
na nem offolok tovább 🙂
En igazabol sajat geppel az MMX korszak utan, egy CeleronA 333-al szalltam be az ordogi korbe.
Annal huzhatobb (leggel termeszetesen) processzor meg soha az eletben nem jart a kezemben, az ugyanis a rajta levo, gagyi gyari hutovel 512 v. 514 MHz-ig ment nekem. Tehat olyan 50-60-70%-os teljesitmeny-novekedest lehetett elerni, es nem fustolt el nalam. (: A CeleronA-kat akkoriban szinten valami hihetetlen jol megcsinaltak. Termeszetesen ha jol emlekszem FSB emelessel, tehat a proci mellett minden mas is fott a gepben, dehat veszelyesen kell elni. : – DDDDe mi ebben a html meg mysql programozas? Template-eket tologatni en is tudok egy grafikus feluleten, ahogy minden mas ember is, jo hogy nem odaig sullyed a dolog, hogy windows paintbrush-al rajzolunk meg web-oldalakat. ;D
De mi ebben a html meg mysql programozas? Template-eket tologatni en is tudok egy grafikus feluleten, ahogy minden mas ember is, jo hogy nem odaig sullyed a dolog, hogy windows paintbrush-al rajzolunk meg web-oldalakat. ;D
msandor wrote:bepe79 wrote:`hyper training` ;D Hat ez jo. 😉 Bocs.nem mintha olyan lenne, hogy Intel Pentium 2400 MHz 🙂
ugyanis Pentium név alatt tudtommal csak 233 MHz-ig jutottak, amire Te gondolsz, az Pentium 4 esetleg…A 2. resze remelem, hogy nem nekem szolt, hanem vasy kolleganak. : – )
Egyebkent gyanus nekem, szerintem a 233-as is mar MMX vagy PII volt. Valahol ott kezdodott az MMX korszak a PI utan, ami szerintem elhatarolhato a sima PI-tol, mert oriasi ugras volt.msandor wrote:bepe79 wrote:`hyper training` ;D Hat ez jo. 😉 Bocs.nem mintha olyan lenne, hogy Intel Pentium 2400 MHz 🙂
ugyanis Pentium név alatt tudtommal csak 233 MHz-ig jutottak, amire Te gondolsz, az Pentium 4 esetleg…A 2. resze remelem, hogy nem nekem szolt, hanem vasy kolleganak. : – )
Egyebkent gyanus nekem, szerintem a 233-as is mar MMX vagy PII volt. Valahol ott kezdodott az MMX korszak a PI utan, ami szerintem elhatarolhato a sima PI-tol, mert oriasi ugras volt. -
SzerzőBejegyzés