kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,551-1,560 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Miért fagy le? #2001259
    kelemengabor
    Felhasználó
      Hozzászólás: *** UHU Linux 1.2 (Rajt!) [Final] *** #1998311
      kelemengabor
      Felhasználó

        Talán megváltozott ez a cím?
        [align=right][snapback]116674[/snapback][/align]

        Nem, hanem még nem létezik, mivel uhu 1.2 sem létezik.
        ftp://ftp.uhulinux.hu/pub/uhu/dev/packages/ -re írd át a tárolóknál.
        Az ub fájl pedig .uhu csomag készítésre való és egyszerû halandó nem tud vele mit kezdeni alapos rtfm-ezés nélkül, tehát felejtõs.

        Hozzászólás: Szövegcsere szkriptbõl #2001220
        kelemengabor
        Felhasználó

          Szeretnék szkriptet írni, mely konfigurációs fájlokban bizonyos szakaszokat megkeres és tartalmukat módosítja (Replace). Milyen paranccsal tehetem ezt meg?
          [align=right][snapback]116606[/snapback][/align]

          http://szabilinux.hu/verhas/perl/sop.html
          http://szabilinux.hu/verhas/perl/file.html

          Hozzászólás: nyomtató para #2001150
          kelemengabor
          Felhasználó

            Sziasztok !
            Nagy szükségem lenne a segítségetekre, UHU1.1 -et használok. A problémám az hogy nem töltõdik be a nyomtató modul, konzolon insmod-dal be tudom tölteni de kde -ben az UHU vezérlõpultban kivételes hiba feliratot kapok a nyomtatók feliratra kattintva. Elõre is kösz.
            [align=right][snapback]116435[/snapback][/align]

            Pontosan milyen nyomtatóról van szó? Kernelmodult akarsz betölteni vagy az uhu vezpult nyomtatók modulját? Korábban próbáltad már beállítani? Néha maradhat valami szemét az /etc/cups könyvtárban ami ilyet okozhat, takarítsd ki, majd rakd újra a cupsot (apt-get install –reinstall cups).

            Hozzászólás: *** UHU Linux 1.2 (Rajt!) [Final] *** #1998303
            kelemengabor
            Felhasználó

              Megoldottam 1.2 alatt is. egyszerüen átmásoltam az ide vonatkozó fájlokat. Ennek ellenére jó lenne tudni, melyik csomagban találom meg, hogy tisztességgel fel legyen telepítve.
              [align=right][snapback]116065[/snapback][/align]

              Akkor add ki 1.1 alatt a
              dpkg -S amitnemtalál
              parancsot, ez kiírja, miben van. Azt a csomagot fel lehet erõszakolni 1.2 alá is, mostanra u.i már megszûnt, olyan régi. Vagyis õket:
              libstdc++2.10-compat_2.95.3-4.5_i386.uhu
              libstdc++2.10-dev_2.95.3-5.5_i386.uhu

              Hozzászólás: *** UHU Linux 1.2 (Rajt!) [Final] *** #1998302
              kelemengabor
              Felhasználó

                Akár be is ollózhatnám a 76-os hozzászólásom. Esetleg elkészül majd mükõdõ változatba is ? Ismét 2 cd kuka.
                Megnéztem és ha frissitek 1.1 -et akkor felmegy ,de nem az oviba vagyunk.
                [align=right][snapback]115024[/snapback][/align]

                uhu devlistán felbukkant egy hasonló hibaüzenet, a vesa módban való indítás azt megoldotta. Tennél így is egy próbát?

                Hozzászólás: blackPanther #2001166
                kelemengabor
                Felhasználó

                  nevet, és jelszót kér(gondolom ez normális, csak én …..)
                  Mit adjak meg?
                  [align=right][snapback]116521[/snapback][/align]

                  http://www.blackpanther.hu/modules/xoopsfa…ex.php?cat_id=8

                  Hozzászólás: Novellszerû bejelentkezés #2001155
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    Szóval én a hasonló dolgokat szeretném elkerülni ezért rögtön azt is megkérdezném, hogy lehetne-e valahogy a /etc/shadow filet valamilyen módon védelembe venni hogy az ilyen érdekes balesetek ne történhessenek. 
                    [align=right][snapback]116485[/snapback][/align]

                    A lényegi részhez nem tudok hozzászólni, de:
                    gabor:/etc$ cat /etc/passwd
                    root:x:0:0:root:/root:/bin/bash
                    bin:x:1:1::/bin:/bin/false
                    daemon:x:2:2::/sbin:/bin/false
                    adm:x:3:3::/var/adm:/bin/false
                    lp:x:4:7::/var/spool/lpd:/bin/false
                    mail:x:8:12::/var/mail:/bin/false
                    nobody:x:99:99:Nobody:/:/bin/sh
                    postfix:x:25:25::/var/spool/postfix:/bin/false
                    sshd:x:23:23::/tmp:/bin/sh
                    uhubuild:x:82:82::/var/uhubuild:/bin/bash
                    gdm:x:201:201::/tmp:/bin/sh
                    gabor:x:1000:999:Kelemen G

                    Hozzászólás: debug #2001151
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      Anjuta is tud ilyesmit, a helyi változókat is kiírja, próbáld azzal.

                      Hozzászólás: Teljes 2 CD-s telepítés? #1999846
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        Hogy lehet eltüntetni az UHU tárcsázó ablakot mindenhonnan úgy, hogy közben ne szakadjon meg a kapcsolat?
                        [align=right][snapback]116374[/snapback][/align]

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,551-1,560 / 2,228