Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Talán megváltozott ez a cím?
[align=right][snapback]116674[/snapback][/align]Nem, hanem még nem létezik, mivel uhu 1.2 sem létezik.
ftp://ftp.uhulinux.hu/pub/uhu/dev/packages/ -re írd át a tárolóknál.
Az ub fájl pedig .uhu csomag készítésre való és egyszerû halandó nem tud vele mit kezdeni alapos rtfm-ezés nélkül, tehát felejtõs.Szeretnék szkriptet írni, mely konfigurációs fájlokban bizonyos szakaszokat megkeres és tartalmukat módosítja (Replace). Milyen paranccsal tehetem ezt meg?
[align=right][snapback]116606[/snapback][/align]http://szabilinux.hu/verhas/perl/sop.html
http://szabilinux.hu/verhas/perl/file.htmlSziasztok !
Nagy szükségem lenne a segítségetekre, UHU1.1 -et használok. A problémám az hogy nem töltõdik be a nyomtató modul, konzolon insmod-dal be tudom tölteni de kde -ben az UHU vezérlõpultban kivételes hiba feliratot kapok a nyomtatók feliratra kattintva. Elõre is kösz.
[align=right][snapback]116435[/snapback][/align]Pontosan milyen nyomtatóról van szó? Kernelmodult akarsz betölteni vagy az uhu vezpult nyomtatók modulját? Korábban próbáltad már beállítani? Néha maradhat valami szemét az /etc/cups könyvtárban ami ilyet okozhat, takarítsd ki, majd rakd újra a cupsot (apt-get install –reinstall cups).
Megoldottam 1.2 alatt is. egyszerüen átmásoltam az ide vonatkozó fájlokat. Ennek ellenére jó lenne tudni, melyik csomagban találom meg, hogy tisztességgel fel legyen telepítve.
[align=right][snapback]116065[/snapback][/align]Akkor add ki 1.1 alatt a
dpkg -S amitnemtalál
parancsot, ez kiírja, miben van. Azt a csomagot fel lehet erõszakolni 1.2 alá is, mostanra u.i már megszûnt, olyan régi. Vagyis õket:
libstdc++2.10-compat_2.95.3-4.5_i386.uhu
libstdc++2.10-dev_2.95.3-5.5_i386.uhuAkár be is ollózhatnám a 76-os hozzászólásom. Esetleg elkészül majd mükõdõ változatba is ? Ismét 2 cd kuka.
Megnéztem és ha frissitek 1.1 -et akkor felmegy ,de nem az oviba vagyunk.
[align=right][snapback]115024[/snapback][/align]uhu devlistán felbukkant egy hasonló hibaüzenet, a vesa módban való indítás azt megoldotta. Tennél így is egy próbát?
nevet, és jelszót kér(gondolom ez normális, csak én …..)
Mit adjak meg?
[align=right][snapback]116521[/snapback][/align]Szóval én a hasonló dolgokat szeretném elkerülni ezért rögtön azt is megkérdezném, hogy lehetne-e valahogy a /etc/shadow filet valamilyen módon védelembe venni hogy az ilyen érdekes balesetek ne történhessenek.
[align=right][snapback]116485[/snapback][/align]A lényegi részhez nem tudok hozzászólni, de:
gabor:/etc$ cat /etc/passwd
root:x:0:0:root:/root:/bin/bash
bin:x:1:1::/bin:/bin/false
daemon:x:2:2::/sbin:/bin/false
adm:x:3:3::/var/adm:/bin/false
lp:x:4:7::/var/spool/lpd:/bin/false
mail:x:8:12::/var/mail:/bin/false
nobody:x:99:99:Nobody:/:/bin/sh
postfix:x:25:25::/var/spool/postfix:/bin/false
sshd:x:23:23::/tmp:/bin/sh
uhubuild:x:82:82::/var/uhubuild:/bin/bash
gdm:x:201:201::/tmp:/bin/sh
gabor:x:1000:999:Kelemen GAnjuta is tud ilyesmit, a helyi változókat is kiírja, próbáld azzal.
Hogy lehet eltüntetni az UHU tárcsázó ablakot mindenhonnan úgy, hogy közben ne szakadjon meg a kapcsolat?
[align=right][snapback]116374[/snapback][/align] -
SzerzőBejegyzés