kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 821-830 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: segítsetek a program telepítésben #2015346
    kelemengabor
    Felhasználó

      Azt hiszem igazad van. Megnéztem a doksit és ott is szerepel, hogy min 64MB kell.
      Tehát szerzek még memóriát. Valami bontóban csak van 72 lábú EDO. Tudtok egyébként olyan linux-ot, ami ha csak karakteres felülettel is, de felmegy ilyen gépre?
      [align=right][snapback]144665[/snapback][/align]

      Debian.

      Hozzászólás: Teljesen kezdõ szavai #2022544
      kelemengabor
      Felhasználó

        1. ha tar.gz-bõl tömörítetted ki akkor a következõt kell tenned; belépsz a konzolba beirod h. su aztán a root jelszó, majd belépsz abba a könyvtárba, ahova kitömörítetted a Flash Playert és ezeket irod be: ./configure, enter; make, enter; make install és kész a telepítés.
        [align=right][snapback]144618[/snapback][/align]

        Igencsak érdekes lenne, ha azt a zárt forrású programot így lehetne telepíteni.

        Hozzászólás: Mi az a v4l? #2025623
        kelemengabor
        Felhasználó

          Köszönöm a választ!
          A google-t kérdeztem, de úgy tûnik, nem tudtam e témában jó kérdést feltenni. Nem is tudom, milyen kérdés lenne itt célszerû …
          [align=right][snapback]144507[/snapback][/align]

          Na mégis :angry2:
          http://www.google.co.hu/search?q=what+is+v…u-HU:unofficial

          Hozzászólás: Mi az a v4l? #2025619
          kelemengabor
          Felhasználó

            Csak röviden: Mi a video for linux (v4l)?
            [align=right][snapback]144475[/snapback][/align]

            khmm, google barátunkat kérdezted már ebben a témában? Ilyen egyszerû kérdésekben nagyon gyorsan tud segíteni :rolleyes:

            Hozzászólás: segítsetek a program telepítésben #2015340
            kelemengabor
            Felhasználó

              UHU telepítõ cd-t adtak hozzá? Ha igen, telepíts újra, akkor megadhatod azt, ami neked tetszik.
              [align=right][snapback]144430[/snapback][/align]

              Ennyire brutális megoldásra azért nincs szükség 🙂
              Szóval ha van telepítõ cd, akkor bebootolsz, karbantartó módot választod, kapsz egy piros root#: promptot. Ezután fdisk -l parancs segítségével kitalálod, hogy melyik partícióra tették a baglyot, valószínûleg van egy kis, max 500 Mb-os swap partíció, ami nálam valami ilyesmi:
              Device Boot Start End Blocks Id System
              /dev/hda2 4 36 265072+ 82 Linux swap / Solaris
              meg egy nagy, amin a rendszer van és kb azonos méretû a lemezzel, az fdisk kimenetben a sor végén pedig 83 Linux szerepel. Ez kell nekünk, a sor elején van egy /dev/hdax alakú (x=1,2…) eszköz-megjelölés, amire szükség lesz. Ezután ki kell adni a következõt:

              Code:
              mount /dev/hdax /media

              (értelemszerûen hdax az elõbb meghatározott eszközazonosító)
              ezután az
              ls /media
              hatására egy ilyesmi listát kell látnod:

              Code:
              bin   dev  home  lost+found  mnt   root  srv  tmp  var
              boot  etc  lib   media       proc  sbin  sys  usr

              Ha esetleg az fdisk szerint több nagyobb partíció is van, és nem ezt látod, akkor a másik partíció(k egyike, bár egy ilyen teszkós gépnél elég valószínûtlen hogy ez lenne a helyzet) lesz a nyerõ, ekkor umount /media paranccsal leválasztod a partíciót, majd mount /dev/hday segítségével másikat próbálsz, amíg az ls nem a fenti eredményt adja.
              Innentõl könnyû a dolog,

              Code:
              mount –bind /dev /media/dev
              mount –bind /proc /media/proc
              mount –bind /sys /media/sys
              chroot /media
              passwd root

              ekkor kér egy új jelszót a root-nak, adsz valamit, mégegyszer megkérdezi, és elvileg kész is vagy, van root jelszavad a géphez. ctrl+alt+del, és be tudsz jelentkezni, majd rootként az uhu vezérlõplton gyártasz sima felhasználót magadnak, mert rootként huzamosabb ideig használni a gépet nem egészséges.

              Hozzászólás: Ubuntu Kalauz #2025426
              kelemengabor
              Felhasználó

                Nem jó. A sudo-nak fent kell lenni, a rootnak kell.

                Nekem az kell, hogy ha kiválasztom a Gnome menüjébõl a synaptic menüelemet, akkor ne a sudo mintájára a ‘gksudo synaptic’ parancs fusson le, ami bekéri a userjelszót és rootjoggal indítja a synapticot, hanem a ‘gksu sypatic’, ami bekéri a rootjelszót és rootjoggal futtatja a synapticot.

                Ha esetleg kipróbálod a két parancsot (‘gksudo synaptic’ és ‘gksu synaptic’) akkor biztosan megérted, hogy mit szeretnék.
                [align=right][snapback]144437[/snapback][/align]

                Erre lehet az is megoldás, hogy elõkotrod a menübejegyzéseket gyártó .desktop fájlokat /usr/share/applications alatt, és átírogatod bennük az Exec= sorokat gksudo helyett gksu-ra.
                (bár ha jól emlékszem, csak a telepítéskor létrehozott juzer képes su-zni, az utána hozzáadottak már nem, tehát nem jelent biztonsági gondot, hogy akárki su-zhat – persze ha csak simán nem tetszik, azzal nem lehet vitatkozni 🙂 )

                Hozzászólás: uhu 1.2 indulási gond #2025614
                kelemengabor
                Felhasználó

                  1. Grub loading stage2…
                      (hd0,1) boot/themes/uhu has wrong format press key to continue…..
                  [align=right][snapback]144440[/snapback][/align]

                  Vagyis hibás az uhu grafikus indítóképernyõjét leíró fájl. Véletlenül nem egy 1.1-rõl frissített rendszerrel van dolgunk? A bootloader-theme-uhu csomag leszedése-visszarakása megoldja-e a problémát?
                  A 2. problémához nem tudok hozzászólni, valszeg ennek a folyománya lehet.

                  Hozzászólás: KNewSticker #2025045
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    Lehet h. béae vagyok, de én nem találom ott csak linkeket..
                    [align=right][snapback]143968[/snapback][/align]

                    Az kell, a hírolvasók azt szeretik. Másold vágólapra a hivatkozást és azt etesd meg a progival.

                    Hozzászólás: KNewSticker #2025043
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      A fõoldal bal oldali sávját nézegesd, ott van az 🙂

                      Hozzászólás: Ati radeon #1916627
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        Meg tudnád mondani hogy azt hogyan kell?? :blush:
                        [align=right][snapback]143872[/snapback][/align]

                        http://www.google.co.hu/search?q=linux+%C3…u-HU:unofficial

                      10 bejegyzés megtekintése - 821-830 / 2,228