Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Azt hiszem igazad van. Megnéztem a doksit és ott is szerepel, hogy min 64MB kell.
Tehát szerzek még memóriát. Valami bontóban csak van 72 lábú EDO. Tudtok egyébként olyan linux-ot, ami ha csak karakteres felülettel is, de felmegy ilyen gépre?
[align=right][snapback]144665[/snapback][/align]Debian.
1. ha tar.gz-bõl tömörítetted ki akkor a következõt kell tenned; belépsz a konzolba beirod h. su aztán a root jelszó, majd belépsz abba a könyvtárba, ahova kitömörítetted a Flash Playert és ezeket irod be: ./configure, enter; make, enter; make install és kész a telepítés.
[align=right][snapback]144618[/snapback][/align]Igencsak érdekes lenne, ha azt a zárt forrású programot így lehetne telepíteni.
Köszönöm a választ!
A google-t kérdeztem, de úgy tûnik, nem tudtam e témában jó kérdést feltenni. Nem is tudom, milyen kérdés lenne itt célszerû …
[align=right][snapback]144507[/snapback][/align]Na mégis :angry2:
http://www.google.co.hu/search?q=what+is+v…u-HU:unofficialCsak röviden: Mi a video for linux (v4l)?
[align=right][snapback]144475[/snapback][/align]khmm, google barátunkat kérdezted már ebben a témában? Ilyen egyszerû kérdésekben nagyon gyorsan tud segíteni :rolleyes:
UHU telepítõ cd-t adtak hozzá? Ha igen, telepíts újra, akkor megadhatod azt, ami neked tetszik.
[align=right][snapback]144430[/snapback][/align]Ennyire brutális megoldásra azért nincs szükség 🙂
Szóval ha van telepítõ cd, akkor bebootolsz, karbantartó módot választod, kapsz egy piros root#: promptot. Ezután fdisk -l parancs segítségével kitalálod, hogy melyik partícióra tették a baglyot, valószínûleg van egy kis, max 500 Mb-os swap partíció, ami nálam valami ilyesmi:
Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/hda2 4 36 265072+ 82 Linux swap / Solaris
meg egy nagy, amin a rendszer van és kb azonos méretû a lemezzel, az fdisk kimenetben a sor végén pedig 83 Linux szerepel. Ez kell nekünk, a sor elején van egy /dev/hdax alakú (x=1,2…) eszköz-megjelölés, amire szükség lesz. Ezután ki kell adni a következõt:Code:mount /dev/hdax /media(értelemszerûen hdax az elõbb meghatározott eszközazonosító)
ezután az
ls /media
hatására egy ilyesmi listát kell látnod:Code:bin dev home lost+found mnt root srv tmp var
boot etc lib media proc sbin sys usrHa esetleg az fdisk szerint több nagyobb partíció is van, és nem ezt látod, akkor a másik partíció(k egyike, bár egy ilyen teszkós gépnél elég valószínûtlen hogy ez lenne a helyzet) lesz a nyerõ, ekkor umount /media paranccsal leválasztod a partíciót, majd mount /dev/hday segítségével másikat próbálsz, amíg az ls nem a fenti eredményt adja.
Innentõl könnyû a dolog,Code:mount –bind /dev /media/dev
mount –bind /proc /media/proc
mount –bind /sys /media/sys
chroot /media
passwd rootekkor kér egy új jelszót a root-nak, adsz valamit, mégegyszer megkérdezi, és elvileg kész is vagy, van root jelszavad a géphez. ctrl+alt+del, és be tudsz jelentkezni, majd rootként az uhu vezérlõplton gyártasz sima felhasználót magadnak, mert rootként huzamosabb ideig használni a gépet nem egészséges.
Nem jó. A sudo-nak fent kell lenni, a rootnak kell.
Nekem az kell, hogy ha kiválasztom a Gnome menüjébõl a synaptic menüelemet, akkor ne a sudo mintájára a ‘gksudo synaptic’ parancs fusson le, ami bekéri a userjelszót és rootjoggal indítja a synapticot, hanem a ‘gksu sypatic’, ami bekéri a rootjelszót és rootjoggal futtatja a synapticot.
Ha esetleg kipróbálod a két parancsot (‘gksudo synaptic’ és ‘gksu synaptic’) akkor biztosan megérted, hogy mit szeretnék.
[align=right][snapback]144437[/snapback][/align]Erre lehet az is megoldás, hogy elõkotrod a menübejegyzéseket gyártó .desktop fájlokat /usr/share/applications alatt, és átírogatod bennük az Exec= sorokat gksudo helyett gksu-ra.
(bár ha jól emlékszem, csak a telepítéskor létrehozott juzer képes su-zni, az utána hozzáadottak már nem, tehát nem jelent biztonsági gondot, hogy akárki su-zhat – persze ha csak simán nem tetszik, azzal nem lehet vitatkozni 🙂 )1. Grub loading stage2…
(hd0,1) boot/themes/uhu has wrong format press key to continue…..
[align=right][snapback]144440[/snapback][/align]Vagyis hibás az uhu grafikus indítóképernyõjét leíró fájl. Véletlenül nem egy 1.1-rõl frissített rendszerrel van dolgunk? A bootloader-theme-uhu csomag leszedése-visszarakása megoldja-e a problémát?
A 2. problémához nem tudok hozzászólni, valszeg ennek a folyománya lehet.Lehet h. béae vagyok, de én nem találom ott csak linkeket..
[align=right][snapback]143968[/snapback][/align]Az kell, a hírolvasók azt szeretik. Másold vágólapra a hivatkozást és azt etesd meg a progival.
A fõoldal bal oldali sávját nézegesd, ott van az 🙂
Meg tudnád mondani hogy azt hogyan kell?? :blush:
[align=right][snapback]143872[/snapback][/align] -
SzerzőBejegyzés