Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
en az audacity-t javasolnam a krec helyett.
a debiannal nincs stabilabb. nyugodtan kerdezd meg mashol, hogy mennyire stabil a gentoo. de _ne_ a debian topicban. nemkene folytatni, mert torolni fogom a cuccokat.
ja es:
a disztribek pusztan uzleti celok miatt vannak. rengeteg ceg van, egyik kisebb, egyik nagyobb. ezert van annyi disztro. az alapmagja viszont mindnek ugyanaz: a linux kernel.
aztan, hogy kore ki milyen programokat tesz, az mar mas dolog. vannak a disztroknak sajatossagaik is, mintpl dpkg, vagy rpm (az altalad hasznalt mandrake rpm-alapu).
en szemely szerint a debian iranti elfogultsagombol kifolyolag a dpkg_alapu_disztrokat szeretem, masok az rpm_alapuakra eskusznek. izles kerdese..
ha mar ide irtal, akkor tegyel egy probat a debiannal. ha fellow segedletet hasznalod, akkor nemis lesz nehez a telepites. amugyis a debian az igazi ferfiak rendszere 😉
(ha lany vagy, akkor ertelemszeruen az igazi lanyoke is ;))hmm, erdekes, hogy ide irsz. ha mar megtetted, akkor tudom ajanlani a debian sid-et (ez egy instabil ag, viszont rettentoen naprakesz, es megbizhato).
ha nagyon kezdo vagy, az sem baj, mivel fellow kollegam egy teljesen kezdoknek szolo (aki meg sosem latott linuxot) iromanyt krealt a debian telepiteserol, es beallitasarol, erdemes elolvasnod: http://www.hup.hu/wiki/wiki.phtml?title=De…kialak%EDt%E1saa 3d gyorsitast barmilyen linuxon be lehet loni. a kerdes, hogy milyen videokartyad van.
minden variaciorol volt szo mar itt a forumon, hasznald a keresot.elmentetted? 😉
k3bsetuppal. adj root jogot a 2 filenak. (persze ezt kezzel is megteheted)
igen, ezt én is megfigyeltem…
na meg azt, h itt a moderátorok szépen hajbakapnak…
[align=right][snapback]90535[/snapback][/align]hat ez igaz, sajnos neha velem is elszall a lo, es olyanokat irok, amiket nemkene, _ezen_ majd probalok valtoztatni. de mivel ez a tulajdonsag vilageletemben elkisert, igy csak annyit tudok igerni, amit eddig is tettem: ha vkit megbantok, es ugyerzem, hogy nemvolt jogos, akkor elnezest kerek tole.
sztem annyira kicsik, meg annyira jobboldalt vannak, hogy szinte nemis lehet latni oket.
ezek a kepek itt a legkisebb baj imho..
azokat kene inkabb megvalositani, amirol az adminisztratori topicban irtunk..a noi kepekrol beszelsz? mert ha azt gusztustalannak tartod, akkor…
en inkabb meg tobbet es nagyobban kernek 🙂peeersze… 🙂 egyébként nem vagyok az ikertesója, jó messze is lakunk egymástól… 🙂 ja, és én jó 2-3 hónappal elõbb voltam itt, mint õ…
Persze meglehet, h vmelyikünk tudathasadásos… 😀 aztán 2 perc múlva jön 1 válasz ide xcut-tól… 🙂 azaz tõlem… 😉fellowba eszem ágában nem volt belekötni… 🙂 nézd csak végig a topikot… 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
kl223
[align=right][snapback]90508[/snapback][/align]jojo 🙂
egyebkent jol elbeszelgetunk itt, de az adminok rank se bagoznak, pedig felmerult mar itt egy-ket megfontolando dolog…
-
SzerzőBejegyzés