kisbetu

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 18,651-18,660 / 19,719
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: vinyós kérdés #1984914
    kisbetu
    Felhasználó

      Kurt Kft. (ha letezik meg ilyen)

      Hogyne létezne!

      Hozzászólás: Guest/Anonym vs Reg/Nick #1983138
      kisbetu
      Felhasználó

        Nos, nem csalódtam.

        Nemcsak megjegyzi, hogy mellik témához ugattam hozzá, hanem viszonylag feltûnõem még a képembe is vágja.

        Aki grafikus böngészõt használ (ki nem?), az a topiklista bal oldalán színes borítékokat lát.
        A boríték közepére ejtett pötty jelzi, hogy az adott témába már betettem a kézjegyem.

        Hozzászólás: Guest/Anonym vs Reg/Nick #1983137
        kisbetu
        Felhasználó

          Viszont eszembe jutott hogy én errõl már írtam a linux fórumon. Nosza bejelentkeztem, és… azt hiszitek megtaláltam?
          Egyszerûen nem értem, hogy ALAPB

          Hozzászólás: Nyelvi flame-topik #1984947
          kisbetu
          Felhasználó

            Most jövök egy másik topikból. Ez egy válasz egy kérédsre:

            Azért ez a man le van forditva magyarra ,nem mindegy. Csak el kell olvasni.
            [align=right][snapback]97706[/snapback][/align]

            Mintha mégse lenne olyan fontos az angol nyelv…

            Hozzászólás: Nyelvi flame-topik #1984946
            kisbetu
            Felhasználó

              A biblia nyelve meg a latin, mégis a világ legtöbb nyelvére lefordított szakirodalmi mû.

              Hozzászólás: Nyelvi flame-topik #1984944
              kisbetu
              Felhasználó

                Az a helyzet, hogy a számítástechnika nyelve az angol

                Ezt pl. Franciaországban ne említsd meg.

                digitális macskakaparás

                Ez aranyos!

                Hozzászólás: Hálozati nyomtató felvétele #1984904
                kisbetu
                Felhasználó

                  a  Segédprogramok, Nyomtatás ,nyomtatok nál

                  Melyik SUSE, melyik KDE (vagy mi)?
                  Mert az én 8.2-mnek nincs ilyen a menüjében.

                  Hozzászólás: Nyelvi flame-topik #1984942
                  kisbetu
                  Felhasználó

                    Tehát akkor itt egy idézet, ami a topik létrejöttét motiválta:

                    A magyar nyelv nemzeti létezésünk legfontosabb megnyilatkozása, nemzeti hovatartozásunk kifejezôje, a magyar kultúra és tudomány, illetve a tájékoztatás legfôbb hordozója. Ezért a magyar nyelv védelme, átörökítése az utódokra, nyelvi környezetünk épségének megóvása, egészséges alkalmazkodóképességének fenntartása a ma élô nemzedékek közös felelôssége.

                    A magyar nyelv – a magyarság befogadó gondolkodásmódjának megfelelôen – mindmáig képes volt a külsô nyelvi hatások nyelvi rendszerünkbe építésére. Nyelvünk hu tükre a magyar nemzet történelmi útjának, a nyelvfejlôdés honfoglalást megelôzô állomásaitól a középkori európai kultúra közös forrását jelentô latin nyelvuség meghatározó szerepén át a magyar nyelv tudatos formálására, a modern magyar nyelv megteremtésére irányuló XIX. századi nyelvújításig, napjainkig.

                    A legutóbbi évtizedekben bekövetkezett technikai fejlôdés a távközlés és a tömegtájékoztatás olyan új lehetôségeit bontakoztatta ki, amelyek jelentôs hatással vannak minden nemzet nyelvére. Az állandósult és megsokasodott idegen nyelvi hatásokkal a magyar nyelv nehezen képes megbirkózni. A nyelv fejlôdése elengedhetetlen társadalmi szükséglet. A nemkívánatos nyelvi hatások ellensúlyozása azonban törvényhozási lépéseket is szükségessé tehet.

                    Az Alkotmány 61. §-ában biztosított információszabadság tényleges gyakorlásának is elemi feltétele, hogy a Magyar Köztársaság állampolgárainak lehetôségük legyen a hozzájuk címzett, közérdeklôdésre számot tartó közlemények magyar nyelven való megismerésére, befogadására.

                    A magyar nyelv megóvása közérdek. Védelme megkívánja a társadalom, a közélet, különösen a gazdasági, politikai és kulturális szereplôk megkülönböztetett figyelmét.

                    (2001. évi XCVI. törvény bevezetõje)

                    A szöveg idáig érdekes.
                    (

                    Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972574
                    kisbetu
                    Felhasználó

                      Már megint én:

                      Az XP-fikázó topikot átröptettem a kávézóba.
                      Ha nagyon flémbe fordul, be is záródhat…

                      Hozzászólás: Hálozati nyomtató felvétele #1984902
                      kisbetu
                      Felhasználó

                        Valakinek már írtam: egyszerûen szétnézett a hálón, és szállította a megtalált nyomtató címét.

                      10 bejegyzés megtekintése - 18,651-18,660 / 19,719