Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
ahogy Gabi mondta felcsatolod loopként az iso-t, az mplayer menüjében pedig megadod dvd eszköznek az iso csatolási pontját és csá’
ok.
Viszont az openoofice és a firefox az nem a linux miatt töltõdik lassan, hanem ezek az említett szoftverek „”jellemzõi””… 🙁 Ezek win alatt is lassan töltõdnek.Fenetudja inkább a személyre szabhatóság.. Egy pda-s win totállezúzva – magszinten tudtommal megás nagyságrendû, errefel egy lin kernelt célterületre 500k-ra is tudok fordítani…
Igen, így már tisztább. Aranyszabály: ami mûködik, azt ne bántsd. Amennyiben az északi híd memvezérlõjét – agp kapcsát, déli híd hdd vezérlõjét, alaplapra forrasztott lan tés hangot képes normálisan kezelni a rendszered alapból, akkor ne buzeráld — egy új agpart vezérlõt pl az nvidia grafkártyák drivere úgy is felpakol…
Teljesítménybeli és minõségbeli külömbséget nagy mértékben ne várj a drivercseréktõl. Amit a kernel / rendszermappák kezelnek, azt javarészt kompromisszumoktól mentesen teszik.
egy cseppet komolyabb indokot pls.
nForce2-es Intel-es alaplapja van
egy típust pls mert ilyet még nem hallottam.
egyébként hang ilyesmi (3d video kivételével) már kernelbõl / egyéb alapmodulokból / xbõl jön, a kernelfában stb-ben fellelhetõ legfrisebb kódokkal. Ha nem, akkor pölö nvidia unified driver, és arra meg az nvidia graphics driver és kész is.
1., ez várható, mivel elég komplex a grafikája, ráadásul pörgethetõ-forgatható meg ilyesmi
2., a runszkriptes cucc (fõoldali hír) alapból en, és mellette van még vagy 5-6 lng file, amire át lehet állítani. apropó a deb packos gáma menüjében nem tudod a language-t állítani?Erdekes problemara akadtam…
Miutan kilepek a Glest-bol (amugy ez szepen megy), atallitja a billentyuzetem angolra, (az XF86Config-ban ekkor is a magyar szerepel). Ujrainditas utan ismet magyar lesz.
UHU 1.1-t hasznalok.
Nem tapasztalt vki ilyesmit?de nálam is jelen van — viszont olyannyira elállítja, hogy a kxkb hibát is jelez és csak kde cc – bõl tudom visszaállítani. a billentyûzet típusa vész el, ergo a 104g pc billentyû típus törlõdik az en ill hu beállításból így minden visszavált kde defaultra.
-ok ez a „ne zárjuk ki téma” jobban belegondolva igaz.
-a különdíj sztem minden téren nagy ötlet így most is jöhet
-én javaslom a két képes indulást, bár az elõzõben én is egyel indultam — ebben a két képes dologban mindenkinek a jól felfogott érdeke, hogy egy képpel menjen — de kitudja hátha van két értelmes shotja is. Szabályozással meg lehet fogni h 1 személytõl ne lehessen két dobogós kép.
-Ineten látok mostanság olyan képeket melyek extémbe nagyítva elárulják h kisebb montírozással készültek, így az esetleges összeszerkesztett „cheat” képeket vhogy elõre ki kellene szûrni egy szabályozással + 1-2 desktophasználat közbeni shotverziót is kérni kellene a nevezett képhez, mert ha több képet kell „cheat” kiszerkeszteni, karambatémákat kézzel (gimppel) átírni az már nehezebben kivitelezhetõ.
-az indulási összeg jó lenne ha menne sms-el is, bár tudom h a fele a szolgáltatónál landol-a szabályozásban legyen megkötve hogy linuxos desktop (ne legyen win meg ilyesmi)
-a zsûrizésig tartó pontrendszerre kellene kitalálni vmit h belsõ hálóról ne lehessen „felpumpálni” egy kép pontjait, és pl a pontszámok tekintetében elsõ 10 közül választana tovább a zsûri elsõ hármat.
-az elõzõ desktop versenyen kiforrt zsûrizési rendszert sztem szintén fel lehet használni (5-6 zsûritag)
-érdemes lenne elgondolkodni azon, h a nevezõk esetleg befizetnek egy jelképes értékû összeget v sms — mivel a díjazás nem kicsi.az utolsó tétel sztem egész komollyá tenné a dolgot, mit szóltok hozzá, lenne-e ilyesmire hajlandóság?
-
SzerzőBejegyzés