kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,261-1,270 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: DVD iso lejátszása #2008978
    kovi
    Felhasználó

      ahogy Gabi mondta felcsatolod loopként az iso-t, az mplayer menüjében pedig megadod dvd eszköznek az iso csatolási pontját és csá’

      Hozzászólás: Alaplapi driver #2009037
      kovi
      Felhasználó

        ok.
        Viszont az openoofice és a firefox az nem a linux miatt töltõdik lassan, hanem ezek az említett szoftverek „”jellemzõi””… 🙁 Ezek win alatt is lassan töltõdnek.

        Hozzászólás: Alaplapi driver #2009035
        kovi
        Felhasználó

          Fenetudja inkább a személyre szabhatóság.. Egy pda-s win totállezúzva – magszinten tudtommal megás nagyságrendû, errefel egy lin kernelt célterületre 500k-ra is tudok fordítani…

          Hozzászólás: Alaplapi driver #2009033
          kovi
          Felhasználó

            Igen, így már tisztább. Aranyszabály: ami mûködik, azt ne bántsd. Amennyiben az északi híd memvezérlõjét – agp kapcsát, déli híd hdd vezérlõjét, alaplapra forrasztott lan tés hangot képes normálisan kezelni a rendszered alapból, akkor ne buzeráld — egy új agpart vezérlõt pl az nvidia grafkártyák drivere úgy is felpakol…

            Teljesítménybeli és minõségbeli külömbséget nagy mértékben ne várj a drivercseréktõl. Amit a kernel / rendszermappák kezelnek, azt javarészt kompromisszumoktól mentesen teszik.

            Hozzászólás: #2008740
            kovi
            Felhasználó

              egy cseppet komolyabb indokot pls.

              Hozzászólás: Alaplapi driver #2009031
              kovi
              Felhasználó

                nForce2-es Intel-es alaplapja van

                egy típust pls mert ilyet még nem hallottam.

                egyébként hang ilyesmi (3d video kivételével) már kernelbõl / egyéb alapmodulokból / xbõl jön, a kernelfában stb-ben fellelhetõ legfrisebb kódokkal. Ha nem, akkor pölö nvidia unified driver, és arra meg az nvidia graphics driver és kész is.

                Hozzászólás: Ezt láttátok már? .::glest::. #2005307
                kovi
                Felhasználó

                  1., ez várható, mivel elég komplex a grafikája, ráadásul pörgethetõ-forgatható meg ilyesmi
                  2., a runszkriptes cucc (fõoldali hír) alapból en, és mellette van még vagy 5-6 lng file, amire át lehet állítani. apropó a deb packos gáma menüjében nem tudod a language-t állítani?

                  Hozzászólás: Ezt láttátok már? .::glest::. #2005305
                  kovi
                  Felhasználó

                    Erdekes problemara akadtam…
                    Miutan kilepek a Glest-bol (amugy ez szepen megy), atallitja a billentyuzetem angolra, (az XF86Config-ban ekkor is a magyar szerepel). Ujrainditas utan ismet magyar lesz.
                    UHU 1.1-t hasznalok.
                    Nem tapasztalt vki ilyesmit?

                    de nálam is jelen van — viszont olyannyira elállítja, hogy a kxkb hibát is jelez és csak kde cc – bõl tudom visszaállítani. a billentyûzet típusa vész el, ergo a 104g pc billentyû típus törlõdik az en ill hu beállításból így minden visszavált kde defaultra.

                    Hozzászólás: Pályázatok, versenyek, pénzdíjak #2008629
                    kovi
                    Felhasználó

                      -ok ez a „ne zárjuk ki téma” jobban belegondolva igaz.
                      -a különdíj sztem minden téren nagy ötlet így most is jöhet
                      -én javaslom a két képes indulást, bár az elõzõben én is egyel indultam — ebben a két képes dologban mindenkinek a jól felfogott érdeke, hogy egy képpel menjen — de kitudja hátha van két értelmes shotja is. Szabályozással meg lehet fogni h 1 személytõl ne lehessen két dobogós kép.
                      -Ineten látok mostanság olyan képeket melyek extémbe nagyítva elárulják h kisebb montírozással készültek, így az esetleges összeszerkesztett „cheat” képeket vhogy elõre ki kellene szûrni egy szabályozással + 1-2 desktophasználat közbeni shotverziót is kérni kellene a nevezett képhez, mert ha több képet kell „cheat” kiszerkeszteni, karambatémákat kézzel (gimppel) átírni az már nehezebben kivitelezhetõ.
                      -az indulási összeg jó lenne ha menne sms-el is, bár tudom h a fele a szolgáltatónál landol

                      Hozzászólás: Pályázatok, versenyek, pénzdíjak #2008625
                      kovi
                      Felhasználó

                        -a szabályozásban legyen megkötve hogy linuxos desktop (ne legyen win meg ilyesmi)
                        -a zsûrizésig tartó pontrendszerre kellene kitalálni vmit h belsõ hálóról ne lehessen „felpumpálni” egy kép pontjait, és pl a pontszámok tekintetében elsõ 10 közül választana tovább a zsûri elsõ hármat.
                        -az elõzõ desktop versenyen kiforrt zsûrizési rendszert sztem szintén fel lehet használni (5-6 zsûritag)
                        -érdemes lenne elgondolkodni azon, h a nevezõk esetleg befizetnek egy jelképes értékû összeget v sms — mivel a díjazás nem kicsi.

                        az utolsó tétel sztem egész komollyá tenné a dolgot, mit szóltok hozzá, lenne-e ilyesmire hajlandóság?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,261-1,270 / 3,700