kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,261-2,270 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: pendrive butál partícionálás #1952738
    kovi
    Felhasználó

      totális csõd. nem bootol, még floppiról sem

      „cant find knoppix filesystem”. pedig a hda eszköz látszik… még az initig sem jut el..

      szétbontom egy ext2 és egy vfatra… megy a rendszer ext2-re próbaképpen

      Hozzászólás: pendrive butál partícionálás #1952736
      kovi
      Felhasználó

        Aham, es a rendszert siman copyzom a pendrivera?

        igen kicsomagolod pl a damnsmall archívját

        Hozzászólás: pendrive butál partícionálás #1952733
        kovi
        Felhasználó

          ha rajta a rendszer a pendriveon, és az éppen mûködõ linux alatt van syslinux és mtools csomagod akkor egy terminálra

          syslinux /dev/sda

          és kész. reboot.

          ha az alaplap tudja és a pendrive sem kaka, akkor bootolnia kell. ha nem akkor bootfloppy. azt pedig így (bár sztem tudod)

          dd if=bootimageállomány.img of=/dev/fd0

          Hozzászólás: pendrive butál partícionálás #1952732
          kovi
          Felhasználó

            a zérózás totál ‘beleállt’, ctrl+c és kiírt egy rakás blablát.

            aztán a cfdisk közölte hogy üres a lemez. TUDTAM rátenni partíciót.
            aztán mkfs -t vfat /dev/sda1 és nézzenek oda ez is mûködik 🙂

            egyelõre totálsiker….. egy óra múlva megmondom hogy bootol-e….

            thnx a bátorítást mindenkinek.

            Hozzászólás: pendrive butál partícionálás #1952730
            kovi
            Felhasználó

              én tudok hw-bõl is usbbootolni, de ha nem menne, akkor egy bootfloppy, ami sda-ra irányít és kész…

              a pendrive sztem zokon vette a témát kb tíz perce csak villog 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 128 Megát usb
              2.0 – n sztem már fel kellett volna töltenie

              pendrive=poendrive

              nem baj, még türelmes vagyok
              mindjárt….

              Hozzászólás: pendrive butál partícionálás #1952727
              kovi
              Felhasználó

                Nem mindegy hogy amd, vagy gagyi pendrive.????

                igen is meg nem is. szívesebben vennének sokan Kingstont, csakhát 3* annyi.(mondjuk ehhez képest ezen a héten már a harmadik pendrive okoz fejtörést .. b@sszameg…)

                a kizérózás az ok(én is gondoltam rá), csak nem tudom hogy írom vissza az üres táblát.. mindegy most bátorságot adtál 🙂

                legfeljebb aztán sem megy a cfdsik és akkor irány garancia 🙂 muhawahaha. mindjárt jelentkezem..

                thnx

                Hozzászólás: pendrive butál partícionálás #1952723
                kovi
                Felhasználó

                  teljesen mindegy hogy amd v intel, max a csipkészlet/kernel lehet döntõ, de eredményekben (sajnos) mindegy. egy 2 forintos kártyaolvasóval és egy cf kártyával vígan lehet bootolni damnsmallt, stb … a pendriveok felével pedig nem 🙁 🙁 🙁
                  brühühühüü
                  vki…!!! na lécciii… vmi izmos partícionálásra golndoltam…. hátha bejönne

                  Hozzászólás: pendrive butál partícionálás #1952721
                  kovi
                  Felhasználó

                    nem . igazándiból az bánt hogy a gagyi flashdriveok javarésze ilyen 🙁 . meglehet hogy nem is blokkeszközként megy?

                    Hozzászólás: pendrive butál partícionálás #1952718
                    kovi
                    Felhasználó

                      hoppá a topik címében butál = brutál…
                      bocs

                      Hozzászólás: Videospecialistak ide: divx -> vcd #1947412
                      kovi
                      Felhasználó

                        glindorf oldala
                        nézd rajta a konvertwizardot. elég jó cucc

                        http://glindorf.linuxuser.hu/glinuxia/szek…es/letoltes.php

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,261-2,270 / 3,700