Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
totális csõd. nem bootol, még floppiról sem
„cant find knoppix filesystem”. pedig a hda eszköz látszik… még az initig sem jut el..
szétbontom egy ext2 és egy vfatra… megy a rendszer ext2-re próbaképpen
Aham, es a rendszert siman copyzom a pendrivera?
igen kicsomagolod pl a damnsmall archívját
ha rajta a rendszer a pendriveon, és az éppen mûködõ linux alatt van syslinux és mtools csomagod akkor egy terminálra
syslinux /dev/sda
és kész. reboot.
ha az alaplap tudja és a pendrive sem kaka, akkor bootolnia kell. ha nem akkor bootfloppy. azt pedig így (bár sztem tudod)
dd if=bootimageállomány.img of=/dev/fd0
a zérózás totál ‘beleállt’, ctrl+c és kiírt egy rakás blablát.
aztán a cfdisk közölte hogy üres a lemez. TUDTAM rátenni partíciót.
aztán mkfs -t vfat /dev/sda1 és nézzenek oda ez is mûködik 🙂egyelõre totálsiker….. egy óra múlva megmondom hogy bootol-e….
thnx a bátorítást mindenkinek.
én tudok hw-bõl is usbbootolni, de ha nem menne, akkor egy bootfloppy, ami sda-ra irányít és kész…
a pendrive sztem zokon vette a témát kb tíz perce csak villog 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 128 Megát usb
2.0 – n sztem már fel kellett volna tölteniependrive=poendrive
nem baj, még türelmes vagyok
mindjárt….Nem mindegy hogy amd, vagy gagyi pendrive.????
igen is meg nem is. szívesebben vennének sokan Kingstont, csakhát 3* annyi.(mondjuk ehhez képest ezen a héten már a harmadik pendrive okoz fejtörést .. b@sszameg…)
a kizérózás az ok(én is gondoltam rá), csak nem tudom hogy írom vissza az üres táblát.. mindegy most bátorságot adtál 🙂
legfeljebb aztán sem megy a cfdsik és akkor irány garancia 🙂 muhawahaha. mindjárt jelentkezem..
thnx
teljesen mindegy hogy amd v intel, max a csipkészlet/kernel lehet döntõ, de eredményekben (sajnos) mindegy. egy 2 forintos kártyaolvasóval és egy cf kártyával vígan lehet bootolni damnsmallt, stb … a pendriveok felével pedig nem 🙁 🙁 🙁
brühühühüü
vki…!!! na lécciii… vmi izmos partícionálásra golndoltam…. hátha bejönnenem . igazándiból az bánt hogy a gagyi flashdriveok javarésze ilyen 🙁 . meglehet hogy nem is blokkeszközként megy?
hoppá a topik címében butál = brutál…
bocsglindorf oldala
nézd rajta a konvertwizardot. elég jó cucc -
SzerzőBejegyzés