kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,561-2,570 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: uhu? (ATI (már +int)) #1916665
    kovi
    Felhasználó

      a dri modulokkal nem kell írogatnod SEMMIT. az xf86 configja radeon modul nevû cuccot tölt, ami ua mint a sourceforges cuccnál.
      és ha rám hallgatsz nem a radeonmodulokat kapod le hanem a snapshotok közül amelyik tetszik

      kell még a modutils. bocs ezt nem írtam

      nyáron ezzel ment nekem a kard, csakhát az egy régebbi snapshot volt

      ha a readmet megnézed ott van hogyan kell uninst. ha már az x is sz@r

      még1*: milyen radeon? 7x,8x stb. mert nem mindegy ám!!

      Hozzászólás: S.O.S. Nem tudok belépni a Gnome-ba! #1916385
      kovi
      Felhasználó

        minden amit írtam frontenddel van ellátva tehát nem kell gépelni stb
        minden grafikus
        majd +látod

        de teljes bizonyossággal nem lehet megmondani mi a baj
        a gép elõtt kéne ülni és végignyálazni a logokat

        Hozzászólás: S.O.S. Nem tudok belépni a Gnome-ba! #1916383
        kovi
        Felhasználó

          terminál – su -jelszó
          gdmsetup

          megnézed hogy az user nincs-e blokkolva

          majd gnomecc

          szétnézel a szolgáltatásokban (háló,hang) és pl azt mondod ne indítson szolgáltatást stb : érdekes dolgokat keresel

          ha nem jön be akkor

          uhu-control-center
          szolgáltatások
          gdm ne induljon, de most ne állítsd le
          kdm induljon de most ne indítsd
          ok
          és reboot
          kdm-rõl jelentkezz gnome-ba nézd meg megy-e
          de mivel nincs a problémás usernek homeja így a paramétereket stb nem fogja felvenni és nem lesz hibátlan a mûködése.
          majd kdm-rõl kde-ba de ott vszínûleg ok lesz minden
          gnome alkalmazás menni fog kde alól ha van gnome-libs csomagod fent(vszínû fent van mivel enélkül nem tudsz gnome-ot telepíteni sem)

          rootként a fontos anyagokat átnyomod akárhová aztán visszakpizod legrosszabb esetben

          üdv

          Hozzászólás: uhu? (ATI (már +int)) #1916661
          kovi
          Felhasználó

            8500 megy a dri modullal is ráadásul jobban mint az ati driverrel. csak s3tc nincs de a többi cucc az jobb mint az eredeti. irány a sourceforge
            a dri meghajtó meg csak egy setup.sh parancs egy terminálon azt kész. nem kell tökölnöd vele
            kell hozzá kernel forrás(sestleg headers),binutils,autoconf,ed
            ezek ott figyelnek az uhu lemezein

            Hozzászólás: k3b #1916674
            kovi
            Felhasználó

              k3b setup
              cdrdao driver(scsi protokoll) = generic mmc legyen
              és az írás sebessége az íróra szitázott érték maximum fele
              és nem árt ha a k3b setuppal megcsináltatod az fstab bejegyzéseit is
              milyen író? más sem megy=xcdroast,gtoaster??

              prósza ki, ha így sem megy majd írj +int
              a protokolloknál ha találsz vmi rád vonatkozó specifikus részt akkor azt válaszd(teac stb)

              ha megnézed rájössz hogy mirõl regélek
              üdv

              Hozzászólás: Játéklelõhely #1914458
              kovi
              Felhasználó

                ha te hackerektol vagy virosoktol(?) felsz, az mar mas teszta.

                mitõl:
                1. víruskód (wines háló 🙁 )
                1.5 ezáltal a levelezõszervert és a novellszervert is féltem.Ezt nem részletezem mert nem akarok térképet adni senkinek.Múlt héten elég sok nyûgöm volt.
                2. a tûzfalat át kell állítani. Minden idegen sz@rságot letilt. Még én állítottm be így :). Kb 2 hétig dolgozok még itt és nem fogom magamat szívatni egy kitudja hogy sikerülõ konfigolással. Vagy egy másik proxit célzok ahol linux védi a novell alapú, egyébként win2k hálót (hibrid megoldás és eléggé életképes), de azt a tûzfalat nem én állítgatom, és nem fognak a 2 szememért állítgatni rajta.
                3. a letöltési sebességet nem lehet szabályozni RENDESEN egy ilyen progival ráadásul menet közben 3-4* váltok másmilyen sebességre. Ez nálam fontos mert a netet nem csak én használom.
                4. nem bízok benne win alatt. Megnézném hogy 100 – ból hány embere használja vmilyen „rejtélyesen” nyitott porttal.

                sz@r ügy de hát ez van.

                Hozzászólás: Sim City 3000 #1912808
                kovi
                Felhasználó

                  ezek szerint NEM…. 🙁
                  +Nálam mandrake alatt is ezt csinálja. Ott is újak a rendszerkomponensek.

                  Hozzászólás: Ati radeon #1916399
                  kovi
                  Felhasználó

                    ati radeon MI?
                    7×00,8500,9xxx

                    nem mindegy

                    Hozzászólás: Videókártya driver frissítése #1915965
                    kovi
                    Felhasználó

                      2 lehetõséged van:
                      a., elmondom hogyan lehet az x-et frissíteni.Az új x-ek alapból viszik. De tutira elcseszed ha tényleg csak most ismerkedsz.

                      Hozzászólás: Sim City 3000 #1912806
                      kovi
                      Felhasználó

                        glibc probléma csakúgy mint a winex2-nél volt
                        ld-linux.so.2
                        és GLIBC2.0

                        Na ezek nem igazán kompatibilisek a nagyobb verziókkal. Az uhuban pedig ha jól látom a „régi” c könytár csak egy link az újra.
                        Varázsolni kellene egy libc kompat package-t vki hozzáértõnek. Mert ez nem kis munka és nem kevés szívás. Ha minden igaz debianra van ilyen csomi.
                        üdv

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,561-2,570 / 3,700