kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,631-2,640 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Dvix Linuxra hogyan? #1912066
    kovi
    Felhasználó

      mplayerben ott natívan a libav codec ami visszafejti a divx-et enkódolni meg tud divx kompatibilitással szal tök felesleges a divx-el pöcsölni

      ha mégis, akkoe a divx telepítés natívan abból áll hogy belépsz gazdaként
      kicsomagolod az archívot amit töltöttél
      belépsz ahová csomagoltad
      ./install.sh

      vagy ./setup
      már nem emlékszem

      mc-vel meglátod mit kel indítani a kettõ közül

      Hozzászólás: Melyik linuxot válasszam? #1912008
      kovi
      Felhasználó

        bonzai linux
        kicsi könnyû és finom
        nem a legegyszerûbb de sztem menni fog
        csak kde van benne viszont az úgy ki van könnyítve hogy csak na
        egy próbát megér
        az iso 180M, telepítve 400 M – kicsi merevlemezre ideális
        teszel rá 1 openoffice-t ha bírja a gép ramja
        minden woodís csomag imádja

        Hozzászólás: Mplayer alatt csúnya a divx #1911218
        kovi
        Felhasználó

          nyomd ki a direct renderinget de akkor erõsebb gép kell

          ha gyengébb a gép akkor fordíts 1 mplayer magadnak és megoldódik a problem, nem kell dr a gyors lejátszáshoz-mehet a feliratozás is 🙂

          Hozzászólás: Mplayer alatt csúnya a divx #1911216
          kovi
          Felhasználó

            fényerõ problem:
            a kimenetet x11-re teszed
            hogy gyors legyen nyomd be a direct renderinget(feltéve h nem feliratos a film mivel ilyenkor a feliratot a dekódoló algoritmus bekeveri a képbe és elmossa mozgatja stb) , kép eldobást.
            elindítod a lejátszást
            majd indítasz 1 terminált ahová írod:
            xgamma -gamma x.y

            1.0 (x,y)esetén az alap fényerõt jelenti
            2.0 már látványos gammakorrekció de még nem csúnya a kép
            tudod színenként is adni a gammát ha mondjuk sz@r a monitorod
            xgamma -rgamma x1.y1 -ggmma x1.y1 -bbgamma x1.y1
            aztán visszakattintasz az mplayerablakra és kiteszed fullba ‘f’-el a videofolyamot
            ennyi

            Hozzászólás: Hogyan tudok szalagos egységre menteni? #1911978
            kovi
            Felhasználó

              ha javasolhatok ilyet Kesigomu akkor a szalagot inkább hanyagolnám:
              mindazonáltal kernel modulként a szalagos egységet támogatását kapcsold be
              ha mégis akkor leginkább hp-t vennék, bár lin alatt még nem használtam de a munkahelyi ringyózszervereken ezzel tornáznak és „”jól”” megy

              javaslok inkább 40000 ft-ért 1 dvd-írót amibe 500 ft ugye a lemez és nagyon könnyen vissza lehet olvasni a mentést bárhol ahol van dvd-mondjuk még ghostolni is jó… a szalag viszont nem

              esetleg egy optikai háttértár tornyot-mondjuk hp fx-et de a lemezválasztó mechanikát nagyon nehéz lesz meghajtani mert a progija ringyózos-de nem lehetetlen megcsinálni

              szal ha rám hallgatsz akkor 1 olcsó dvd-író mivel gyorsabb biztosabb az írása vmint egyszerûbb olvasni…
              üdv

              Hozzászólás: Alaplap #1911970
              kovi
              Felhasználó

                belsõ rendszerfelügyelet
                raid
                scsi
                int modem
                int hang
                int graf
                usb2.0
                agp 8x
                stb
                mi az ami kell és mi az ami nem
                ddr memória vagy nem
                ha ddr akkor milyen(266,333,400,466 milyen eff.órajelre)
                lesz-e bõvítve vmikor a közeljövõben

                Hozzászólás: DV #1911966
                kovi
                Felhasználó

                  Ha vhogy rá tudnád venni h v4l-re dolgozzon akkor mplayerrel tudnál rögzíteni és nézni is. Ebben kérj segítséget vkitõl.
                  többet sajna személy szerint nem tudok mivel nincs ilyen ketyerém.. 🙁

                  Hozzászólás: Alaplap #1911968
                  kovi
                  Felhasználó

                    milyen athlon pontosan és mit kell hogy tudjon a lap?
                    ragaszkodsz -e márkáshoz v megelégszel 1 középszerûvel?

                    Hozzászólás: videó darabolás/mencoder #1910628
                    kovi
                    Felhasználó

                      avidemux : file-] append

                      kovi
                      Felhasználó

                        boot uhulinux
                        login root
                        szerkeszted mondjuk mc-ben f4-el a boot/grub/menu.1st filet a tudásbázisban leírtak szerint(http://www.uhulinux.hu) hogy tudj bootolni win-t. De 1 kicsit többet is mondhatnál hová és hogyan tetted az uhut és hol wan a win. Akkor konkrétat mondanék de így csak ennyi.
                        üdv

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,631-2,640 / 3,700