Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
mplayerben ott natívan a libav codec ami visszafejti a divx-et enkódolni meg tud divx kompatibilitással szal tök felesleges a divx-el pöcsölni
ha mégis, akkoe a divx telepítés natívan abból áll hogy belépsz gazdaként
kicsomagolod az archívot amit töltöttél
belépsz ahová csomagoltad
./install.shvagy ./setup
már nem emlékszemmc-vel meglátod mit kel indítani a kettõ közül
bonzai linux
kicsi könnyû és finom
nem a legegyszerûbb de sztem menni fog
csak kde van benne viszont az úgy ki van könnyítve hogy csak na
egy próbát megér
az iso 180M, telepítve 400 M – kicsi merevlemezre ideális
teszel rá 1 openoffice-t ha bírja a gép ramja
minden woodís csomag imádjanyomd ki a direct renderinget de akkor erõsebb gép kell
ha gyengébb a gép akkor fordíts 1 mplayer magadnak és megoldódik a problem, nem kell dr a gyors lejátszáshoz-mehet a feliratozás is 🙂
fényerõ problem:
a kimenetet x11-re teszed
hogy gyors legyen nyomd be a direct renderinget(feltéve h nem feliratos a film mivel ilyenkor a feliratot a dekódoló algoritmus bekeveri a képbe és elmossa mozgatja stb) , kép eldobást.
elindítod a lejátszást
majd indítasz 1 terminált ahová írod:
xgamma -gamma x.y1.0 (x,y)esetén az alap fényerõt jelenti
2.0 már látványos gammakorrekció de még nem csúnya a kép
tudod színenként is adni a gammát ha mondjuk sz@r a monitorod
xgamma -rgamma x1.y1 -ggmma x1.y1 -bbgamma x1.y1
aztán visszakattintasz az mplayerablakra és kiteszed fullba ‘f’-el a videofolyamot
ennyiha javasolhatok ilyet Kesigomu akkor a szalagot inkább hanyagolnám:
mindazonáltal kernel modulként a szalagos egységet támogatását kapcsold be
ha mégis akkor leginkább hp-t vennék, bár lin alatt még nem használtam de a munkahelyi ringyózszervereken ezzel tornáznak és „”jól”” megyjavaslok inkább 40000 ft-ért 1 dvd-írót amibe 500 ft ugye a lemez és nagyon könnyen vissza lehet olvasni a mentést bárhol ahol van dvd-mondjuk még ghostolni is jó… a szalag viszont nem
esetleg egy optikai háttértár tornyot-mondjuk hp fx-et de a lemezválasztó mechanikát nagyon nehéz lesz meghajtani mert a progija ringyózos-de nem lehetetlen megcsinálni
szal ha rám hallgatsz akkor 1 olcsó dvd-író mivel gyorsabb biztosabb az írása vmint egyszerûbb olvasni…
üdvbelsõ rendszerfelügyelet
raid
scsi
int modem
int hang
int graf
usb2.0
agp 8x
stb
mi az ami kell és mi az ami nem
ddr memória vagy nem
ha ddr akkor milyen(266,333,400,466 milyen eff.órajelre)
lesz-e bõvítve vmikor a közeljövõbenHa vhogy rá tudnád venni h v4l-re dolgozzon akkor mplayerrel tudnál rögzíteni és nézni is. Ebben kérj segítséget vkitõl.
többet sajna személy szerint nem tudok mivel nincs ilyen ketyerém.. 🙁milyen athlon pontosan és mit kell hogy tudjon a lap?
ragaszkodsz -e márkáshoz v megelégszel 1 középszerûvel?avidemux : file-] append
boot uhulinux
login root
szerkeszted mondjuk mc-ben f4-el a boot/grub/menu.1st filet a tudásbázisban leírtak szerint(http://www.uhulinux.hu) hogy tudj bootolni win-t. De 1 kicsit többet is mondhatnál hová és hogyan tetted az uhut és hol wan a win. Akkor konkrétat mondanék de így csak ennyi.
üdv -
SzerzőBejegyzés