kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,841-2,850 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Pici gond a KDE alatt. #1906147
    kovi
    Felhasználó

      bluefish-benne van ez is

      Hozzászólás: Radeon 7500 tapasztalatok? #1906112
      kovi
      Felhasználó

        [url]]http://dri.sourceforge.net/
        ehhez itt vannak driverek, amelyek megfelelõ minõségûek és jó sebességet adnak. De nem mindegy milyen verzióval próbálkozol és nem mindegy milyen verziójú a kerneled. Szóval (mivel elég régóta küzdök egy ilyen szívemhez nõtt darabbal) ha megírod milyen disztróhoz akarod használni akkor megírom hogy sztem könnyn v nehezebben megoldható a dolog. Hát ennyit tudok.

        Ja ha vennél akkor próbálj meg bba atit venni mert a ” „gagyiknál” „(noname-s pba) láttam olyat hogy ua dri-s meghajtóval az fagyott, a bba meg nem…….

        Hozzászólás: Szomszédos partíció megsérülhet?? #1905929
        kovi
        Felhasználó

          háj
          Azt nem írtad le hogy milyen programmal méreteztél! Ez fontos információ lenne.

          Múlt héten jártam úgy egy debiannal(bonzai) hogy telepítettem. Ez eddig ok. Addig próbálgattam a lelkivilágát meg állítgattam – mennyit bír – hogy kikészült. Mivel próbaparton volt így hát nem volt gáz újra felnyomni. Hiába formáztam ismét csak ext3-ra a partícióit nem tudta használni – formázás után már inicializáláskor elszállt – ami végeredményben a Te esetedhez hasonlít vmelyest. Ekkor leformáztam reiserre – reboot – majd vissza ext3-ra ekkor viszont jó volt ( a winyó meg még nagyon garos úgyhogy az is bírja az ilyen tirpákságot). Na ezzel a „tapasztalattal” nem tudtam mit kezdeni, azóta más gépen is elõforult már ilyen.A megoldás hasonlatos : leformázod mindegy milyen rendszerre csak ne olyan fs legyen mint eddig majd visszaformázol rebbot után arra ami kell Neked
          Szal mielõtt operálnál a partícióiddal csináld ezt. P@RASZT egy megoldás de hát micsináljak’ mûködött…
          nahát így jártam én..
          na hali

          Hozzászólás: winex konfiguralasa #1903868
          kovi
          Felhasználó

            jaja de az inikben van úgy hogy vegyesen keresik a ki és nagy betûket sokszáz file közt..
            ez az igazsághoz tartozik és az elõbb nem írtam bocs tehát jól meg van kavarva a sz@r

            egyébként tényleg nagyon jó progi
            töltsétek le az f360-t: brutális kidolgozás:
            nulmock ki és ‘2’ hihetetlen jó belõ nézet is dukál mellé
            sziasztok

            Hozzászólás: X MEGHAL!!!PLEASE #1905968
            kovi
            Felhasználó

              letöltötted a run-t
              alt+ctrl+f1
              bejelentkezel rootnak
              lefuttatod a runt(úgyis mc-vel fogsz pozícionálni hát csak annyi hogy nyomsz rá egy entert azt kész) és ez mindent megcsinál(kernel és glx kicsomi és make install)
              lefutott
              bemész az etc/x11 mappába és ott a configban a driver bejegyzést átírod „nv” -rõl „nvidiára”
              de lehet hogy azzal a tnt-vel(mivel 3d-ben nem igazán használható már) jobban jársz ha az alapx drivert hagyod
              nem hiszed el hogy csak újra kell indítani az x-et hanem
              reboot
              hát ennyi

              Hozzászólás: Gondok a Mandrake újratelepítésnél #1906061
              kovi
              Felhasználó

                a win gyökerében látsz egy system.1st -t.Ha gáz van a winnel akkor ezt a filet fogod és beteszed a win mappába system.dat – ként felülírva az ott lévõt.

                Hozzászólás: SOS Mplayer hogyan a kezdetektõl #1906045
                kovi
                Felhasználó

                  Túlzás nélkül mondhatom:
                  Redhat9 alatt nem olyan egyszerû:
                  Csomagokat csak a saját cd-jérõl szedhetsz le a belsõ telepítõsegéddel.
                  RPM-et kpackage-vel nem tehetsz fel mert az nincs
                  rpm hívást csinálhatsz de az egy kezdõnek átok(iszonyat sok függõség)
                  ráadásul a guihoz kellõ gtk fejlesztõi változat tudtommal nincs redhat9-hez rpm-ként(legalábbis egy hónapja még nem volt).
                  Forrásból ugyan ok, de ismételten csak kezdõkrõl beszélünk úgyhogy megint sántít mert van egy pár dolog ami hiányzik hozzá…
                  Egyszerûen tudomásul kell venni hogy a redhat bár alkalmas rá, nem otthoni szórakoztatóközpontnak készült..A susen stb tényleg megy de ott a cdn vannak a szükséges rpm-ek.Meg a többi, elõbb említett „hiányosság” nincs jelen..
                  Azért részemrõl szívesörömest segítek, ha tudok
                  sziasztok

                  Hozzászólás: SOS Mplayer hogyan a kezdetektõl #1906042
                  kovi
                  Felhasználó

                    [url]]http://www1.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/…0.tar.bz2
                    mplayer forrás a saját szerverükrõl
                    [url]]http://www1.mplayerhq.hu/MPlayer/Skin/defa…7.tar.bz2
                    hozzá a régi alapbõr
                    http://www1.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/fonts/mp-iso-8859-7.tar.bz2
                    egy betûkészlet

                    aztán olvasd el a doc mappa magyar htm-ét
                    egyébként
                    kicsomagolod a forrást, aztán belépsz oda su után:
                    ./configure
                    make
                    make install

                    ez az egyszerûbb része – ha nem kell gui akkor ez pont jó

                    ./configure –enable-gui
                    make
                    make install

                    Ez itt a GUI-val együtt – ez a bonyolultabbik része – ehhez viszont kell majd egy jó adag csomag amit nagyon nehéz lesz megszerezned

                    1elõre ennyi

                    Hozzászólás: bootolás befagy #1905972
                    kovi
                    Felhasználó

                      háj
                      ha már annyira dívik az uhumánia akkor stílusosan bebootolsz uhucd-rõl. Nézel egy memtesztet . Ha menteni kellene akkor ismét csak boot a cd–rõl átváltasz debug módba felcsatolod a partícióidat akárhová és MAGAD

                      Hozzászólás: Sos Nem tudom az ócska fatomat elõhozni #1905958
                      kovi
                      Felhasználó

                        bocsesz késtem de ok ha megoldódott
                        de az fstabot ha megszerkeszted akkor nem kell mindig odaírni a /mnt-t hanem csinálsz a gyökérben pl. egy regifat mappát és oda befûzöd a filerendszert
                        nem kell kodek. Szedd le az mplayert akár rpm-et akár a forrást és ha elolvasod a doc-t akkor menni fog
                        Mplayerben alapból van ffmpeg ami divx kompatibilitással bír

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,841-2,850 / 3,700