Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
bluefish-benne van ez is
[url]]http://dri.sourceforge.net/
ehhez itt vannak driverek, amelyek megfelelõ minõségûek és jó sebességet adnak. De nem mindegy milyen verzióval próbálkozol és nem mindegy milyen verziójú a kerneled. Szóval (mivel elég régóta küzdök egy ilyen szívemhez nõtt darabbal) ha megírod milyen disztróhoz akarod használni akkor megírom hogy sztem könnyn v nehezebben megoldható a dolog. Hát ennyit tudok.Ja ha vennél akkor próbálj meg bba atit venni mert a ” „gagyiknál” „(noname-s pba) láttam olyat hogy ua dri-s meghajtóval az fagyott, a bba meg nem…….
háj
Azt nem írtad le hogy milyen programmal méreteztél! Ez fontos információ lenne.Múlt héten jártam úgy egy debiannal(bonzai) hogy telepítettem. Ez eddig ok. Addig próbálgattam a lelkivilágát meg állítgattam – mennyit bír – hogy kikészült. Mivel próbaparton volt így hát nem volt gáz újra felnyomni. Hiába formáztam ismét csak ext3-ra a partícióit nem tudta használni – formázás után már inicializáláskor elszállt – ami végeredményben a Te esetedhez hasonlít vmelyest. Ekkor leformáztam reiserre – reboot – majd vissza ext3-ra ekkor viszont jó volt ( a winyó meg még nagyon garos úgyhogy az is bírja az ilyen tirpákságot). Na ezzel a „tapasztalattal” nem tudtam mit kezdeni, azóta más gépen is elõforult már ilyen.A megoldás hasonlatos : leformázod mindegy milyen rendszerre csak ne olyan fs legyen mint eddig majd visszaformázol rebbot után arra ami kell Neked
Szal mielõtt operálnál a partícióiddal csináld ezt. P@RASZT egy megoldás de hát micsináljak’ mûködött…
nahát így jártam én..
na halijaja de az inikben van úgy hogy vegyesen keresik a ki és nagy betûket sokszáz file közt..
ez az igazsághoz tartozik és az elõbb nem írtam bocs tehát jól meg van kavarva a sz@regyébként tényleg nagyon jó progi
töltsétek le az f360-t: brutális kidolgozás:
nulmock ki és ‘2’ hihetetlen jó belõ nézet is dukál mellé
sziasztokletöltötted a run-t
alt+ctrl+f1
bejelentkezel rootnak
lefuttatod a runt(úgyis mc-vel fogsz pozícionálni hát csak annyi hogy nyomsz rá egy entert azt kész) és ez mindent megcsinál(kernel és glx kicsomi és make install)
lefutott
bemész az etc/x11 mappába és ott a configban a driver bejegyzést átírod „nv” -rõl „nvidiára”
de lehet hogy azzal a tnt-vel(mivel 3d-ben nem igazán használható már) jobban jársz ha az alapx drivert hagyod
nem hiszed el hogy csak újra kell indítani az x-et hanem
reboot
hát ennyia win gyökerében látsz egy system.1st -t.Ha gáz van a winnel akkor ezt a filet fogod és beteszed a win mappába system.dat – ként felülírva az ott lévõt.
Túlzás nélkül mondhatom:
Redhat9 alatt nem olyan egyszerû:
Csomagokat csak a saját cd-jérõl szedhetsz le a belsõ telepítõsegéddel.
RPM-et kpackage-vel nem tehetsz fel mert az nincs
rpm hívást csinálhatsz de az egy kezdõnek átok(iszonyat sok függõség)
ráadásul a guihoz kellõ gtk fejlesztõi változat tudtommal nincs redhat9-hez rpm-ként(legalábbis egy hónapja még nem volt).
Forrásból ugyan ok, de ismételten csak kezdõkrõl beszélünk úgyhogy megint sántít mert van egy pár dolog ami hiányzik hozzá…
Egyszerûen tudomásul kell venni hogy a redhat bár alkalmas rá, nem otthoni szórakoztatóközpontnak készült..A susen stb tényleg megy de ott a cdn vannak a szükséges rpm-ek.Meg a többi, elõbb említett „hiányosság” nincs jelen..
Azért részemrõl szívesörömest segítek, ha tudok
sziasztok[url]]http://www1.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/…0.tar.bz2
mplayer forrás a saját szerverükrõl
[url]]http://www1.mplayerhq.hu/MPlayer/Skin/defa…7.tar.bz2
hozzá a régi alapbõr
http://www1.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/fonts/mp-iso-8859-7.tar.bz2
egy betûkészletaztán olvasd el a doc mappa magyar htm-ét
egyébként
kicsomagolod a forrást, aztán belépsz oda su után:
./configure
make
make installez az egyszerûbb része – ha nem kell gui akkor ez pont jó
./configure –enable-gui
make
make installEz itt a GUI-val együtt – ez a bonyolultabbik része – ehhez viszont kell majd egy jó adag csomag amit nagyon nehéz lesz megszerezned
1elõre ennyi
háj
ha már annyira dívik az uhumánia akkor stílusosan bebootolsz uhucd-rõl. Nézel egy memtesztet . Ha menteni kellene akkor ismét csak boot a cd–rõl átváltasz debug módba felcsatolod a partícióidat akárhová és MAGADbocsesz késtem de ok ha megoldódott
de az fstabot ha megszerkeszted akkor nem kell mindig odaírni a /mnt-t hanem csinálsz a gyökérben pl. egy regifat mappát és oda befûzöd a filerendszert
nem kell kodek. Szedd le az mplayert akár rpm-et akár a forrást és ha elolvasod a doc-t akkor menni fog
Mplayerben alapból van ffmpeg ami divx kompatibilitással bír -
SzerzőBejegyzés