Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,331-4,340 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: SUSE10 partició mountolás #2040675
    Macskajancsi
    Felhasználó
      Teati wrote:
      Sziasztok!

      A következõ problémám lenne:
      A frissen telepített Suse nem látja az ext3 partíciót. Az ntfs és a fat32 mûködik rendesen. UHU-Live látja és írja is. A fstabot ezzel egészítettem ki, mert õ telepítéskor kihagyta:

      /dev/hdb1 /mnt ext3 users,gid=users,umask=0002 0 0

      Macskajancsi
      Felhasználó
        tomio wrote:
        Köszönet a válaszokért/ lehetséges megoldásokért.

        (A FAT32 azért volt/van hogy legyen vmim amit mindkét OS ír/olvas)

        Kipróbálom a chown -megoldást a napokban.

        A win (ha erre gondolsz a má$ik oprendszer alatt) egy segédprogrammal írja, olvassa az ext3-at. Sõt, még 2GB-os limitje sincs.

        Hozzászólás: vmware serial(ok)nem akarnak mûködni #2048927
        Macskajancsi
        Felhasználó
          morcinyo wrote:
          Sziasztok!
          Sikeresen telepítettem a vmware programot , konfiguráltam , megkaptam a licence key-t email-ban de nem mûködik.  Másik címre is kértem , az sem jó. Az UHU-csomagból telepítettem fel a 4.5.2-es verziót. Talán kapok valami tippet, elõre is köszi.

          Lehet, hogy megváltozott a serial-ok elrendezõdése. A vmware az 5.5-nél tart. Nem lenne célszerûbb inkább azt telepíteni?

          Hozzászólás: rpm hogyan?? #1928029
          Macskajancsi
          Felhasználó
            boycott wrote:
            A gond az lehetet, hogy KDE alatt kde-s csomagokat próbált felrakni.

            Szerintem nem. Ha csak azt jelölted volna be, semmi baja nem lehetne.
            Kíváncsiságból megnéztem, milyen frissítéseket ajánl fel.

            De az utólagos bölcsesség nem egzakt tudományág.  😀

            Hozzászólás: rpm hogyan?? #1928027
            Macskajancsi
            Felhasználó
              boycott wrote:
              Az nem jött be:-)
              Nehogy már újra kelljen rakni !
              Pedig olyan jó „volt” 🙂

              Akkor majd az okosak megmondják, mi a megoldás.
              A továbbiakra nézve a tanulság kézenfekvõ.

              Véleményem szerint:
              1. A biztonsági frissítéseket jobb a YOU-re hagyni.
              2. Ha hiányzik egy programod, arra használhatod az apt-ot.
              3. Amit frissítésként felkínál, az egy lehetõség, nem kötelezettség – arról nem is beszélve, hogy félévenként jön új verzió a süsübõl, ahol eleve megkapod egy rakás szoftver legújabb, stabil, tesztelt verzióját.

              Hozzászólás: rpm hogyan?? #1928025
              Macskajancsi
              Felhasználó
                boycott wrote:
                Mindent, ami jött az apt update/upgrade -ra:-)))

                Jesszusom. Mi a bánatnak?
                Nem lehet mindent frissíteni, mert sok minden összeakadhat.
                (Nálad a feltételes mód kijelentõvé változik.  :poketoungeb:)

                Akkor most indíts a telepítõrõl egy rendszerjavítást. (vagy nem tudom, hogy a bánatba hívják pontosan)

                Olyan programot tegyél fel ezek után, amire szükséged van.
                A frissítéseknél az apt a legfrissebb verziót dobja fel, de az lehet, hogy béta vagy alpha vagy olyan verzió, amit csak a jövõ hónapban találnak ki.
                Szóval csak úgy érdemes a frissítéseket feltenni, ha PONTOSAN TUDOD, MIT CSIN

                Hozzászólás: rpm hogyan?? #1928023
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  boycott wrote:
                  Ment 🙂
                  A frissítés után nincs X.
                  Csatolom az xorg.conf-t, hátha sugallja a megoldást:-)

                  Mit tettél fel? Mit frissítettél?

                  Hozzászólás: Az UHU leszált? #2046877
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    apaszka wrote:
                    Remélem nem !
                    A linuxot bevallom férfiassssan nem ismerem még igazán,pedig nagyon bejön!Csak az a problémám vele,hogy nem tudom használni a nyomtatót ….!Nem tudom a driwereket felismertetni és telepíteni az UHU-ra.Canon i455 a nyomtatóm Samsung VP-D455í a kamerám ,Bluetooth is kellene.más nem!Ha ezeket tudnám használni,tényleg nem használnám többé a WIN-t.Pedig 3.1-gyel kezdtem sok évvel ezelõtt.

                    A nyomtatódra itt a driver: http://www.turboprint.de/
                    30 euro= kb. 7500Ft.
                    A canon enyhén szólva nem linuxbarát…. :wink1:

                    A kamerádhoz nem tudok hozzászólni.

                    Hozzászólás: Slackware cd-írás #1925017
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      deka wrote:
                      Sziasztok
                      A K3B-vel van egy kis problémám. A DVD csak kb 1 szeres sebességgel írja, és nem használja az átmeneti tárat. Az írás megkezdése elõtt pedig 8x-os sebességet ír ki. Lehet ezt valahol állítani?

                      Attól is függ, hogy milyen lemez, milyen író, az író firmware-e ismeri-e a lemezt, mert ha nem, akkor biztonsági okokból leveszi a sebességet (közben pedig lehet, hogy vadiúj 8x-osan írható lemezre akarsz pörkölni).
                      Az átmeneti tár nincs használatban, ha on the fly módban írsz.

                      Hozzászólás: rpm hogyan?? #1928020
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        boycott wrote:
                        Van megoldás?

                        1 csomag szignatúrája nincs meg, ezért levágta az összest.

                        konsole (root):
                        # apt –no-checksig –no-post install rpmkey*

                        Ez megtörtént?

                        Továbbá:

                        Disabling GPG Check

                        This is harming the security of your system, only do this if nothing else helps! Use –no-checksig instead.
                        Here you need to disable GPG checking in order for packages to install. Open „gpg-checker.conf”:

                        /etc/apt/apt.conf.d/gpg-checker.conf

                        and edit:

                        „GPG::Check true” with „GPG::Check no”

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,331-4,340 / 5,804