Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Teati wrote:Sziasztok!
A következõ problémám lenne:
A frissen telepített Suse nem látja az ext3 partíciót. Az ntfs és a fat32 mûködik rendesen. UHU-Live látja és írja is. A fstabot ezzel egészítettem ki, mert õ telepítéskor kihagyta:/dev/hdb1 /mnt ext3 users,gid=users,umask=0002 0 0
tomio wrote:Köszönet a válaszokért/ lehetséges megoldásokért.(A FAT32 azért volt/van hogy legyen vmim amit mindkét OS ír/olvas)
Kipróbálom a chown -megoldást a napokban.
A win (ha erre gondolsz a má$ik oprendszer alatt) egy segédprogrammal írja, olvassa az ext3-at. Sõt, még 2GB-os limitje sincs.
morcinyo wrote:Sziasztok!
Sikeresen telepítettem a vmware programot , konfiguráltam , megkaptam a licence key-t email-ban de nem mûködik. Másik címre is kértem , az sem jó. Az UHU-csomagból telepítettem fel a 4.5.2-es verziót. Talán kapok valami tippet, elõre is köszi.Lehet, hogy megváltozott a serial-ok elrendezõdése. A vmware az 5.5-nél tart. Nem lenne célszerûbb inkább azt telepíteni?
boycott wrote:A gond az lehetet, hogy KDE alatt kde-s csomagokat próbált felrakni.Szerintem nem. Ha csak azt jelölted volna be, semmi baja nem lehetne.
Kíváncsiságból megnéztem, milyen frissítéseket ajánl fel.De az utólagos bölcsesség nem egzakt tudományág. 😀
boycott wrote:Az nem jött be:-)
Nehogy már újra kelljen rakni !
Pedig olyan jó „volt” 🙂Akkor majd az okosak megmondják, mi a megoldás.
A továbbiakra nézve a tanulság kézenfekvõ.Véleményem szerint:
1. A biztonsági frissítéseket jobb a YOU-re hagyni.
2. Ha hiányzik egy programod, arra használhatod az apt-ot.
3. Amit frissítésként felkínál, az egy lehetõség, nem kötelezettség – arról nem is beszélve, hogy félévenként jön új verzió a süsübõl, ahol eleve megkapod egy rakás szoftver legújabb, stabil, tesztelt verzióját.boycott wrote:Mindent, ami jött az apt update/upgrade -ra:-)))Jesszusom. Mi a bánatnak?
Nem lehet mindent frissíteni, mert sok minden összeakadhat.
(Nálad a feltételes mód kijelentõvé változik. :poketoungeb:)Akkor most indíts a telepítõrõl egy rendszerjavítást. (vagy nem tudom, hogy a bánatba hívják pontosan)
Olyan programot tegyél fel ezek után, amire szükséged van.
A frissítéseknél az apt a legfrissebb verziót dobja fel, de az lehet, hogy béta vagy alpha vagy olyan verzió, amit csak a jövõ hónapban találnak ki.
Szóval csak úgy érdemes a frissítéseket feltenni, ha PONTOSAN TUDOD, MIT CSINboycott wrote:Ment 🙂
A frissítés után nincs X.
Csatolom az xorg.conf-t, hátha sugallja a megoldást:-)Mit tettél fel? Mit frissítettél?
apaszka wrote:Remélem nem !
A linuxot bevallom férfiassssan nem ismerem még igazán,pedig nagyon bejön!Csak az a problémám vele,hogy nem tudom használni a nyomtatót ….!Nem tudom a driwereket felismertetni és telepíteni az UHU-ra.Canon i455 a nyomtatóm Samsung VP-D455í a kamerám ,Bluetooth is kellene.más nem!Ha ezeket tudnám használni,tényleg nem használnám többé a WIN-t.Pedig 3.1-gyel kezdtem sok évvel ezelõtt.A nyomtatódra itt a driver: http://www.turboprint.de/
30 euro= kb. 7500Ft.
A canon enyhén szólva nem linuxbarát…. :wink1:A kamerádhoz nem tudok hozzászólni.
deka wrote:Sziasztok
A K3B-vel van egy kis problémám. A DVD csak kb 1 szeres sebességgel írja, és nem használja az átmeneti tárat. Az írás megkezdése elõtt pedig 8x-os sebességet ír ki. Lehet ezt valahol állítani?Attól is függ, hogy milyen lemez, milyen író, az író firmware-e ismeri-e a lemezt, mert ha nem, akkor biztonsági okokból leveszi a sebességet (közben pedig lehet, hogy vadiúj 8x-osan írható lemezre akarsz pörkölni).
Az átmeneti tár nincs használatban, ha on the fly módban írsz.boycott wrote:Van megoldás?1 csomag szignatúrája nincs meg, ezért levágta az összest.
konsole (root):
# apt –no-checksig –no-post install rpmkey*Ez megtörtént?
Továbbá:
Disabling GPG Check
This is harming the security of your system, only do this if nothing else helps! Use –no-checksig instead.
Here you need to disable GPG checking in order for packages to install. Open „gpg-checker.conf”:/etc/apt/apt.conf.d/gpg-checker.conf
and edit:
„GPG::Check true” with „GPG::Check no”
-
SzerzőBejegyzés