Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,621-4,630 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033676
    Macskajancsi
    Felhasználó
      daveke wrote:
      Sziasztok! Tegnap feltelepítettem a laptopomra a Suse 10.0-t, életemben elõször látok Linuxot, hát meg is vagyok lepõdve, de tetszik, csak nem értek hozzá 🙂
      Lenne egy kérdésem, letöltöttem a messenger for linux egy verzióját, RPM a kiterjesztés, megírtam Cd-re, berakom a laptopba, és azt írja ki, ha rákatt, hogy futtatás? Igen, aztán nem történik semmi.
      Segítséééééééééééééég! 🙂 Kell nekem egy messenger holnapra. Köszi. David

      Túlkomplikálod.
      Találsz olyat a feltelepített rendszereden, hogy Kmenü (tudod, ahol a dózerban van a startmenü, csak itt más a neve  :D) – Internet – Csevegés (Ez a kopete nevû program.)
      Ez a következõ protokollokat ismeri: AIM, Gadu-Gadu, Groupwise, ICQ, IRC, Jabber, MSN Messenger, SMS, Yahoo.
      Egyszerûen válaszd ki a neked szükségest, és állítsd be. (Kopete – Beállítások – A kopete beállításai – Azonosítónál „

      Hozzászólás: Magyar man lapok SUS #2039852
      Macskajancsi
      Felhasználó
        kelemengabor wrote:
        …de ettõl még kéne léteznie.

        Ha valaki megírja.
        A susehelp-hu létezik, ezt a telepítõ felrakja magyar nyelvû telepítés esetén. De ez nem man-pages.

        Hozzászólás: Telepítési gondok! Segítség! #2042413
        Macskajancsi
        Felhasználó
          libertitas wrote:
          Egyébként rpm-es formátumú progikat hol találok leginkább?

          Legegyszerûbb, ha az opensuse oldaláról a telepítési forrásokat bõvíted a yast-ban.
          További lehetõség: google – beírod a bûvös 3 betût (rpm), és felcsigázottan várod az eredményt.

          Hozzászólás: Telepítési gondok! Segítség! #2042410
          Macskajancsi
          Felhasználó
            libertitas wrote:
            [align=left]Ha rpm-bõl telepítenék, az miben változtatna a helyzeten? A fájl elég hosszú, és nem tudom mi szükséges neked belõle, így inkább csatolom, ha nem baj?![/align]

            Ha rpm-bõl telepítesz, az annyit változtat a helyzeten, hogy mindenféle machináció nélkül lesz a gépeden egy divx kodek. Azért ez nem egy elhanyagolható tényezõ.
            Honnan töltötted le ezt a fájlt? Megadnád a pontos linket? Csak mert a leírás így kezdõdik:

            „The DivX MPEG-4 Codec is a Windows installable driver. In other words, it is a DLL (dynamic linked library) that can be installed into the Windows system, and be loaded and called by any Windows applications that need to access the function of the codec.”

            Hozzászólás: Telepítési gondok! Segítség! #2042407
            Macskajancsi
            Felhasználó

              DivX-et miért nem rpm-bõl telepítesz?
              Egyébként ott látszik egy htm file, abban mi olvasható?

              Hozzászólás: Linuxhoz értõ embert keresek #2039859
              Macskajancsi
              Felhasználó
                Kata wrote:
                [gonoszkodás]
                Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972877
                Macskajancsi
                Felhasználó

                  Lezártam ezt:
                  http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=&?topic=16148.msg160707;topicseen#msg160707
                  meg ezt:
                  http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=&?topic=16147.msg160706;topicseen#msg160706

                  Hozzászólás: Linuxhoz értõ embert keresek #2039857
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    Ez is lezárva.

                    Hozzászólás: Linuxhoz értõ embert keresek #2039856
                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      Mi meg olyan fórumozókat keresünk, akik betartják a fórum netikettben leírtakat, és nem postolnak több topikba ugyanazzal.
                      Lezárva.

                      Hozzászólás: Telepítési gondok! Segítség! #2042405
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        libertitas wrote:
                        Igaz,igaz, de egyenlõre mindegy, most jó ez a 9.0.Akkor-mivel már susém van- töröljem ezt
                        a témát és írjam át a suséhez vagy megtarthatom itt?
                        Ha igen, akkor folytatom 🙂
                        Ott hagytam abba, hogy nem tudom, hogyan kell telepíteni olyan programokat, amelyek
                        .sh kiterjesztésûek-ha így kell mondani-,mert ha „simán” rákattintok a fájlra, megkérdezi hogy futtassa-e terminálban, vagy anélkül, és ha a „futtatás terminálban” parancsot választom(rákattintok :)),nem csinál
                        semmit! Ha a „sima” futtatást választom, akkor se!Egyáltalán futtatható-e ez így önmagában, minden elõzetes
                        nélkül?Ha nem, mit kell tennem ahhoz, hogy telepíteni tudjam?
                        Válaszotok elõre is kösz!
                        UI:root-ként voltam bejelentkezve!

                        Ha a kérdésed a suse-hoz kapcsolódik, akkor ott kérdezz légy szíves.

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,621-4,630 / 5,804