Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Simán másolni „röptében”, ha lehet! mp3-t írni az sem lenne rossz ill. vidiót cd-re írni.
.
Ha cd-t akarsz simán másolni akkor
dd if=/dev/cdrom of=cd.iso
Ekkor készít a cd-n levõ dolgokból egy iso-t majd:
cdrecord -eject dev=0,0,0 speed=16 cd.isoHameg mp3-t akarsz kiírni akkor arra az a jó amit írtam :
mkisofs -o valami.iso -R -J/mp3könjyvtár
cdrecord -eject -v -data speed=16 dev=0,0,0 zenék.iso]Audio cd másolás, hogy mûkszik terminálon?
Konkrét mp3-t akarsz ráírni vagy simán átmásolni az eredeti bolti zenei cd-t egy másik cdre???]A cdrecord -scanbus jelzi az cd írót, dev nélkül 0,1,0.
Nálam:
0,0,0 0) ‘IDE-CD ‘ ‘R/RW 12x8x32 ‘ ‘ 3.0’ Removable CD-ROM
0,1,0 1) ‘HL-DT-ST’ ‘DVD-ROM GDR8161B’ ‘0100’ Removable CD-ROMnálam a 0,0,0 az a cdrw
0,1,0 meg a dvdEzt most komolyan kérdem mondja meg nekem valaki otthonra egy Linuxos gépre minek vírusírtó???
A Vírusok winre írodnak ezek Linux alatt meg se tudnak nyekkenni… Akkor meg minek
Ott a guraddog azzal beállítod a tûzfalat azt ennyi minek ide vírusírtó???
Ui: sany nem téged dzrikállak csak kérdem!!!
Figyu ha így müxik a cdírás akkor hagyd a csába a grafikus cdíro progikat..
Cd készítés 2 menetben
1) iso készítés…
mkisofs -o valami.iso -R -J/könyvtár_ahol_az_írandó_cucc_van2)cd írás terminálba..
cdrecord -eject -v -data speed=16 dev=0,0,0 valami.isoFontos:elõtte egy cdrecord -scanbus-t lefuttatni, hogy tudjad, hogy hova emulálta a cuccot a linux (dev=0,1,0)
Ezt az oldalt ugye ismeritek??
Glindorf barátunk alkotásai vannak itt…
http://glindorf.linuxuser.hu/
😉 😉 😉Nekem Traxdata cd írom van ami a Philips gagyi alkatrészebõl összeállított bigyo és mellesleg itt csinálják Fehérváron szal nekem ezzel a bigyoval nincs semmi bajom…
Igaz ez nem combo hanem csak sima cd olvaso+író..Van:
http://uranus.it.swin.edu.au/~jn/linux/explore2fs.htm
ext3-hoz is jóTe ez állat jó…
khmm… ezt kb. fél éve le lehet szedni Glin barátunk oldaláról is… 😉
Mea Culpa Mea Maxima Culpa
1. A fórumban leírt minta szerint (ATI RadeOn 9200-as) nem sikerült átállítani az XFree86-ot.
Hiába írom át a file-t a beállítás az X újraindítása után marad VESA-n.Terminal -]su -]password
-
SzerzőBejegyzés