paca5

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,761-1,770 / 2,354
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: CD írás #1917552
    paca5
    Felhasználó

      Simán másolni „röptében”, ha lehet!  mp3-t írni az sem lenne rossz ill. vidiót cd-re írni.

      .
      Ha cd-t akarsz simán másolni akkor
      dd if=/dev/cdrom of=cd.iso
      Ekkor készít a cd-n levõ dolgokból egy iso-t majd:
      cdrecord -eject dev=0,0,0 speed=16 cd.iso

      Hameg mp3-t akarsz kiírni akkor arra az a jó amit írtam :
      mkisofs -o valami.iso -R -J/mp3könjyvtár
      cdrecord -eject -v -data speed=16 dev=0,0,0 zenék.iso

      Hozzászólás: CD írás #1917550
      paca5
      Felhasználó

        ]Audio cd másolás, hogy mûkszik terminálon?
        Konkrét mp3-t akarsz ráírni vagy simán átmásolni az eredeti bolti zenei cd-t egy másik cdre???

        ]A cdrecord -scanbus jelzi az cd írót, dev nélkül 0,1,0.
        Nálam:
        0,0,0 0) ‘IDE-CD ‘ ‘R/RW 12x8x32 ‘ ‘ 3.0’ Removable CD-ROM
        0,1,0 1) ‘HL-DT-ST’ ‘DVD-ROM GDR8161B’ ‘0100’ Removable CD-ROM

        nálam a 0,0,0 az a cdrw
        0,1,0 meg a dvd

        Hozzászólás: vírus kergetõ emailhez #1919410
        paca5
        Felhasználó

          Ezt most komolyan kérdem mondja meg nekem valaki otthonra egy Linuxos gépre minek vírusírtó???

          A Vírusok winre írodnak ezek Linux alatt meg se tudnak nyekkenni… Akkor meg minek

          Ott a guraddog azzal beállítod a tûzfalat azt ennyi minek ide vírusírtó???

          Ui: sany nem téged dzrikállak csak kérdem!!!

          Hozzászólás: UHU1.1 v.s UHU1.0 #1919362
          paca5
          Felhasználó
            Hozzászólás: CD írás #1917548
            paca5
            Felhasználó

              Figyu ha így müxik a cdírás akkor hagyd a csába a grafikus cdíro progikat..
              Cd készítés 2 menetben
              1) iso készítés…
              mkisofs -o valami.iso -R -J/könyvtár_ahol_az_írandó_cucc_van

              2)cd írás terminálba..
              cdrecord -eject -v -data speed=16 dev=0,0,0 valami.iso

              Fontos:elõtte egy cdrecord -scanbus-t lefuttatni, hogy tudjad, hogy hova emulálta a cuccot a linux (dev=0,1,0)

              Hozzászólás: ext3 win alól? #1919395
              paca5
              Felhasználó

                Ezt az oldalt ugye ismeritek??
                Glindorf barátunk alkotásai vannak itt…
                http://glindorf.linuxuser.hu/
                😉 😉 😉

                Hozzászólás: CD írás #1917546
                paca5
                Felhasználó

                  Nekem Traxdata cd írom van ami a Philips gagyi alkatrészebõl összeállított bigyo és mellesleg itt csinálják Fehérváron szal nekem ezzel a bigyoval nincs semmi bajom…
                  Igaz ez nem combo hanem csak sima cd olvaso+író..

                  Hozzászólás: ext3 win alól? #1919392
                  paca5
                  Felhasználó

                    Van:
                    http://uranus.it.swin.edu.au/~jn/linux/explore2fs.htm
                    ext3-hoz is jó

                    Te ez állat jó…

                    khmm… ezt kb. fél éve le lehet szedni Glin barátunk oldaláról is… 😉

                    Mea Culpa Mea Maxima Culpa

                    paca5
                    Felhasználó
                      paca5
                      Felhasználó

                        1. A fórumban leírt minta szerint (ATI RadeOn 9200-as) nem sikerült átállítani az XFree86-ot.    
                           Hiába írom át a file-t a beállítás az X újraindítása után marad VESA-n.

                        Terminal -]su -]password

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,761-1,770 / 2,354