Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Próbálj ki vmi live disztót, hogy azzal is ez-e a helyzet! Jó lenne, ha a hibaüzit pontosan ideírnád!
Az Mplayer meg tudja csinálni! Olvasgasd a man-t! Esetleg az xmms is szóba jöhet mplayer plugin-el, és egy mp3/ogg kimenettel (ezt nem próbáltam). De az mplayer az tuti!
Ha lesz egy kis idõm utánnanézek a dolognak, mert szerintem jó ötlet.
Ja, ez a scriptes lenne a legtutibb, meg egy demon, ami figyeli a dolgokat, ahogy írtad, nincs erre semmilyen projekt? Amelyik ezzel foglalkozna? Mert nekem ezt így egyedül megírni elég nagy falat :(!
Ja, a script jó ötlet! Mondjuk te pontosan mire gondolsz? Olyasmire, hogy az smbtree kimenetét adnád meg az smbmount-nak, és így az összes hélózati meghajtót felcsatolná?
Na, végre sikerült megoldanom, ilyen hülye hibát én még nem láttam, szal itt a megoldás, ha másnak is hasonló gondja lenne:
Jogok:
smbmnt: -rws–x–x
smbmount: -rwxr-xr-x
smbumount: —s–x–xSzóban, mindenhol azt írják, hogy tegyetek UID, és
GID bit-et az smbmount-ra, de ezt nem szabad, mert akkor jön elõ ezCode:libsmb based programs must *NOT* be setuid root.a hiba, csak az smbmnt-t, és az smbumount-ot kell módosítani egy-egy UID bit-tel, és minden OK.
Esetleg vki próbált már új samba-t forgatni uhu alá? Vagy van vhol csomag? Ez megoldaná a gondot?
OK, erre én is gondoltam, de inkább kihagynám, mert ez egy laptop, és ha elviszem egy másik hálóba, akkor már nem érvényesek azok a bejegyzések!
A LinNeighborhood-ot használnám, az csinálná is, de a hiba ugyanez!
Senki? Más hogyan csinálja UHU alatt? Nem hiszem el, hogy csak root-ként megy!
-
SzerzőBejegyzés