PcZolee

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 611-620 / 1,617
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: eBank – kártyaolvasó #1988328
    PcZolee
    Felhasználó
      Hozzászólás: A probléma a CD-nél kezdõdik?? #1986438
      PcZolee
      Felhasználó

        Próbálj ki vmi live disztót, hogy azzal is ez-e a helyzet! Jó lenne, ha a hibaüzit pontosan ideírnád!

        Hozzászólás: AVI-ból MP3/OGG-ot #1988028
        PcZolee
        Felhasználó

          Az Mplayer meg tudja csinálni! Olvasgasd a man-t! Esetleg az xmms is szóba jöhet mplayer plugin-el, és egy mp3/ogg kimenettel (ezt nem próbáltam). De az mplayer az tuti!

          Hozzászólás: smbfs mountolása userként UHU-val? #1987763
          PcZolee
          Felhasználó

            Ha lesz egy kis idõm utánnanézek a dolognak, mert szerintem jó ötlet.

            Hozzászólás: smbfs mountolása userként UHU-val? #1987761
            PcZolee
            Felhasználó

              Ja, ez a scriptes lenne a legtutibb, meg egy demon, ami figyeli a dolgokat, ahogy írtad, nincs erre semmilyen projekt? Amelyik ezzel foglalkozna? Mert nekem ezt így egyedül megírni elég nagy falat :(!

              Hozzászólás: smbfs mountolása userként UHU-val? #1987759
              PcZolee
              Felhasználó

                Ja, a script jó ötlet! Mondjuk te pontosan mire gondolsz? Olyasmire, hogy az smbtree kimenetét adnád meg az smbmount-nak, és így az összes hélózati meghajtót felcsatolná?

                Hozzászólás: smbfs mountolása userként UHU-val? #1987757
                PcZolee
                Felhasználó

                  Na, végre sikerült megoldanom, ilyen hülye hibát én még nem láttam, szal itt a megoldás, ha másnak is hasonló gondja lenne:

                  Jogok:
                  smbmnt: -rws–x–x
                  smbmount: -rwxr-xr-x
                  smbumount: —s–x–x

                  Szóban, mindenhol azt írják, hogy tegyetek UID, és
                  GID bit-et az smbmount-ra, de ezt nem szabad, mert akkor jön elõ ez

                  Code:
                  libsmb based programs must *NOT* be setuid root.

                  a hiba, csak az smbmnt-t, és az smbumount-ot kell módosítani egy-egy UID bit-tel, és minden OK.

                  Hozzászólás: smbfs mountolása userként UHU-val? #1987755
                  PcZolee
                  Felhasználó

                    Esetleg vki próbált már új samba-t forgatni uhu alá? Vagy van vhol csomag? Ez megoldaná a gondot?

                    Hozzászólás: smbfs mountolása userként UHU-val? #1987754
                    PcZolee
                    Felhasználó

                      OK, erre én is gondoltam, de inkább kihagynám, mert ez egy laptop, és ha elviszem egy másik hálóba, akkor már nem érvényesek azok a bejegyzések!

                      A LinNeighborhood-ot használnám, az csinálná is, de a hiba ugyanez!

                      Hozzászólás: smbfs mountolása userként UHU-val? #1987752
                      PcZolee
                      Felhasználó

                        Senki? Más hogyan csinálja UHU alatt? Nem hiszem el, hogy csak root-ként megy!

                      10 bejegyzés megtekintése - 611-620 / 1,617