Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nah, meggyõztetek… Fogtam levágtam mindent a géprõl ( codecek, mplayer ) és újraraktam… eddig ok, most tesztelem, és köszi, hogy legalább megnyugtattatok 😉
Annak asszem kell az init tools, nem mai darab..keress rá a neten, egy próbát megér..
Hali!
Lehet, hogy tényleg hw gond, de azért nézd meg, nem akkor fagy-e, amikor az /mnt könyvtában mászkálsz!!! Nálam az uhu 1.0-nál, de még az 1.1-nél is gond volt pl. a floppy hiánya és az 1.0 alatt teljes fagyást okozott. Megoldás, az volt, hogy a BIOS-ban letiltottam a floppy-t így nem gebaszolt..
dist-upgrade..ezt el is felejtettem… :blush:
Nem az az egy csak a problémás…vagy 8-at kiír..jah pancser kérdés:
miért nem tudom az eredeti kde-t eltávolítani a dpkg -r kde paranccsal?
vesa 😀
milyen rencer alatt? A 2.6.x-es kernelek más modules init toolsot igényelnek…lehet ez a gondod…
húzd le az extra hw-ket! Próbáld úgy!
kl, a geexbox is mplayert tartalmaz és 5 mega, vhogy tuti megoldható 🙂 Amúgy meg sztem ha cd-s verziót csinálsz, akkor akár a 64 MB is belefér, a lényeg, hogy ne cd-rõl dolgozzon mert – gondolom -nem csak engem idegesít, amikor tekergeti a cd-t. Ezen már – anno – sagal-lal is beszéltünk…szal nem hülyeség..
Plusz egy menü, ahol választható mondjuk egy BSA opció 😆 ( title BSA ) ami törli a merevlemezeden a filmeket, ha gáz van! 😉
Hülyeséget félretéve, jó 5let…hm..nekem asszem idáig az uhu ment a legtovább 4-5 hónap, persze nem voltam kisérletezgetõs kedvembe és netem sem volt igazán hozzá. Most már úgy csinálom, hogy van 3 partició az oprendszereknek( uhu, slacki, debian ), van egy home particióm és egy adatok. De a slackit gyûröm leginkább, ez szerelem lett. Jah és nincs antivírusom, és töredezettségmentesítenem sem kell. Nem tudom, gfs hogy használod a zixpét, de nálam soha nem bírta 1.5 -2 hónapnál tovább, viszont amióta kivágtam, a linuxomat még jobban gyûröm, de ennek meg sem kottyan… 😀
Jah és NINCS kikapcsolva SOHA a gépem! 😉hát ennyi…
Akkor annyit teszek hozzá, hogy ha mindezt cd-n szeretnéd, akkor van 2 megoldás:
1, megcsinálod a cd-t sys/isolinux-szal ( fogalmam sincsen hogyan kell, de van róla egy rakás doksi a neten, nekem sokat cseszekedet, ezért hagytam )
2, grub-0.95-tel csinálod.
Ez annyi, hogy letöltöd a grub-0.95-t ( akár a honlapomról is ) majd a honalpomon található leírást elolvasod. Ekkor már sejted, hogyan kell boot cd-t csinálni.
Mielõtt létrehoznád az iso-t ( feltételezem, hogy elolvastad a leírást ) bemásolsz/létrehozol a ~/iso/boot/grub könyvtárba egy menu.lst nevû szöveges cuccost illetve a ~/iso/boot alá a kernelt, initrd-t, meg amire szükséged van.. A menu.lst-ben megadod a következõ paramétereket:title amitetszik
kernel /boot/kernel ( itt értelemszerûen a ~/iso/boot könyvtárban található kernel elnevezését teszed )
initrd /boot/initrd ( mint a kernelnél )ezek után létrehozod az iso-t, majd kipörkölöd…
bebutulsz róla és élvezed
:onfire:Szóljatok, ha vmit kihagytam…
-
SzerzőBejegyzés