pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,461-4,470 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: MPlayer #1967343
    pomm
    Felhasználó

      Nah, meggyõztetek… Fogtam levágtam mindent a géprõl ( codecek, mplayer ) és újraraktam… eddig ok, most tesztelem, és köszi, hogy legalább megnyugtattatok 😉

      Hozzászólás: 2.6.8 kernel modules probléma #1967311
      pomm
      Felhasználó

        Annak asszem kell az init tools, nem mai darab..keress rá a neten, egy próbát megér..

        Hozzászólás: X fagyás helyett #1967018
        pomm
        Felhasználó

          Hali!

          Lehet, hogy tényleg hw gond, de azért nézd meg, nem akkor fagy-e, amikor az /mnt könyvtában mászkálsz!!! Nálam az uhu 1.0-nál, de még az 1.1-nél is gond volt pl. a floppy hiánya és az 1.0 alatt teljes fagyást okozott. Megoldás, az volt, hogy a BIOS-ban letiltottam a floppy-t így nem gebaszolt..

          Hozzászólás: frissítés ( sidre )utáni gondok #1967325
          pomm
          Felhasználó

            dist-upgrade..ezt el is felejtettem… :blush:

            Nem az az egy csak a problémás…vagy 8-at kiír..jah pancser kérdés:

            miért nem tudom az eredeti kde-t eltávolítani a dpkg -r kde paranccsal?

            Hozzászólás: mplayer+ live cd #1967134
            pomm
            Felhasználó

              vesa 😀

              Hozzászólás: 2.6.8 kernel modules probléma #1967309
              pomm
              Felhasználó

                milyen rencer alatt? A 2.6.x-es kernelek más modules init toolsot igényelnek…lehet ez a gondod…

                Hozzászólás: Fagy az UHU Telepítõ #1967307
                pomm
                Felhasználó

                  húzd le az extra hw-ket! Próbáld úgy!

                  Hozzászólás: nullázós floppy ;) #1966070
                  pomm
                  Felhasználó

                    kl, a geexbox is mplayert tartalmaz és 5 mega, vhogy tuti megoldható 🙂 Amúgy meg sztem ha cd-s verziót csinálsz, akkor akár a 64 MB is belefér, a lényeg, hogy ne cd-rõl dolgozzon mert – gondolom -nem csak engem idegesít, amikor tekergeti a cd-t. Ezen már – anno – sagal-lal is beszéltünk…szal nem hülyeség..
                    Plusz egy menü, ahol választható mondjuk egy BSA opció 😆 ( title BSA ) ami törli a merevlemezeden a filmeket, ha gáz van! 😉
                    Hülyeséget félretéve, jó 5let…

                    Hozzászólás: oprendszer élettartama #1966943
                    pomm
                    Felhasználó

                      hm..nekem asszem idáig az uhu ment a legtovább 4-5 hónap, persze nem voltam kisérletezgetõs kedvembe és netem sem volt igazán hozzá. Most már úgy csinálom, hogy van 3 partició az oprendszereknek( uhu, slacki, debian ), van egy home particióm és egy adatok. De a slackit gyûröm leginkább, ez szerelem lett. Jah és nincs antivírusom, és töredezettségmentesítenem sem kell. Nem tudom, gfs hogy használod a zixpét, de nálam soha nem bírta 1.5 -2 hónapnál tovább, viszont amióta kivágtam, a linuxomat még jobban gyûröm, de ennek meg sem kottyan… 😀
                      Jah és NINCS kikapcsolva SOHA a gépem! 😉

                      hát ennyi…

                      Hozzászólás: nullázós floppy ;) #1966066
                      pomm
                      Felhasználó

                        Akkor annyit teszek hozzá, hogy ha mindezt cd-n szeretnéd, akkor van 2 megoldás:

                        1, megcsinálod a cd-t sys/isolinux-szal ( fogalmam sincsen hogyan kell, de van róla egy rakás doksi a neten, nekem sokat cseszekedet, ezért hagytam )
                        2, grub-0.95-tel csinálod.
                        Ez annyi, hogy letöltöd a grub-0.95-t ( akár a honlapomról is ) majd a honalpomon található leírást elolvasod. Ekkor már sejted, hogyan kell boot cd-t csinálni.
                        Mielõtt létrehoznád az iso-t ( feltételezem, hogy elolvastad a leírást ) bemásolsz/létrehozol a ~/iso/boot/grub könyvtárba egy menu.lst nevû szöveges cuccost illetve a ~/iso/boot alá a kernelt, initrd-t, meg amire szükséged van.. A menu.lst-ben megadod a következõ paramétereket:

                        title amitetszik
                        kernel /boot/kernel ( itt értelemszerûen a ~/iso/boot könyvtárban található kernel elnevezését teszed )
                        initrd /boot/initrd ( mint a kernelnél )

                        ezek után létrehozod az iso-t, majd kipörkölöd…

                        bebutulsz róla és élvezed
                        :onfire:

                        Szóljatok, ha vmit kihagytam…

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,461-4,470 / 5,573