Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
upsz, ezt elolvastam…a rendszerbõl csak kilépni tudsz, de gdm/kdm-bõl le tudod állítani a rendszert, legalábbis beállíthatod erre.
A gdm belépés kezelõ ( vagy hogy hivják ), lehet vmit ügyködni…asszem.
A futási szintekhez hozzárendelheted, hogy milyen szolgáltatások induljanak el. Magyarul, ha soha nem ftp-zel, akkor kár indítanod, mert csak eszi a rendszer erõforrásait. A futási szintek ( 0- 6 ) Ezek után nézz utána, ne gépeljek könyvet…te valszeg az ötöst ( 5 ) használod. ( Ha grafikus a bejelentkezésed ) Magyarul, amit elszeretnél magadnak indítani, az fusson ezen a szinten ( 5 ).
ssh: ha nem routolható a port, akkor azért tuti az az ip??? Nekem az ssh alapból ( routeren keresztül ) ment. Nézz körbe még a szolgáltatásoknál, asszem vmit még be kell kapcsolni amit nem állít be alapból az uhu, de nem eküszöm meg rá..Talán a LiSa-t.Ha nem megy majd resartolok uhu alá és megnézem nekem mi van beállítva.
Samba: én nem sokat tököltem vele, kivettem a root felhasználót a tiltott júzerek közül és megadtam vendég felhasználónak mind a két gépen. Igaz, ha nem figyelsz, akkor bárki jelszó nélkül beléphet a megosztásaidba! Ezt vhogy megoldottam, de én editorral csináltam mert grafikusan nem ment az istenért se.. 😆Amúgy itt találtam:
Az uhu-ban is ifconfig…nah de így nem grafikus, pedig ezt kérte…szal indítsd az uhu vezpultot. Ott a szolgáltatásoknál nézd meg, megy-e a samba ( smbd ). Ha nem indítsd el! Aztán van ott olyan hogy hálózatok. Ott a megosztásnál állítsd be mit is szeretnél megosztani a két gép között. ( figyelj a beállításokra!! ) Ha kde-t használsz akkor ott asszem a konqeror fel is kínál vmi samba szerût, ha jól emléxem. Tehát sambával tudsz a két gép megosztott mappái között ügyködni. Ha be akarsz a másik gépre lépni, akkor használd az ssh-t ( szintén nézd meg fut-e a démon ). Ezt megteheted egy shell-bõl az ssh ipszám -l username paranccsal ( defaultból a root tiltva! ) vagy az mc-bõl a shell kapcsoltatot választva!
Más kérdésed? Ha vmi nem világos, írj!Egy nagyon hülye kérdésem lesz! Több tv-n is próbáltad vagy mindig ua.-on???
ennyi.. eléggé sz*pat a linux… az egyiken net nincs, nem tudom megosztani, nincs hang, és mindezt azért kezdtem, hogy jobb FPS-em legyen az RTCW ET-ben, de letöltöttem, és el se indul!! szal… lassan ennyit nem ér az egész………………………………………
Akkor használd a wint!
Sajnos nem tudom elindítani az mplayer-t. Felvillan valami ablak, de aztán eltûnik. Csak tvzni tudtam vele, de ott jónak tünt a hangja. Próbáltam a noatun nevû lejátszót is, de az meg se nyekken. Hogyan kell átállítani az xmms kimenetét? Egyáltalán mit jelent ez?
aty: Sajnos az Aida fejlesztését abbahagyták és már a weboldala sem él, de ha tudsz letölthetõ linuxos aidát, akkor küldd el a címét légyszi!
xmms-nél jobb klikk, opciók –] beállítások
mplayer —] indítod, jobb klikk —-] beállítások
] video ( a driver xv )Ha nem jelenik meg az gmplayer,az akkor fordul elõ, ha forgattad és nincs a /home/user/.mplayer/Skin/ könyvtárban egy default nevû skin.( arra figyelj, hogy ha az uhu gyári mplayerét használod, akkor ott nem is kell lennie, vhol máshol tartja ) A másik, hogy zene lejátszásnál, nincs video ablaka az mplayernek.A noatun sztem gagyi…( privát vélemény )
guhu, egyáltalán nem rád vonatkozott, bocsi ha úgy érezted…poénnak szántam…
hm…vmit jól elszabtál… 🙄
-
SzerzőBejegyzés