pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,861-4,870 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • pomm
    Felhasználó

      Türelem! 😆 Nem megy minden egy nap alatt! Nekem több hónapja van 2.6.x-es kernelem a gépre forgatva, de csak az eredetivel megy tv kártyám…az elején szinte semmi nem ment rendesen, igaz a rendszeremre optimalizált rendszermagom volt! 😆 Mostanra csak a tv karim maradt ami zûrös! Majd ezt is megoldom…Szal türelem ifjú jedi, türelem!!! 😉

      Hozzászólás: mpg-k egymas utan fuzese #1945919
      pomm
      Felhasználó

        Köszi vizsla! majd ha megint szükségem lesz rá, megprószálom úgy is! 😉

        Hozzászólás: bízd a hackerre #1945639
        pomm
        Felhasználó

          A film tényleg jó, de hogy ne azonosítsd a negatív fõhõst vkivel, azért van benne egy mondta, amikor elösször megnézi a festményt, ami a belépõ emberkékre változik:

          -…ilyen Bill Gates-nek is van…-mondja a hõs
          -Bill Gates? Az meg ki? kérdezi a negatív hõs

          Mit is kéne privátban? 😆

          Hozzászólás: Rossz beállítás vagy biztonsági lyuk???? #1945789
          pomm
          Felhasználó

            Jah, ott sincs már ok, csak így meg egyáltalán nem engedi mountolni, rootként sem ( természetesen ez esetben a root-ot eltávolítottam a tiltott felhasználókból és engedélyeztem a root felhasználót ) Nah majd elpöcsölök vele! 😆

            Köszi a segítséget!

            Hozzászólás: Rossz beállítás vagy biztonsági lyuk???? #1945787
            pomm
            Felhasználó

              jah az ismét átírt smb.conf:

              dns proxy = No
              domain master = No
              encrypt passwords = Yes
              guest account = pomm
              guest ok = No
              idmap gid = 10000-20000
              idmap uid = 10000-20000
              interfaces = lo, eth*
              invalid users = root
              log level = 2
              map to guest = Bad Password
              max log size = 10000
              name resolve order = lmhosts host wins bcast
              os level = 255
              preferred master = Yes
              printing = cups
              security = share
              server string = %h
              socket options = IPTOS_LOWDELAY TCP_NODELAY
              syslog = 0
              winbind separator = /
              workgroup = MUNKACSOPORT

              de így is megy minden gond nélkül a mount..

              Hozzászólás: Rossz beállítás vagy biztonsági lyuk???? #1945786
              pomm
              Felhasználó

                Már bocsi, de mc-bõl editorral írtam át az /etc/smb.conf-ot és nem vezpultoztam!
                A jogokat meg kénytelen vagyok írhatóra hagyni a megosztáson, mert kell tudnia a másik gépnek írni a mappát!

                Hozzászólás: Rossz beállítás vagy biztonsági lyuk???? #1945783
                pomm
                Felhasználó

                  egész pontosan: mind a username után mind a password után azt írok amit akarok, behúzza…

                  Hozzászólás: Rossz beállítás vagy biztonsági lyuk???? #1945782
                  pomm
                  Felhasználó

                    Most vki komolyan segítsen!!!! Vmi nagyon nem stimmel!!!! 😥

                    ez a samba.conf-om

                    # /etc/samba/smb.conf

                    [global]
                    dns proxy = No
                    domain master = No
                    encrypt passwords = Yes
                    guest account = pomm
                    idmap gid = 10000-20000
                    idmap uid = 10000-20000
                    interfaces = lo, eth*
                    invalid users = root
                    log level = 2
                    map to guest = Bad Password
                    max log size = 10000
                    name resolve order = lmhosts host wins bcast
                    os level = 255
                    preferred master = Yes
                    printing = cups
                    security = share
                    server string = %h
                    socket options = IPTOS_LOWDELAY TCP_NODELAY
                    syslog = 0
                    winbind separator = /
                    workgroup = MUNKACSOPORT

                    [home]
                    comment = Saját mappa
                    create mask = 0600
                    directory mask = 0700
                    path = %H/

                    [megoszt]
                    guest ok = Yes
                    path = /mnt/disk1-ST380023A
                    writeable = Yes

                    [print$]
                    path = /etc/samba/drivers
                    write list = root

                    [printers]
                    browseable = No
                    path = /tmp
                    printable = Yes

                    [pub]
                    comment = Közös mappa
                    path = /var/smb

                    a következõ parancsot adom ki a halózat másik gépén ( szószerint!!!):

                    smbmount //192.168.0.4/megoszt /mnt/iso username:root,password:fogalmamsincs

                    és bemountolja!!! 🙄

                    Hozzászólás: Rossz beállítás vagy biztonsági lyuk???? #1945779
                    pomm
                    Felhasználó

                      Jah, az vagyok, mert ahogy észrevettem lelõttem az smbd-t! 😆
                      Tudod vizsla, a gáz, hogy ezt alapból berakja ( fentebb írtam ) Ha az 1.1-gyel kezdtem volna, most fogalmam sem lenne az egészrõl, észre se vettem volna!
                      Tudom azt is hogy létrehozhatnék egy felhasználót és nyomhatnám azon keresztül is, csak ez 1.0 alatt müködött jelszóva, és lusta voltam rá… 😆

                      Még jó hogy benéztél a topicba! 😀

                      pomm
                      Felhasználó

                        Hát engem a win politikája ( hangsólyozom a POLITIK

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,861-4,870 / 5,573