Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Türelem! 😆 Nem megy minden egy nap alatt! Nekem több hónapja van 2.6.x-es kernelem a gépre forgatva, de csak az eredetivel megy tv kártyám…az elején szinte semmi nem ment rendesen, igaz a rendszeremre optimalizált rendszermagom volt! 😆 Mostanra csak a tv karim maradt ami zûrös! Majd ezt is megoldom…Szal türelem ifjú jedi, türelem!!! 😉
Köszi vizsla! majd ha megint szükségem lesz rá, megprószálom úgy is! 😉
A film tényleg jó, de hogy ne azonosítsd a negatív fõhõst vkivel, azért van benne egy mondta, amikor elösször megnézi a festményt, ami a belépõ emberkékre változik:
-…ilyen Bill Gates-nek is van…-mondja a hõs
-Bill Gates? Az meg ki? kérdezi a negatív hõsMit is kéne privátban? 😆
Jah, ott sincs már ok, csak így meg egyáltalán nem engedi mountolni, rootként sem ( természetesen ez esetben a root-ot eltávolítottam a tiltott felhasználókból és engedélyeztem a root felhasználót ) Nah majd elpöcsölök vele! 😆
Köszi a segítséget!
jah az ismét átírt smb.conf:
dns proxy = No
domain master = No
encrypt passwords = Yes
guest account = pomm
guest ok = No
idmap gid = 10000-20000
idmap uid = 10000-20000
interfaces = lo, eth*
invalid users = root
log level = 2
map to guest = Bad Password
max log size = 10000
name resolve order = lmhosts host wins bcast
os level = 255
preferred master = Yes
printing = cups
security = share
server string = %h
socket options = IPTOS_LOWDELAY TCP_NODELAY
syslog = 0
winbind separator = /
workgroup = MUNKACSOPORTde így is megy minden gond nélkül a mount..
Már bocsi, de mc-bõl editorral írtam át az /etc/smb.conf-ot és nem vezpultoztam!
A jogokat meg kénytelen vagyok írhatóra hagyni a megosztáson, mert kell tudnia a másik gépnek írni a mappát!egész pontosan: mind a username után mind a password után azt írok amit akarok, behúzza…
Most vki komolyan segítsen!!!! Vmi nagyon nem stimmel!!!! 😥
ez a samba.conf-om
# /etc/samba/smb.conf
[global]
dns proxy = No
domain master = No
encrypt passwords = Yes
guest account = pomm
idmap gid = 10000-20000
idmap uid = 10000-20000
interfaces = lo, eth*
invalid users = root
log level = 2
map to guest = Bad Password
max log size = 10000
name resolve order = lmhosts host wins bcast
os level = 255
preferred master = Yes
printing = cups
security = share
server string = %h
socket options = IPTOS_LOWDELAY TCP_NODELAY
syslog = 0
winbind separator = /
workgroup = MUNKACSOPORT[home]
comment = Saját mappa
create mask = 0600
directory mask = 0700
path = %H/[megoszt]
guest ok = Yes
path = /mnt/disk1-ST380023A
writeable = Yes[print$]
path = /etc/samba/drivers
write list = root[printers]
browseable = No
path = /tmp
printable = Yes[pub]
comment = Közös mappa
path = /var/smba következõ parancsot adom ki a halózat másik gépén ( szószerint!!!):
smbmount //192.168.0.4/megoszt /mnt/iso username:root,password:fogalmamsincs
és bemountolja!!! 🙄
Jah, az vagyok, mert ahogy észrevettem lelõttem az smbd-t! 😆
Tudod vizsla, a gáz, hogy ezt alapból berakja ( fentebb írtam ) Ha az 1.1-gyel kezdtem volna, most fogalmam sem lenne az egészrõl, észre se vettem volna!
Tudom azt is hogy létrehozhatnék egy felhasználót és nyomhatnám azon keresztül is, csak ez 1.0 alatt müködött jelszóva, és lusta voltam rá… 😆Még jó hogy benéztél a topicba! 😀
Hát engem a win politikája ( hangsólyozom a POLITIK
-
SzerzőBejegyzés