Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
MM! Reprodukáltam az állapotot, felment a lirc forrásból ( fogalmam sincs hogyan, lehet az idõközbeni update-k miatt ) Tehát, lirc fennt van, az eredeti /etc/lirc.conf-ot töröltem, helyette lirc.conf.kword van lirc.conf néven. A /home/pomm-ban bennt van a lircs fájl és a .lircrc is.
itt tartok:
root:/home/pomm# modprobe lircd
modprobe: Can’t locate module lircdA vezpultban a moduloknál a lirc ( erdeti uhu-s ) nincs betöltve. Tehát nem akadhat. Lsmod-ra nem ír lirc-et. Miért nem tudja akkor betölteni? 😆
Sztem senki nem tudja hogy a fenébe kell azt használni! Már 2-szer kérdeztem én is…egyszer visszaraktam a régi grubot is, mert annyira idegesít az a sárga háttér… Most úgy vagyok vele, hogy 2-3 hetenként kapcsolom ki, azt meg kibírom…Persze megoldás érdekelne azért! 😉
Szívesen! 😆
Amúgy nekem 1.0 alatt is gondom volt vele mert hazavágta náha az X-et. Kár, mert grafikus felületrõl tudnék felvenni és a txt is müködött rajta. Igaz, a minõség, ahogy felvett, meg sem közeliti a mencoder mindõségét.. 😉
A tvtime nagyon jó! Ha gondod van írj!üdv
Nos ez ilyen…mi linuxosok – még – kevesebben vagyunk. Talán ebbõl – és a saját tapasztalatok keserves megszerzésébõl – segítõkészebbek vagyunk. Win alatt az újságok és a warez oldalak öntik a megoldásokat, anno én is onnan informálódtam. Fórumokkal nem jutottam semeddig. Tisztelet a kivételnek…
De ettõl még nem jutna eszembe wines tanácsokat adni linuxos fúrumon mert:ide szokna a többi wines is és tele lennénk flame-mel
nagyon sok dolgot már én is elfelejtettem, és nem is érdekkel
nyissanak maguknak fórumot és moderálják le a bunkókat
amúgy meg itt is ráférne néhány kezdõre ( magam is beleértve ), hogy többet használják a keresõt…én már igyekszem, gringo, igyekszem 😆Anno azzal kezdtem 😆 De köszi! Lehet itt bezavarás is a dekódertõl, majd holnap vagy holnapután letesztelem dekóder nélkül is. Mert amikor jól ment, tuti nem volt bedugva…Más 5letem már nincs… 🙄
Ha ezzel kezdesz, meg kiméled magad is egy csomó kérdéstõl! Ha kérdezel, kérdezz pontosan és ne csak a hiba végeredményét írd le! 😆
Szal a zapping nálam is ezt tette! Sajna nem jó az a progi…ha játszol az overaly/capture beállításokkal talán nem fog fagyni, de ne reménykedj! Próbáld a tvtime-ot, az nagyon jó, egyszerû beállítani és az egyik legszebb képet adja. Ha tesztelni akarod, hogy valóban a program-e a ludas és ezért nem akarsz egy progit installálni, akkor pötyögd be ezt a parancsot:
mplayer tv:// -tv input=0:driver=v4l:device=/dev/video0:channel=23:width=720:height=576:norm=PAL:saturation=72:hue=70 -vf pp=lb,denoise3d=4:4:5
ha panaszkodik a -vf kapcsolóra, akkor azt töröld ki! Itt bejön egy mplayer ablak és a h illetve k billentyûkkel tudsz hangolni. Ha nem fagy, akkor vágd le a zappingot és tedd fel a tvtime-ot. Az király!
Basszus! De MELYIK tvnézõ program????????????
Zapping, xawtv, mplayer, tvtime…stb…MELYIK? 😆A fenti url potos! 😆 Meg kell adnod egy mél címet, aztán regelned kell, utána töltheted. A fenti url-rõl indultam én is el…
ok…csak félre értettem..azt hittem a tv felvételt gondolod más progival..amúgy ha csak a hangot veszem fel a gnome felvevõjével is ugyan olyan pocsék… 😥
Tehát más a bibi, nem a parancs. Legalább erre rájöttem… 😆 -
SzerzőBejegyzés