pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,911-4,920 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: a pc távirányítása… #1939406
    pomm
    Felhasználó

      MM! Reprodukáltam az állapotot, felment a lirc forrásból ( fogalmam sincs hogyan, lehet az idõközbeni update-k miatt ) Tehát, lirc fennt van, az eredeti /etc/lirc.conf-ot töröltem, helyette lirc.conf.kword van lirc.conf néven. A /home/pomm-ban bennt van a lircs fájl és a .lircrc is.

      itt tartok:

      root:/home/pomm# modprobe lircd
      modprobe: Can’t locate module lircd

      A vezpultban a moduloknál a lirc ( erdeti uhu-s ) nincs betöltve. Tehát nem akadhat. Lsmod-ra nem ír lirc-et. Miért nem tudja akkor betölteni? 😆

      Hozzászólás: gfxboot #1945289
      pomm
      Felhasználó

        Sztem senki nem tudja hogy a fenébe kell azt használni! Már 2-szer kérdeztem én is…egyszer visszaraktam a régi grubot is, mert annyira idegesít az a sárga háttér… Most úgy vagyok vele, hogy 2-3 hetenként kapcsolom ki, azt meg kibírom…Persze megoldás érdekelne azért! 😉

        Hozzászólás: TV tunel probléma #1945129
        pomm
        Felhasználó

          Szívesen! 😆

          Amúgy nekem 1.0 alatt is gondom volt vele mert hazavágta náha az X-et. Kár, mert grafikus felületrõl tudnék felvenni és a txt is müködött rajta. Igaz, a minõség, ahogy felvett, meg sem közeliti a mencoder mindõségét.. 😉
          A tvtime nagyon jó! Ha gondod van írj!

          üdv

          pomm
          Felhasználó

            Nos ez ilyen…mi linuxosok – még – kevesebben vagyunk. Talán ebbõl – és a saját tapasztalatok keserves megszerzésébõl – segítõkészebbek vagyunk. Win alatt az újságok és a warez oldalak öntik a megoldásokat, anno én is onnan informálódtam. Fórumokkal nem jutottam semeddig. Tisztelet a kivételnek…
            De ettõl még nem jutna eszembe wines tanácsokat adni linuxos fúrumon mert:

            ide szokna a többi wines is és tele lennénk flame-mel
            nagyon sok dolgot már én is elfelejtettem, és nem is érdekkel
            nyissanak maguknak fórumot és moderálják le a bunkókat
            amúgy meg itt is ráférne néhány kezdõre ( magam is beleértve ), hogy többet használják a keresõt…én már igyekszem, gringo, igyekszem 😆

            Hozzászólás: mplayer #1944907
            pomm
            Felhasználó

              Anno azzal kezdtem 😆 De köszi! Lehet itt bezavarás is a dekódertõl, majd holnap vagy holnapután letesztelem dekóder nélkül is. Mert amikor jól ment, tuti nem volt bedugva…Más 5letem már nincs… 🙄

              Hozzászólás: TV tunel probléma #1945127
              pomm
              Felhasználó

                Ha ezzel kezdesz, meg kiméled magad is egy csomó kérdéstõl! Ha kérdezel, kérdezz pontosan és ne csak a hiba végeredményét írd le! 😆

                Szal a zapping nálam is ezt tette! Sajna nem jó az a progi…ha játszol az overaly/capture beállításokkal talán nem fog fagyni, de ne reménykedj! Próbáld a tvtime-ot, az nagyon jó, egyszerû beállítani és az egyik legszebb képet adja. Ha tesztelni akarod, hogy valóban a program-e a ludas és ezért nem akarsz egy progit installálni, akkor pötyögd be ezt a parancsot:

                mplayer tv:// -tv input=0:driver=v4l:device=/dev/video0:channel=23:width=720:height=576:norm=PAL:saturation=72:hue=70 -vf pp=lb,denoise3d=4:4:5

                ha panaszkodik a -vf kapcsolóra, akkor azt töröld ki! Itt bejön egy mplayer ablak és a h illetve k billentyûkkel tudsz hangolni. Ha nem fagy, akkor vágd le a zappingot és tedd fel a tvtime-ot. Az király!

                Hozzászólás: TV tunel probléma #1945125
                pomm
                Felhasználó

                  Basszus! De MELYIK tvnézõ program????????????
                  Zapping, xawtv, mplayer, tvtime…stb…MELYIK? 😆

                  Hozzászólás: Solaris oprendszer ingyért? #1945173
                  pomm
                  Felhasználó

                    A fenti url potos! 😆 Meg kell adnod egy mél címet, aztán regelned kell, utána töltheted. A fenti url-rõl indultam én is el…

                    Hozzászólás: mplayer #1944905
                    pomm
                    Felhasználó

                      ok…csak félre értettem..azt hittem a tv felvételt gondolod más progival..amúgy ha csak a hangot veszem fel a gnome felvevõjével is ugyan olyan pocsék… 😥
                      Tehát más a bibi, nem a parancs. Legalább erre rájöttem… 😆

                      Hozzászólás: Solaris oprendszer ingyért? #1945170
                      pomm
                      Felhasználó
                      10 bejegyzés megtekintése - 4,911-4,920 / 5,573