razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 741-750 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Xfce4 meghalt? #2025367
    razoli
    Felhasználó

      Erre tudnátok valami receptet? Köszi elõre is, mert nem az igazi csökkentett konzollal links-et használni.:)
      [align=right][snapback]144451[/snapback][/align]

      Ezt a csökkentett konzol kifejezést felejtsd el kérlek 🙂

      razoli
      Felhasználó

        Ezt:

        http://web.t-online.hu/bepe1979/bepegenius51soundcard.png

        Tehát felismeri, hogy C-Media audio chipes Genis Sound Maker Value 5.1 van a P4P800-SE PCI slotjában, és a Vezérlõpult alatt látja, és a modult is betölti hozzá, zölddel kipipálja, hogy rendben van.

        Hozzászólás: kernel-headers #2025582
        razoli
        Felhasználó

          Igen, kifejezetten rpm kellene  😀 . Egyébként:
          Néztem a yast csomagtelepítõjében
          Végignézegettem a CD-ket is.
          Bejártam az http://ftp.suse.com 9.3-as szekcióját, ott sem találtam.
          rpmfind.net : nem találtam kifejezetten ez én kernelemhez, susem-hoz valót.
          Igazság szerint nem igazán tudom, mennyire kell a kernel-headersnek igazodni a suse-hoz. Ha nem, megpróbálnám feltenni forrásból is.
          [align=right][snapback]144363[/snapback][/align]

          Nyiss konzolt és pötyögd be:
          uname -r
          mit ír ki?

          Hozzászólás: kernel-headers #2025580
          razoli
          Felhasználó

            Helló!
            Az elõzõekben azt javasoltátok, telepítsem a hsflinuxant meghajtóhoz a kernel-headers csomagot. Már kerestem rá jó sokszor, de sehogyan sem találom. Mi felel meg ennek a csomagnak?
            [align=right][snapback]144361[/snapback][/align]

            Hol és hogyan kerested?
            Válogass, ezt a google találta, de lehet, hogy neked rpm kellene Susehoz. Telepítõ lemezt nézted már?

            Hozzászólás: partícionálás és formázás #2025554
            razoli
            Felhasználó

              Köszönöm válaszod ám ezzel lett mégegy:
              Kipróbáltam egy floppyt megformázni mkdosfs-el és mkfs -t vfat -tal de mind max 3 másodperc volt míg win alatt formázva legalább eltököl rajta egy percig. Eztafajta lassú wines formázást el lehet érni linuxal? Vagy én vagyok a béna?
              [align=right][snapback]144355[/snapback][/align]

              Azért mert a win tököl vele, nem feltétlenül az a jó megoldás. Lényeg a partíciós tábla, meg a filerendszer eleje… aztán majd fejlõdik tovább

              Hozzászólás: partícionálás és formázás #2025548
              razoli
              Felhasználó

                LVM?
                [align=right][snapback]144347[/snapback][/align]

                He?

                Hozzászólás: partícionálás és formázás #2025544
                razoli
                Felhasználó

                  Hi!

                  Az volna a kérdésem hogy hogyan lehet egy partíciót fat32-re lassan formázni? Szóval amikor a cfdisk-et elindítom akkor az egy szempillantás alatt végez de nekem az kell, hogy minden adat ami volt a múlté legyen.

                  [align=right][snapback]144338[/snapback][/align]

                  Ahhoz, hogy minden adat a múlté legyen egy partíción két lehetõséget tudok mondani:
                  1. cat /dev/zero > /dev/hdxy (xy = partíció száma); ekkor minden megy a zavarosba, még a filerendszer is. Ezután mkfs.vfat /dev/hdxy
                  2. Fat filerendszeren levõ partíció formázás néküli adatnullázásához kis scriptecske:

                  Code:
                  #!/bin/bash

                  for n in `seq 1 20`;
                  do
                         dd if=/dev/zero of=/mnt/nullaz/gb_zero$n bs=1024 count=1048576
                  done

                  Ez egy gigás szeletekben tölti fel a partot, jelen esetben 20Gb, majd a végén természetesen
                  ‘rm gb_zero*’ 😉

                  Hozzászólás: 3. linuxfórum sörözés #2025254
                  razoli
                  Felhasználó

                    „és én vállalom, hogy az összeget eliszom!”
                    Jó de hogyan igazolja, hogy valóban leitta magát és nem autóra gyüjt?! 😀
                    [align=right][snapback]144322[/snapback][/align]

                    off
                    szerintem az oldal magáért beszél… ki használ ilyen „szép” háttér színt? 😛

                    Hozzászólás: Valknut 0.3.8, aktív mód #2025178
                    razoli
                    Felhasználó

                      (mindenesetre a címet javítottam, de ezt a témanyitó is megteheti)

                      razoli
                      Felhasználó

                        Az 5.1-et per pill nem tom’ kipróbálni, mert nincs belõtt 5.1-es hangfalrendszerem.  🙁
                        [align=right][snapback]144327[/snapback][/align]

                        Rendben, csak kiváncsi vagyok rá, hogy mit alkot. Vezpult mit ír a hangkártyára?

                      10 bejegyzés megtekintése - 741-750 / 1,811