Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Erre tudnátok valami receptet? Köszi elõre is, mert nem az igazi csökkentett konzollal links-et használni.:)
[align=right][snapback]144451[/snapback][/align]Ezt a csökkentett konzol kifejezést felejtsd el kérlek 🙂
Ezt:
http://web.t-online.hu/bepe1979/bepegenius51soundcard.png
Tehát felismeri, hogy C-Media audio chipes Genis Sound Maker Value 5.1 van a P4P800-SE PCI slotjában, és a Vezérlõpult alatt látja, és a modult is betölti hozzá, zölddel kipipálja, hogy rendben van.
Igen, kifejezetten rpm kellene 😀 . Egyébként:
Néztem a yast csomagtelepítõjében
Végignézegettem a CD-ket is.
Bejártam az http://ftp.suse.com 9.3-as szekcióját, ott sem találtam.
rpmfind.net : nem találtam kifejezetten ez én kernelemhez, susem-hoz valót.
Igazság szerint nem igazán tudom, mennyire kell a kernel-headersnek igazodni a suse-hoz. Ha nem, megpróbálnám feltenni forrásból is.
[align=right][snapback]144363[/snapback][/align]Nyiss konzolt és pötyögd be:
uname -r
mit ír ki?Helló!
Az elõzõekben azt javasoltátok, telepítsem a hsflinuxant meghajtóhoz a kernel-headers csomagot. Már kerestem rá jó sokszor, de sehogyan sem találom. Mi felel meg ennek a csomagnak?
[align=right][snapback]144361[/snapback][/align]Hol és hogyan kerested?
Válogass, ezt a google találta, de lehet, hogy neked rpm kellene Susehoz. Telepítõ lemezt nézted már?Köszönöm válaszod ám ezzel lett mégegy:
Kipróbáltam egy floppyt megformázni mkdosfs-el és mkfs -t vfat -tal de mind max 3 másodperc volt míg win alatt formázva legalább eltököl rajta egy percig. Eztafajta lassú wines formázást el lehet érni linuxal? Vagy én vagyok a béna?
[align=right][snapback]144355[/snapback][/align]Azért mert a win tököl vele, nem feltétlenül az a jó megoldás. Lényeg a partíciós tábla, meg a filerendszer eleje… aztán majd fejlõdik tovább
LVM?
[align=right][snapback]144347[/snapback][/align]He?
Hi!
Az volna a kérdésem hogy hogyan lehet egy partíciót fat32-re lassan formázni? Szóval amikor a cfdisk-et elindítom akkor az egy szempillantás alatt végez de nekem az kell, hogy minden adat ami volt a múlté legyen.
[align=right][snapback]144338[/snapback][/align]
Ahhoz, hogy minden adat a múlté legyen egy partíción két lehetõséget tudok mondani:
1. cat /dev/zero > /dev/hdxy (xy = partíció száma); ekkor minden megy a zavarosba, még a filerendszer is. Ezután mkfs.vfat /dev/hdxy
2. Fat filerendszeren levõ partíció formázás néküli adatnullázásához kis scriptecske:Code:#!/bin/bashfor n in `seq 1 20`;
do
dd if=/dev/zero of=/mnt/nullaz/gb_zero$n bs=1024 count=1048576
doneEz egy gigás szeletekben tölti fel a partot, jelen esetben 20Gb, majd a végén természetesen
‘rm gb_zero*’ 😉„és én vállalom, hogy az összeget eliszom!”
Jó de hogyan igazolja, hogy valóban leitta magát és nem autóra gyüjt?! 😀
[align=right][snapback]144322[/snapback][/align]off
szerintem az oldal magáért beszél… ki használ ilyen „szép” háttér színt? 😛(mindenesetre a címet javítottam, de ezt a témanyitó is megteheti)
Az 5.1-et per pill nem tom’ kipróbálni, mert nincs belõtt 5.1-es hangfalrendszerem. 🙁
[align=right][snapback]144327[/snapback][/align]Rendben, csak kiváncsi vagyok rá, hogy mit alkot. Vezpult mit ír a hangkártyára?
-
SzerzőBejegyzés